Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas teigia, kad partijos valiai trauktis iš valdančiosios koalicijos pasipriešinę Seimo socialdemokratai dar gali persigalvoti. Kartu politikas neginčytina vadina partijos etikos sargų poziciją, kad LSDP frakcijos Seime sprendimas sudaryti frakcijų koaliciją su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) yra neleistinas.
Po LSDP skyrių pirmininkų neformalaus pasitarimo trečiadienį kalbėjęs G. Paluckas sakė, kad skyriai mato situaciją kaip „absoliučiai nenormalią“, vis dėlto drastiškiems sprendimams dar ne laikas.
„Durys neužvertos, grįžti į „šeimą“ atskilę partijos frakcijos nariai gali. Šiandien priimtas LSDP Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas niekam abejonių nekelia: partijos Statuto pažeidimas yra akivaizdus, skirtas laikas yra įvertintas kaip saliamoniškas sprendimas persigalvojimui“, – žurnalistams sakė G. Paluckas, turėdamas omenyje savaitės terminą, ir pridūręs, kad jeigu būtų iš karto priimti radikalūs ir kardinalūs sprendimai, tai būtų nesąžininga LSDP frakcijos narių atžvilgiu.
LSDP lyderis tiki, kad situacija išsispręs artimiausiu metu, nes ji partijai nenaudinga.
„Greituoju būdu, nes visi suinteresuoti išspręsti šitą painią situaciją, kadangi ji, nežinau, kam reikalinga. Gal konservatoriams? Gal „valstiečiams“? Na bet tikrai ne socialdemokratams“, – svarstė G. Paluckas.
Kaip skelbta, LSDP Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį pasisakė dėl LSDP frakcijos Seime sprendimo sudaryti frakcijų koaliciją parlamente su LVŽS. Komisijos teigimu, sprendimas prieštarauja LSDP tarybos esmei, neatitinka partijos išreikštos valios, t.y., trauktis iš dviejų partijų koalicijos, ir LSDP statuto reikalavimų.
Komisija nutarė rekomenduoti LSDP nariams, kurie yra partijos frakcijos nariai Seime, per savaitę pašalinti Statuto pažeidimus bei informuoti komisiją apie rekomendacijos įvykdymą ar atsisakymą ją vykdyti.
Kaip žinoma, už dviejų frakcijų koaliciją Seime balsavo 10 LDSP frakcijos parlamentarų, 4 buvo prieš ir vienas susilaikė. Dar 4 frakcijos nariai balsavime nedalyvavo.
Iš viso LSDP frakcijoje Seime yra 19 parlamentarų, iš kurių 2 priklauso Darbo partijai.