Socialiniuose tinkluose anykštėnai aktyviai aptarinėja Anykščiuose, šalia autobusų stoties, įrengtas instaliacijas, kurias vadina „lazdomis“.
„Anykšta“ pašnekovų teiravosi, kaip, jų požiūriu, atrodo šis kūrybinis sumanymas, bei domėjosi, kuo gi reikėtų pasikliauti puošiant miestą – profesionalių architektų ar eilinių gyventojų nuomonė.
Daiva GASIŪNIENĖ, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja:
– Žinoma, kad reikia pasikliauti profesionaliais architektais, kadangi jie taip pat yra šio gyvenimo ir laikmečio dalyviai, kaip ir eiliniai žmonės. Jie visumą mato plačiau, kadangi yra baigę mokslus. Gera architektūra visada bus nukreipta į priekį, todėl visai normalu, kad šią dieną kai kam kyla vienas ar kitas klausimas. Žymiai būtų blogiau, jeigu šiandien daromas objektas sulauktų vien pagyrų.Tada architektui yra signalas, kad jis kuria tik šiai dienai.
Manau, kad dalykas, kuris šiandien yra šiek tiek nesuprantamas, jau kelia didžiulę viltį, kad jis bus geras. Aišku, kiekvienas dalykas turi praeiti laiko išbandymus. Būna, kad laiko išbandymas parodo, kad tas sumanymas buvo ir blogas. Bet bent jau yra viltis.
Bandymai įžiebti šiuos šviestuvus jau buvo. Man buvo labai gražu. O oficialiai šias „žvakutes“ įžiebsime lapkričio 1 dieną.
O ko nieks nepasidomi lazdų kainu va cia tai kainavo
Kas architektūroje yra priekis? O kas užpakalis? Estitinį jausmą turinčiam žmogui aiškiai matyti, kad Anykščių miesto architektūroje vyrauja tikriausias chaosas. Sumaišyta stilistika. Dar laukia kūbo eksperementas pačioje senamiesčio širdyje.
Jei jie metaliniai tai pritrauks žaibą
Šytas žvakutės aš pavadinčiau kelias į kartuves, tai atrodo kaip nebaigtas darbas darko aplinka tikras siaubas baisu tiesiog
Be specialaus issilavinimo tie strypai atrodo kaip svetimkuniai gamtoje.na bet kurejams ,o svarbiausia, isisavintojams grazu, orientuota i ateiti
Mano nuomone tokia miesto dekoro architektūra šiuo laikotarpiu yra labiau avantiūrizmo politika, o ne puoselėjančios ugdomosios visuomenės kultūros ir meno apraiška.
Gal įžiebus ir gražu, nemačiau. Bet dienos metu einant pro šiuos metalo strypus, kurių DAUGYBĖ , taip baisu, kad norisi spukti kuo greičiau iš šitos vietos. Ar architektūros tikslas kurti, kad žmogui būti toje kūryboje būtų nejauku ir nemiela ? Kas architektas ir kas tvirtino šį projektą?
Gal reiktų aplankyti specialistus? Ar nejauku ir kitose vietose? PVZ – neatrodo, kad prekybos centre lubos nukristi gali? Kas ten nejaukaus? Viskas labai gražu. Vakar, kai uždegė visas miesto vaizdas pasikeitė. Net kičinis bibliotekos apšvietimas nebebado akių.