Vienašališki Rusijos veiksmai prieštarauja 1975 metų Helsinkio baigiamajam aktui, pareiškė ESBO pirmininkaujančios Šveicarijos prezidentas Didjė Burkhalteris (Didier Burkhalter). Jis pabrėžė, kad šiuo aktu ESBO narės įsipareigojo gyventi saugioje bendruomenėje, kurioje kiekviena valstybė turi vienodą teisę į saugumą, ir kurioje nė viena šalis negali didinti savo saugumo kitos šalies saugumo sąskaita.
D. Burkhalteris sakė, kad sutarties dėl Krymo prijungimo prie Rusijos Federacijos pasirašymas neturėtų reikšti diplomatinių pastangų sureguliuoti krizę pabaigos. „Atviras ir sąžiningas dialogas bei ryžtingos pastangos tiesti tiltą dabar yra svarbesnės nei kada nors anksčiau”, – kalbėjo Šveicarijos prezidentas.
Aštriais žodžiais Krymo pusiasalio prijungimą prie Rusijos pasmerkė NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen). Maskva yra „pavojingame kelyje”, pareiškė jis antradienio vakarą Briuselyje.
„Rusija ir toliau pažeidinėja Ukrainos suverenumą bei teritorinį integralumą ir akivaizdžiai laužo tarptautinius įsipareigojimus”, – kalbėjo NATO vadovas. Krymo aneksija esą yra nelegali ir neteisėta, gynybinio aljanso narės jos nepripažins.
A. F. Rasmusenas kartu pareiškė esąs „labai sunerimęs” dėl ukrainiečių kario žūties. „Visos pusės turi skubiai demonstruoti santūrumą ir imtis visų galimų žingsnių, kad būtų užkirstas kelias tolesnei eskalacijai”, – sakė jis. Ukrainos karys antradienį žuvo per išpuolį ukrainiečių karinėje bazėje Krymo Simferopolio mieste.
Ukraina formaliai pareiškė protestą dėl to, kad Rusija pripažino Krymo pusiasalio nepriklausomybę. Į Užsienio reikalų ministeriją Kijeve buvo iškviestas Rusijos ambasadorius Andrejus Vorobjovas. Jam įteikta protesto nota.
907147 715863the most common table lamp these days nonetheless use incandescent lamp but some of them use compact fluorescent lamps which are cool to touch.. 122904