Statistikos duomenimis, kas penktas Lietuvos gyventojas gyvena žemiau skurdo ribos. Praėjusį savaitgalį Lietuvą suvienijo „Maisto banko“ akcija, kurios metu šalies prekybos centrų lankytojų buvo prašoma nupirkti produktų vargingiau gyvenantiems žmonėms. Panašios akcijos dažniausiai organizuojamos prieš šventes, kad skurdžiau gyvenantieji bent porą kartų per metus atsisėstų prie gausesnio stalo.
„Anykšta“ savo pašnekovų klausė, ar pakelis kruopų, miltų, konservų dėžutė yra apčiuopiama parama? Ar jie patys dalyvauja panašiose akcijose? O gal skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas?
– Šiemet nedalyvavau „Maisto banko“ akcijoje“. Aš tiesiog turiu kelis žmones, kuriems padedu nuolat. Tačiau net neabejoju, kad tokios akcijos ir veiksmingos, ir reikalingos.
Aš esu iš tų žmonių, kurių masinės akcijos nelabai vilioja. Pavyzdžiui, retai dalyvauju akcijoje „Darom“ – aš kasdien pakeliu šiukšlę, jeigu ją pamatau. Specialios dienos man tam nereikia, tai lygiai taip pat ir su labdara, pagalba… Iš tiesų, man labai gera dalytis, jeigu aš galiu praskaidrinti, pagerinti kažkieno kasdienybę, man tai suteikia labai daug džiaugsmo. Apskritai, kuo daugiau optimizmo, pakantumo ir gerų darbų kasdien – nebūtinai tai turi būti misija, mažas geras, gražus poelgis, tuo ir Lietuvoje bus geriau gyventi, tuo ir Anykščiuose bus šviesiau.