Galimybių paso kai kurioms veikloms reikės ir dvylikamečiams, nepersirgusiems ir nepasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze jis galios septynis mėnesius.
Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė. Šie pakeitimai įsigalios nuo gruodžio 28 dienos.
Šiuo metu galimybių paso prekybos centruose ir kitus reikalaujama iš 16 metų ir vyresnių asmenų.
„Noriu atkreipti dėmesį, kad galiojimo terminas nebus taikomas revakcinuotiems asmenims (…), taip pat asmenims iki 18 metų, nes jiems ir nėra numatyta revakcinacija. Taip pat galimybių paso galiojimo terminas nebus numatytas persirgusiems“, – posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Jis pabrėžė, kad dvylikamečiams galimybių paso mokyklose ir būreliuose nereikės.
„Galimybių paso nereikia šioms veikloms, tai reiškia, kad visi, kas dalyvauja formaliame ir neformaliame ugdyme, jie galės dalyvauti nepriklausomai nuo galimybių paso, nesvarbu, kokios veiklos, net jeigu mokykla veda į kiną“, – sakė jis.
Pakeitimai dėl tyrimų
Ministrų kabinetas taip pat sutarė, kad nuo gruodžio 1-osios serologinį antikūnų tyrimą siekiant gauti galimybių pasą bus galima gauti ne tik persirgus, bet ir po vakcinacijos, pritarta ir tam, kad vaikams nuo 12 iki 16 metų galimybių pasas galėtų galioti pasidarius PGR tyrimą 7 dienas – tiek, kiek neigiamas testas galioja norint lankyti pamokas mokyklose.
„Tikslią formuluotę su teisininkais dar sužiūrėtumėme“, – sakė A. Dulkys.
Nutarime numatyta, jog po septynių mėnesių galimybių paso galiojimas būtų pratęsiamas pasiskiepijus trečiąja sustiprinančia doze, taip pat asmenims, kurie persirgo COVID-19, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu ar jei asmuo turi pakankamai antikūnų.
Ministrų kabinetas sutarė, kad po teigiamo antikūnų testo galimybių paso galiojimo laikas būtų pratęstas ir nuo koronaviruso paskiepytiems žmonėms, ne tik persirgusiems.
Galimybių pasas nuo gruodžio 1-osios taip pat nebebus išduodamas atlikus greitąjį antigeno testą. Nevakcinuotiems arba COVID-19 nepersirgusiems žmonėms norint išsiimti dokumentą galiotų tik PGR tyrimas. Be to, neigiamo testo rezultatas galiotų nebe 48, o 72 valandas.
Perkelti reikalavimai dėl mokamų testų
Į nutarimą perkelti ir Seimo jau priimto Užkrečiamųjų ligų kontrolės įstatymo nuostatas, jog periodinius testus nevakcinuotiems darbuotojams apmokėti turi pats darbuotojas arba darbdavys.
Galimybių pasas suteikiamas asmenims, pasiskiepijusiems nuo COVID-19, persirgusiems šia liga arba atlikus testą. Šiuo metu šis dokumentas taikomas asmenims nuo 16 metų.
Jo neturintys asmenys negali lankytis didžiuosiuose prekybos centruose, maitinimo, laisvalaikio įstaigose, grožio salonuose.
Šią savaitę prie Vyriausybės ir Prezidentūros kelios dešimtys motinų ir jų rėmėjų protestavo prieš galimybių pasą vaikams.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pabrėžia, kad siūlymas vaikams nuo 12 metų taikyti galimybių pasą nėra susijęs su neformaliojo ugdymo organizavimu.