Jei planuojate keisti seną katilą ir nesate tikri, kokį šildymo būdą pasirinkti, kviečiame skaityti toliau! Šiame straipsnyje kaip tik kalbėsime apie tai, kokie yra pagrindiniai briketų, malkų ir granulių pranašumai ir trūkumai, bei kur galima įsigyti kokybiško kuro jūsų katilui.
Ar malkos vis dar populiarios?
Anksčiau malkos neabejotinai buvo populiariausia kuro rūšis. Turint nuosavo miško, ji išlieka populiari ir dabar. Taip pat malkos yra nepakeičiamos norint ant jų ruošti maistą (pvz., kepsninėje). Tačiau kalbant apie būsto šildymą, malkas vis dažniau keičia kitos kuro rūšys.
Briketai ir granulės daug kam yra patrauklesnės dėl įsigijimo paprastumo. Jų nereikia skaldyti, krauti, joms nebūtina turėti malkinę. Pavyzdžiui, briketus galima įsigyti paletėmis, sandariai supakuotus, ir laikyti tiesiog lauke. Tą patį galima pasakyti ir apie granules. Žinoma, ilgam sandėliavimui derėtų turėti stoginę ar garažą, tačiau tai nėra būtina. Be to granulės ir briketai populiarėja ir dėl dar vienos priežasties – jie yra tvarus pasirinkimas, leidžiantis panaudoti medienos apdirbimo metu atsirandančias atliekas. Briketai ir granulės yra presuojami naudojant pjuvenas, kurios susidaro, pavyzdžiui, pjaustant rąstus, gaminant lentas, frezuojant įvairius medienos gaminius ir t. t.
Kodėl svarbu įsigyti kokybiškas granules ar briketus?
Kietojo kuro kokybė yra matuojama keliais parametrais. Visų pirma, tai jo drėgnumu. Kuo geriau išdžiovintas kuras, tuo mažiau energijos sunaudoja džiovindamas pats save ir tuo daugiau energijos skiria šildymui. Geros kokybės granulės neturėtų būti drėgnesnės nei 4–8 proc. (plg. net ir gerai išdžiovintos malkos būna apie 20–30 proc. drėgnumo). Taigi kuo kokybiškesnį kurą įsigysite, tuo sausesnis (taigi ir efektyvesnis) jis bus. Pavyzdžiui, Esaurida parduodamos granulės nebūna drėgnesnės nei 8 proc.
Kuro kokybę galima vertinti ir pagal šilumos išeigą (kaitrumą). Jis priklauso nuo to, kokios rūšies mediena yra naudojama granulių ar briketų gamybai. Nuo naudojamos medienos rūšies gali skirtis ir kuro spalva, pavyzdžiui, granulės gali būti nuo šviesiai gelsvos spalvos iki tamsiai rudos. Dažniausiai granulėms gaminti yra naudojama spygliuočių (eglių, pušų) mediena.
Granulių ir briketų kokybė taip pat yra vertinama pagal likusį pelenų kiekį. Kuo jis didesnis – tuo neefektyviau degė kuras. Kokybiškas, sausas kuras palieka tik minimalų kiekį pelenų. Pavyzdžiui, apie 15 kg sveriantis granulių maišas turėtų sudegti iki maždaug 1 arbatinio puodelio pelenų.
Kokybiško kuro ieškokite elektroninėje „Saurida“ parduotuvėje. Čia galite įsigyti ne tik įvairius kiekius granulių, bet ir briketų, malkų. Įsigykite internetu, o briketai ir granulės Kaune, Vilniuje ar kitose Lietuvos vietose bus pristatomi jums patogiu metu.
Užsak. Nr. 841.