13 metų Anykščiuose rengtas skandalingasis alternatyvios muzikos festivalis „Devilstone“ šią vasarą buvo paskutinis ir daugiau nebevyks. Tokią žinią spalio 10 dieną, antradienį, išplatino festivalio rengėjai.
Apie tai, kad festivalis „Devilstone“ daugiau nebevyks, „Anykšta“ iš organizatorių gavo lakonišką pranešimą spaudai, kurio antraštė skelbia: „Alternatyvios muzikos festivalis Devilstone daugiau nevyks.“
„Devilstone“ rengėjai taip pat redakcijai padėkojo už tai, kad viešino apie festivalį pranešimus spaudai, kuriuos jie periodiškai siuntė nuo pat 2008 metų.
Kodėl festivalis „Devilstone“ daugiau nebevyks, jo rengėjai viešojoje erdvėje aiškino taip:
„Tiesiog nebenorime organizuoti. <…> Neslėpsime, ir pandemija aplamdė sparnus, sustabdė ambicijas, transformavo požiūrį ir motyvaciją. 2019-aisiais buvo pats geriausias festas! Po itin sėkmingo vienuolikto, mes labai ambicingai ir net agresyviai žiūrėjome į 2020-uosius. Gerai ėjosi visuose galuose, bet va, visko pasitaiko gyvenime. Trylika kartų smagiai užrokenrolinom, prisiminimų per akis, užteks. Fainai, kad kryžių kapuose neišvartėt per visus tuos metus.“
Užbėgdami iš anksto užduodamiems klausimams, kas bus toliau, „Devilstone“ rengėjai atskleidė: „Kaip komanda, visi išsilakstome, kas kur sau. Draugais liekam ilgam.“
„Anykštą“ pasiekė informacija, kad festivalis „Devilstone“ jo rengėjams paskutinius trejus metus tapo nuostolingu. Šių metų liepą festivalis nesurinko visos planuotos paramos ir smarkiai nutolo nuo bilietų pardavimų plano.
Tuo metu Anykščių rajono savivaldybė, manydama, kad festivalis „Devilstone“ sėkmingai uždirba parduodamas 100 ir daugiau eurų kainuojančius bilietus į renginį, šią vasarą ženkliai sumažino jam skiriamą paramą – skyrė 1 tūkst. 500 Eur, kai 2022 metais savivaldybės biudžeto parama renginiui siekė 4 tūkst. 700 Eur. Po tokio Anykščių rajono savivaldybės Tradicinių festivalių įgyvendinimo projektų vertinimo komisijos, kurios laikinuoju pirmininku buvo paskirtas mero Kęstučio Tubio patarėjas Laimas Fergizas, sprendimo, šią vasarą vienas iš „Devilstone“ organizatorių – Vaidas Voronavičius – neslėpė nusivylimo ir nuostabos: „Apgailėtina. Festivalis „Devilstone“ pagal gautą savivaldybės paramą yra paskutinėje vietoje. Ar tai normalu? Nesuprantu, kaip tai gali įvykti. Nesąmonės. Nesuprantu, kaip savivaldybėje galima nesusigaudyti, kuris projektas yra svarbesnis, kuris neša tikrą vertę ir naudą bei sukuria miestui reikalingą efektą. Esu nusivylęs tokiais sprendimais.“
Akivaizdu, kad Anykščių rajono mero pareigas perėmus Kęstučiui Tubiui, savivaldybės santykiai su festivalio „Devilstone“ organizatoriais pašlijo. Prie gerų santykių palaikymo neprisidėjo savivaldybės nurodymas organizatoriams iš Dainuvos slėnio medžių šią vasarą nukelti meninę instaliaciją „Dainuvos slėnio vaiduokliai“, kurio sukūrimui ta pati savivaldybė skyrė 1 tūkst. 140 Eur. Motyvas iš Dainuvos slėnio „vaiduoklius“ iškeldinti – dalies visuomenės narių pasipiktinimas bei raštai savivaldybei.
Per visą savo istoriją dėl satanistinių elementų bei skleidžiamo triukšmo festivalis „Devilstone“ buvo sulaukęs dalies visuomenės ir bažnyčios pasipiktinimo. Priminsime, kad 2010 metais festivalyje pasirodžius norvegų grupei „Mayhem“, dėl galimos religinės nesantaikos kurstymo buvo kreiptasi į teisėsaugininkus. Tąkart tikinčiuosius suerzino scenoje demonstruotas apverstas kruvinas kryžius, niekinami liturginiai rūbai, pasirodyme naudota kiaulės galva. Praėjus porai metų, ikiteisminis tyrimas dėl „Mayhem“ pasirodymo Anykščiuose buvo nutrauktas.
Istorija dėl skandalingų pasirodymų festivalyje „Devilstone“ pasikartojo ir šiais metais, kai viešumoje pasirodė nuotraukos iš austrų grupės „Belphegor“ pasirodymo, kurio metu jie scenoje demonstravo apverstą kryžių.
Tokie vaizdai papiktino Anykščių Šv. Mato parapijos kleboną Petrą Baniulį, o šią vasarą keletas tikinčiųjų ėmėsi rinkti parašus, kad festivalis „Devilstone“ Anykščių mieste nebevyktų. Iki šios savaitės vidurio internete, po paskelbta peticija prieš festivalį „Devilstone“, pasirašė beveik 250 asmenų, dar maždaug tiek surinkta ant parašų rinkimų lapų. Šiuos parašus planuota perduoti Anykščių rajono savivaldybės vadovams. „Anykštai“ klebonas P. Baniulis šią vasarą sakė, kad dėl skandalingo austrų grupės pasirodymo Dainuvos slėnyje neatmetama kreiptis ir į teisėsaugą.
2009 metais pirmą kartą Anykščiuose surengtas festivalis iš pradžių vadinosi „Velnio akmuo“ ir buvo skirtas beveik išskirtinai metalo muzikai. Vėliau festivalyje ėmė skambėti ir elektroninė muzika. Festivalyje apsilankė daugybė žinomų muzikos grupių: „Sepultura“, „Anathema“, „Moonspell“, „Boy Harsher“ ir kt. Kasmet į festivalį atvykdavo keli tūkstančiai melomanų.
Beje, dėl pandemijos 2020 ir 2021 metais festivalis buvo priverstas padaryti pertrauką, tačiau tuo metu užgimė naujas minifestivalis-stovykla „Popskull“, kuris surengtas stovyklavietėje „3 kilometras“.
Savo mėgstamą muziką galite klausyti su aukštos kokybės garso kolonėlėmis. Pažiūrėkite internete
Iš festivalio liks tik prisiminimas – korumpuoto nuteistojo portretas ant Vorutos pastato sienos.
Kas dziaugiasi „nieko gero anyksciams neatnese” palaukit liepos menesio ir paziurekit. Tiek iplauku visas miestas turedavo, tiek turistu. Dabar vel gris i nezinomo kaimelio statusa ilsetis tik bobutem
Ir gerai, kad nebevyks ta triukšmadarių švente. Nieko gero iš jos Anykščiams.
Gaila… Davatkų kraštas su žolytės kvapeliu… Dabar ta Jėzus Uola, ar kaip ten, tegul daro festivalius. Žiūrėsim kokią tūkstantinę liaudį surinks. Turbūt tie 250 + dar ant popierių pasirašiusieji tik ir ateis. Bet ar mokės tokias kainas už bilietus???
Satanistai pralaimėjo, šlovė Viešpačiui
nebebus situ kriokianciu debilu keliamo triuksmo
Gaila nu, pasieke savo senos tarkos ir seip baznytines pletku bobos, eisit pragaran uz tai jus nupeze komunistai!!!
Nesu gerbeja sunkiosios muzikos , bet gaila tikrai , kad šis festivalis čia daugiau nevyks , ir gėda už vietinių bukumą ir tamsumą.
Na Frgizui labiau burleska patinka, Kestui rusu kaliniu šansonas. Tuo labiau nemokamu bilietu negavo. Tai kokia gali buti parama?
Valio !!!!!!