Artėjant didžiausioms metų šventėms – šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – miestuose viena po kitos įžiebiamos eglutės, dažniausiai netikros. Joms išleidžiamos milžiniškos sumos pinigų, o dažniausiai jos tampa ir varžytuvių objektu.
Teiravomės anykštėnų – ar nepaseno netikrų eglučių tradicija? Ar tokioms konstrukcijoms reikia investuoti dideles pinigų sumas? O galbūt atvirkščiai – kuo įmantresnė eglė, tuo daugiau turistų?
Kęstutis INDRIŪNAS, architektas:
„Jau seniai sakiau, kad šita tradicija atgyveno – reikia pjauti tikrą eglę ir puošti. Nemanau, kad kiekvienais metais eglė turi būti skirtinga. Užtenka minimaliai papuošti lemputėmis. Klaipėdiečiai puošia tikrą eglę, kurią dovanoja, kaip anksčiau ir pas mus būdavo.
Manau, kad šios varžybos – kažkoks slaviškas būdas pasirodyti vieniems prieš kitus. Neverta tiek pinigų į tai investuoti. Tai skatina konkuruoti, kieno eglė gražesnė… Aš tikrai esu prieš, tą ne vieną kartą sakiau. Esu buvęs viename Norvegijos mieste, ten kiekvienais metais puošia tą pačią eglutę – juk esmė yra Kalėdos, o ne kažkoks tortas, kuris šiuo metu Vilniuje stovi.
Anykščiuose šiais metais taip pat ne įprasta eglė, o simbolis, A raidė. Manau, kad ši idėja yra gera, prasminga. Yra ir labai gražus plakatas padarytas – seniai toks buvo. Mes turime kryptį, tai – simboliška, tačiau kiekvienais metais taip nedaryčiau.“
Labai teisingai nukreiptas ’’piramidės’’ smaigalys Šiaurėn ! Cheopso (Chufu) piramidė nukreipta į Šiaurės ašigalį, juk Faraonai net žinojo, kad iš ten Dievai ateis mirusių teisti paskutinę pasaulio dieną ? Ar čia architektas tai numatė, ar tik sutapimas – bet akivaizdžiai pagal legendą, per statinio vidų (piramidės) matomas auksinis švyturys (eglutė), tarytum rodantis kryptį į gyvenimo kelio pabaigą ? Pagrindinė gatvė tarytum Nilo upė, o papuošta sidabru piramidė lyg Cheopso laivas, kad faraonas Chufu galėtų juo naudotis savo pomirtiniame gyvenime, plaukdamas link švyturio dangaus skliautu susitikti su Saulės dievu Ra… ?
Labai graži legenda ir įdomus šiuolaikinis dizaino pritaikymas, tik visuomenei ir ne kantriems žurnalistams neatskleista originali paslaptis pavirto ’’palapine’’ ?
🙂
Gal p. Kęstutis tik savo namuose apie kalėdinę eglę ir puošimą kalbėjo, kad jo nei mero patarėja, nei įtaką daranti architektūros skyriaus vedėja, nei adminustracijos direktorė, pasirašanti pirkimo sutartis nieko apie tai negirdėjo?
Va, puikiai p. Kęstutis, pritariu. Svarbiausia KALĖDOS, ne eglučių grožio konkursas.
Ramaus advento
Ką ten vartojate jei metalo konstrukcijos virsta žaliąskare egle
Kažkaip valdžios politikas iš pradžių sako vienail, o paskui viskam prieštarauja ką pasakęs ur plaukia su vis valdžia paskui pinigus, kuriuos leidžia dirbtiniam įvaizdžiui, bet ne prasmei ir esmei.
Idomu ,patys šios nesamones sugalvotojai ,kokia eglutę namuos puošia ?