
Kiekvienais metais pasnigus juokaujama, kad žiema kelininkus užklupo netikėtai – prisnigus, pripusčius dažnai tiek magistraliniai keliai, tiek ir miestų, kaimų gatvės nebūna tinkamai nuvalyti ar visai nevalyti.
„Anykšta“ teiravosi Anykščių rajono seniūnų, seniūnaičių – ar mieste, seniūnijose gerai prižiūrimi keliai? Ar seniūnai sulaukia gyventojų skundų?
Giedrius ŠIUKŠČIUS, Anykščių miesto Centro seniūnaitijos seniūnaitis:
„Trūksta pačių žmonių įsitraukimo. Manau, kad žmonės, bendruomenės, gali ir patys kai ką padaryti. Nėra taip sunku išeiti ir nusikasti savo takelį. Manau, kad reikia mažiau pykti, o daugiau prisidėti patiems.
Pats ne kartą esu padėjęs kasti sniegą sningant – tai yra Sizifo darbas. O Anykščiuose sniegas tebekasamas rankomis, kas yra graudu. Ir mūsų komunaliniam ūkiui reikėtų pagalvoti, kaip efektyviau tuos dalykus daryti. Yra aibė aplinkybių ir situacijų, kuriomis kelininkai veikia, ir, suprantama, pirmiausia jie ima valyti regioninius kelius. Turbūt niekada neužteks resursų, kad būtų išvalyta viskas. Žiūriu į tai pakankamai objektyviai – ateis laikas ir bus nuvalyta.
Ar sulaukiu skundų? Manau, kad yra dar ilgas kelias iki supratimo, kas yra tas seniūnaitis ir kokią funkciją jis atlieka. Žmonės kol kas nėra su tuo susipažinę ir pakankamai neįsitraukia. Manau tai – tam tikras visų seniūnaičių ateities iššūkis, kad žmonės patikėtų šia pozicija ir kad su ja galima kažką padaryti.“
Juokas tik su takelių kasimu. Net laiptinės žmonės nesugeba išsivalyti. Aha, apie jūsų laiptinę kalbu. Panaši tik M. Valančiaus gatvėj. Kitur tokios nėra…
Nu jūsų supratimas… jei kažkuris ne toks svarbus keliukas nenuvalytas, vadinasi kaltas arba seniūnas, arba seniūnaitis. Supraskit šie žmonės žino visus keliukus ir jų būklę. Sniego valymui reikalingi pinigai, kurių niekas neskiria be saiko, todėl valoma ten, kur labiausiai reikia.
kelis procentusteritorijos priziuri komunalinis
Anykščiuose didelė bedarbystė, priimkit daugiau darbuotojų ir miestas bus švaresnis, o valdiškos žemės neturi gyventojas valyt
o kodėl neturi, kas jau atsitiks
Labai teisingai seniūnaitis pastebi, kad visi gyventojai turi rūpintis aplink esančios aplinkos priežiūra ir tvarkymu. Visai nesvarbu kad tai daugiabučio namo kiemas, šalia esantis takelis ar žemės loponėlis, kuris mūsų visų,šalia gyvenančių rūpesčiu gali džiuginti mus visus. Nenorėkim, kad net iki mūsų durų kažkokios tarnybos prižiūrėtų tvarką. Jei mes čia gyvenam pajudėkim dėl savo pačių sveikatos,pagrėbkim, išravėkim takelį, pasodinkim ar palaistykim gėlyčių. Kiek gražių pavyzdžių pateikiama, kur žmonės savo laisvalaikiu, ar būdami pensijoje, susirenka į būrelį- pabendrauja , susipažįsta, pajudina savo raumenukus, pakelia nuotaiką.Ir visi tampa laimingesni. Atkreikpkit dėmesį nors pravažiuodami kaip tvarkomos kaimų ir miestelių teritorijos, kokie plotai ir kokia jų tvarka. Tai ne kažkokių komunalininkų darbo rezultatas. ten gyvenantys žmonės tvarko ne tik savo, bet ir dalelę kaimyno teritorijos ar viešos erdvės. O grožimės visi. Nereikia norėt, kad kažkas kitas mums kurtų grožį. prisidėkim ir patys.
100% pritariu, kad reikia patiems tvarkytis.
Kada atejau gyventi i daugiabuti, pamaciau tikra koluki.
Prisideti savo graziais nors nedideliais darbais gali kiekvieno buto gyventojas.
Juk tai musu paciu geriui ir groziui.
Glušai esat pritardami 100%, juk ištisi kiemai ar laiptinės senukų, vienišų našlių ar neįgalių žmonių…
tai Šapoka gali žiemą daugiau žmonių print nesau pinigus krautis kisenen
na ir supratimas, lyg tie pinigai vadovų kišenėse būtų