2021 metais Lietuvoje didėjo minimali alga, pensijos, buvo mokami didesni vaiko pinigai. Nepaisant Vyriausybės pastangų gerinti žmonių gerovę, per šiuos metus drastiškai augo paslaugų kainos, metinė infliacija pakilo beveik iki 10 proc..
Nuo ateinančių metų 10 proc. brangs elektra, 36 proc.- dujos, o nuo 2022 metų taip pat padidintas būtinasis stažas, kurį būtina sukaupti, norint gauti senatvės pensiją – jis sieks 32 metus ir 6 mėnesius.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, ar 2021 metais jie pajuto gerėjančias gyvenimo sąlygas, taip pat domėjosi, kokias perspekytvas jie mato ateinančiais metais. Juk šalies valdžia ir vėl žada gerinti žmonių gyvenimus, tik ar visų tų pažadų nesudegins įsisukanti augančių kainų pasiutpolkė?
Romaldas GIŽINSKAS, buvęs Anykščių rajono tarybos narys:
– Mano pensija yra 520 Eur. Gyvenu nuosavame name. Gal kažkas sakys – kam man tas namas, tačiau dviejų kambarių butas kainuoja beveik brangiau nei mano namas.
Nemažą dalį savo pensijos išleidžiu vaistams, kurie pabrango, nors ir yra iš dalies kompensuojami.
Parduotuvėse lankausi porą kartų per savaitę, o jose kylančios kainos jaučiasi. Aš jau nebekalbu apie kuro kainas, kurios Anykščiuose ypač aukštos.
Euras tampa „vagnorka“. Kada dieną naktį spausdinami eurai, taip ir yra. Nemanau, kad turėdami litą gyventume geriau, bet vienoje sąjungoje jau buvo nelabai protinga finansinė politika, o dabar ir kitoje. Briuselis nekontroliuoja, ką daro atskiros valstybėlės.
Mes negalime valdyti rinkos, bet yra dalykai, kuriuos privaloma valdyti. Tai – vaistų kainų reguliavimas. Prie Smetonos taip pat buvo alkoholio ir energetikos monopolis. Jeigu šie dalykai būtų palikti valstybiniais, gal būtų ir geriau.
Lietuvos užsienio politika taip pat prisideda prie sudėtingesnio gyvenimo. Mes dirbtinai ieškome priešų. Reikia palaikyti normalius santyklius, o ne būti tuo padaru, kuris kanda į koją. Kaip tai po to neatsilieps mūsų kišenei? Pažiūrėkite, kiek mums gali kainuoti Baltarusijos ar Kinijos tema. Įsivaizduokite, kas atsitiks, jei bankrutuos „Lietuvos geležinkeliai“, kiek žmonių liks be darbo…
Kitais metais reikia, kad susivienytų opozicija., kad pasikartotų 1992 metų scenarijus, kada būtų išankstiniai Seimo rinkimai. O jei išliks ta pati valdžia, nutiks taip, kaip prognozuojama. Visos pensijos ženkliai sumažės, todėl kad jau dabar valstybė yra pasiskolinusi 3 mlrd. Eur skoloms padengti.
558459 859495I like this post, enjoyed this 1 thanks for posting . 861445
Dugnas! neišmanėliu ir kenkėjų klanas, mūsų valstybės tarnai nesusivokia realybėje, lietuvėle stumiama į prarają su nelogiškas sprendimais. Laikas susimąstyti ir pradėti dirbti sąžiningai, teisingai ir atsakingai,jei norite taip dirbti,tai laikas pasitraukti nuo lovio ir leisti dirbti tiems, kas išmano ir nekenks valstybei
Ar neaišku kai aš viršininkas tu durnius. Tu tapsi viršininiku aš busiu durnius.
bet kokia vyriausybė elgsis taip pat.Kiek jų buvo visos gynė tik savo partijos narių interesus,be ne visų,tas pats dėsis ir toliau,ne tokia sistema ir jos nekeis.Seimas visada sutaria kai reikia patiems pasididinti atlyginimus,o galėtų atlyginimus nustatyti Valstybės valdymo kontrolės visuomeninė taryba iš 141 ne seimo nario,bet tai netiks nei dabartiniams seimiečiams nei ateities,nes kiekvienas iš dabartinių tikisi vėl bet kaip pakliūti į seimą,per sąrašus ir nieko vertas melagingas agitacijas ieškant patikliųjų piliečių
1989 m. gruodžio 19‒22 d. Vilniuje vyko neeilinis Lietuvos komunistų partijos (LKP) suvažiavimas, kuriame LKP atsiskyrė nuo Sovietų Sąjungos komunistų partijos ir tapo savarankiška politine organizacija.
Nemanau kad dabartinė vyriausybė pati nuo tokio pelningo lovio pasitrauks reikia visiems paprastiems žmonėms susivienyti ir versti šią valdžia kuri tik tyčiotis iš žmogaus sugeba
Manau,kad šeis metais iš valdžios bus pašalintos Lietuvos bedžionės.Ryšim, su Kinijjos krize bus sumažintos pencijos,gal tada pradės galvoti Lietuvos pencininkai,na o inflecija padidės iki 50procentų.
Iš kur jau žinot. Nekelkite savo rašliava panikos.