Europos žydų bendruomenė susiduria su kylančia antisemitizmo banga, o konfliktas Artimuosiuose Rytuose mažina pažangą, padarytą su tuo kovojant, ketvirtadienį pareiškė Europos Sąjungos teisių agentūra.
„Konflikto Artimuosiuose Rytuose šalutinis poveikis mažina sunkiai pasiektą pažangą“ kovojant su neapykanta žydams, teigė ES pagrindinių teisių agentūros (FRA) direktorė Sirpa Rautio (Sirpa Rautjo).
Tai kelia pavojų 2021 metais priimtos pirmosios ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo strategijos įgyvendinimo sėkmei, pridūrė ji.
„Žydai bijo labiau nei bet kada anksčiau“, – perspėjo ji, teisių gynimo organizacijai paskelbus ataskaitą apie antisemitizmą Europoje.
Tyrimas parodė, kad dar prieš spalio 7-osios „Hamas“ išpuolį, sukėlusį karą Gazos Ruože, 96 proc. Europos žydų teigė per praėjusius metus susidūrę su antisemitizmu.
Ataskaitoje, kurioje siekiama įvertinti konflikto Artimuosiuose Rytuose poveikį antisemitizmui Europoje, remiamasi 2024 metais iš 12 žydų organizacijų surinkta informacija.
„FRA konsultacijos su nacionalinėmis ir Europos žydų skėtinėmis organizacijomis 2024-ųjų pradžioje rodo, kad antisemitinių išpuolių smarkiai padaugėjo“, – pabrėžė S. Rautio.
Prancūzijoje 74 proc. žydų įsitikinę, kad dėl konflikto tapo mažiau saugūs – tai didžiausias rodiklis tarp visų apklaustų šalių.
Visoje Europoje 76 proc. respondentų nurodė, kad bent kartais slepia savo žydišką tapatybę, o 34 proc. vengia žydiškų renginių ar vietų, nes nesijaučia saugūs, sakoma kartu su ataskaita išplatintame pranešime spaudai.
Be 2024 metų duomenų, didžioji dalis Vienoje įsikūrusios agentūros ataskaitos pagrįsta internetine apklausa, atlikta nuo 2023 metų sausio iki birželio – prieš prasidedant karui Gazos Ruože.
80 proc. apklaustų žydų teigė manantys, kad antisemitizmas pastaraisiais metais sustiprėjo.
Apklaustieji nurodė, kad dažniausiai susidūrė su tokiais neigiamais stereotipais, esą žydai „valdo ir kontroliuoja finansus, žiniasklaidą, politiką ar ekonomiką“.
Daugelis taip pat teigė susidūrę su Izraelio, kaip valstybės, teisės egzistuoti neigimu.
2023 metais iš viso 4 proc. respondentų teigė, kad per 12 mėnesių iki apklausos patyrė antisemitinių fizinių išpuolių – dvigubai daugiau nei 2018-aisiais.
Apie 60 proc. apklaustųjų teigė nesantys patenkinti savo šalies vyriausybių pastangomis kovoti su antisemitizmu.
Apklausoje dalyvavo 13 ES šalių, kuriose gyvena 96 proc. bloko žydų: Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Prancūzija, Vokietija, Vengrija, Italija, Nyderlandai, Lenkija, Rumunija, Ispanija ir Švedija.
Tai buvo trečioji tokio pobūdžio apklausa. Ankstesnės buvo atliktos 2013 ir 2018 metais.
Lietuvoje kažkodėl mažėja lietuvių: aukštas mirtingumas, mažas gimstamumas, emigracija, aukštas suaugusiųjų ir vaikų savižudybių rodiklis. Uždarinėjamos ligoninės ir mokyklos- atseit neapsimoka, trūksta lėšų. Keliai baisūs, tiltai nesaugūs – reikia remonto. Ligoniai negauna būtinų vaistų-spec. komisija tiesiog nusprendžia, kad nesi vertas gyventi ir gauti brangesnius inovatyvius vaistus. Vyrauja visuomenėje mobingas, patyčios. Brukamos genderizmo idėjos, šmeižiami Lietuvos partizanai, didvyriai, menininkai. Daužomi jiems skirti paminklai.Pagal turimas lietuvių pajamas , gaunamus atlyginimus ir pensijas ,oficialios statistikos skelbia kad nuo skandinavų, vokiečių , anglų, šveicarų esam biednesni 4-7 kartais. Nežiūrint to, Šimonytė skyrė milijonus eurų kažkokiom išmokom žydų bendruomenei. Mums aktuali antilietuviškumo problema, tad nėra reikalo sirgti svetimom ligom.
Kokią galima turėti nuomonę apie tautą kuri vykdo Palestinoje genocidą?
Žydai naikina Palestina, žudo žmones.
Orkos naikina Ukrainą.
Ukraina naikina amerikonai.
Pastovus durnius kvaksi
Ar jau pilnatis….kacape