Poolimpiniais metais leidęs sau kiek daugiau nei įprastai atsikvėpti, Giedrius Titenis kalnų kol kas nenuvertė ir pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje. Tačiau vienas tituluočiausių Lietuvos plaukikų siūlo viščiukus skaičiuoti sulaukus pirmenybių pabaigos, kadangi tikisi atsigriebti savo mėgstamiausioje 200 m plaukimo krūtine rungtyje.
Poolimpiniais metais leidęs sau kiek daugiau nei įprastai atsikvėpti, Giedrius Titenis kalnų kol kas nenuvertė ir pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje. Tačiau vienas tituluočiausių Lietuvos plaukikų siūlo viščiukus skaičiuoti sulaukus pirmenybių pabaigos, kadangi tikisi atsigriebti savo mėgstamiausioje 200 m plaukimo krūtine rungtyje.
Sezonas – eksperimentinis
G. Titenis prieš pusantros savaitės vienas pirmųjų iš Lietuvos plaukimo rinktinės atvyko į Ispaniją, bet vis dar tebelaukia savo žvaigždžių valandos.
Vyriausiojo rinktinės trenerio Žilvino Ovsiuko auklėtinis planetos pirmenybių pradžioje taikėsi į finalą 100 m plaukimo krūtine rungtyje, tačiau pusfinalyje liko 12-as ir tarp aštuonių geriausių plaukikų neprasispraudė.
Staigmenos 24-erių anykštėnas nepateikė ir varžydamasis perpus trumpesnėje distancijoje, kurioje užėmė 29-ą vietą.
Savo ligšiolinį pasirodymą G. Titenis komentuoja paprastai – nepasisekė. Tačiau kartu plaukikas pripažįsta, jog šiam sezonui ruošėsi ne taip intensyviai kaip ankstesniems. Daugiau dėmesio jis skyrė ne tik poilsiui, bet ir eksperimentams treniruočių programoje.
„Poolimpiniai metai yra visai kitokie nei buvę prieš tai. Ketverių metų ciklas baigėsi, daugiau laiko skyrėme poilsiui ir atsigavimui. Sezonui ruošiausi truputį kitaip nei anksčiau, išbandėme tam tikras naujoves, pavyzdžiui, naujus treniravimosi būdus”, – DELFI pasakojo G. Titenis.
Be kostiumo konkuruoti sunkiau?
Sugrįžti į prieš metus olimpiniame Londone pasiektą 100 m distancijos finalą lietuviui jau nepavyks, bet dar svaresnių laimėjimų G. Titenis yra iškovojęs plaukdamas dvigubai ilgesnį nuotolį.
Būtent šioje rungtyje jis 2009 metais Romoje (Italija) nuskynė bronzos medalį, tapdamas vos antruoju pasaulio plaukimo čempionatų ilgame baseine prizininku iš Lietuvos po nepriklausomybės atgavimo.
Tuomet plaukikai per vandenį slysdavo apsitempę vėliau uždraustus poliuretano kostiumus, leidusius atletams vien Romoje 43 kartus pagerinti pasaulio rekordus.
Tiesa, specialistai diskutavo, jog plaukikai ne vienodai sugeba išnaudoti superkostiumų suteikiamą papildomą greitį, kadangi maksimaliam tempui buvo reikalingos nežymios plaukimo technikos korekcijos.
Galbūt garsiuosius kostiumus grąžinus į spintas, G. Titenis neteko tam tikro pranašumo prieš konkurentus, ir todėl iki šiol nepakartojo savo 2009-ų pasiekimo?
Pats sportininkas su tokia hipoteze nesutinka.
„Kodėl sakote, kad savo piką pasiekiau būtent 2009 metais? Tai buvo tik vienas pasaulio čempionatas, kuriame atplaukiau trečias. Tiesiog tada man pavyko laimėti medalį. Nebuvo tai vien paprasta sėkmė, pasiruošimas taip pat buvo geras, o mūsų rungtyje skirtumai tarp lyderių labai maži.
Bet paskui buvo ir 2011 metų pasaulio čempionatas Šanchajuje, kuriame tiek 100 m, tiek 200 m nuotoliuose užėmiau šeštas vietas, buvo ir du universiados aukso medaliai. Nemanau, kad mano karjeros viršūnė buvo būtent tuomet, kai plaukėme su kostiumais”, – samprotavo G. Titenis.
Į monumentus nesidairo
200 m plaukimo krūtine varžybos Barselonoje prasidės ketvirtadienį, o finalas vyks penktadienį.
Tik po šio paskutinioj starto G. Titenis teigė galėsiantis apibendrinti savo sezoną.
„Ir 100 m, ir 50 m distancijos pasaulio čempionate man buvo svarbios, bet dar vienas plaukimas liko, todėl nereikia skubėti su išvadomis”, – palaukti kulminacijos ragino plaukikas.
O kol visi taškai nesudėti, atsipalaiduoti šviesiaplaukis vaikinas neketina. Per pusantros savaitės Ispanijoje jis jau spėjo priprasti prie 30 laipsnių Celsijaus padalą termometre neretai perkopiančių karščių, bet pasižvalgyti po Barselonos įžymybes iki šiol nebuvo išėjęs.
Daugiausiai laiko G. Titenis praleidžia „Palau Sant Jordi” arenoje ir 1992 metų olimpinių žaidynių epicentru buvusios Montjuic kalvos papėdėje esančiame keturių žvaigždučių „Tryp Apolo” viešbutyje.
Pastarajame kartu su Lietuvos plaukimo rinktine apsistoję rusai, airiai, šveicarai ir kitų tautybių plaukikai. Dauguma lietuvių gyvena dviviečiuose kambariuose, tik kai kurie, pavyzdžiui, pasaulio čempionė Rūta Meilutytė, savo laikiname būste šeimininkauja vieni.