Rugpjūčio mėnesį sukanka lygiai dveji metai, kai Anykščių šilelyje atidarytas Medžių lajų takas. Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius Kęstutis Šerepka sakė, kad lankytojų srautai link šio objekto po truputį mažėja.
„Didelė lankytojų dalis, kurie norėjo, Medžių lajų taką jau aplankė. Lankytojui įdomu tai, kas nauja, netikėta, bet kažką padaryti labai įspūdingo ne visada pavyksta ir ne visada yra galimybių. Mes šį projektą darėme pažintiniais tikslais, ne komerciniais. Mums tikrai nebūtų priimtina idėja, pavyzdžiui, nuo bokšto šokinėti su gumine virve ar kažkas panašaus. Saugomos teritorijos ir visa mūsų filosofija yra skirta pažinimui“, – sakė K.Šerepka.
Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius K.Šerepka pastebėjo, kad Medžių lajų tako lankytojams dabar iškyla šiokių tokių problemų atvykstant, mat remontuojamas link objekto vedantis kelias.
„Lankytojams apsunkintas patekimas.Tie šviesoforai kažkiek sulaiko juos. Bet yra alternatyvus patekimas – Ekotakas, kuriuo iki Medžių lajų tako galima ateiti pėsčiomis.Pakutinį kartą kai buvau, automobilių stovėjimo aikštelėje prie Medžių lajų tako ir automobilių stovėjimo aikštelėje priešais Ekotaką automobilių kiekis praktiškai buvo vienodas“, – pasakojo K.Šerepka, kurio nuomone, Ekotakas natūraliai „mirs“, kuomet kelias link Medžių lajų tako bus sutvarkytas.
Pavasarį buvo atlikta Medžių lajų tako konstrukcijų techninė profilaktika.
„Patikrino varžtų užveržimą, vertikalumą. Jeigu kažkur yra ant tako rūdys, jas uždažė. Viskas tvarkoje“, – apie techninę Medžių lajų tako būklę praėjus dvejiems metams po jo atidarymo pasakojo K.Šerepka.
Atvykstantys aplankyti Medžių lajų tako yra supažindinami su šio objekto lankymo taisyklėmis. Pavyzdžiui, draudžiama į taką vestis savo augintinius ar eiti su aukštakalniais.
„Pasitaiko nepatenkintų kaip ir visais laikais. Taisyklės yra tam, kad lankytojai galėtų jaustis saugiai patys. Jeigu kažkas nutinka, mane apie tai informuoja darbuotojai. Bet jokių tokių ekscesų nebuvo“, – atskleidė K.Šerepka.
Lankantys Medžių lajų taką gali įsigyti eurą kainuojantį savanorišką saugomų teritorijų bilietą. K.Šerepka sakė, kad lankytojams būtina tai pasiūlyti, nes niekas tikrai neskuba atverti piniginių.
„Reikia betarpiško bendravimo. Jei toks bendravimas yra, lankytojai tai priima daugiausiai geranoriškai. Kai mato, kad šalia sutvarkytos jiems patiems pritaikytos stovyklavietės, tai ir to euro negaila“, – sakė K.Šerepka.
Beje, prie Medžių lajų tako išlaikymo Anykščių rajono savivaldybė, anot K.Šerepkos, neprisideda nei centu.
„Kol iš lankytojų srautų išsilaikome, kas bus ateityje – sunku pasakyti“, – Medžių lajų tako ateitį prognozavo K.Šerepka.
Pasak Anykščių regioninio parkmo direkcijos direktoriaus K.Šerepkos, dabar svarbiausias uždavinys – padaryti patogesnį patekimą prie Medžių lajų tako. Kitais metais planuojama per Šventosios upę įrengti pakabinamą tiltą ir tuo pačiu dešiniajame upės krante nutiesti pirmąjį kilometrą dviračio tako per valstybinį mišką. Lėšas šiems darbams Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba buvo žadėjusi šiems metams, tačiau planai nukelti į 2018 metus.
847683 7650The vacation delivers on offer are : believed a selection of some with the most selected and in addition budget-friendly global. Any of these lodgings tend to be really used along units may accented by means of pretty shoreline supplying crystal-clear turbulent waters, concurrent with the Ocean. hotels packages 235905