
Donaldas VAIČIŪNAS, Anykščių mero patarėjas: „Įdomiausia, kad šiandien per pietus savo „Facebook‘e“ parašiau žinutę apie priverstinį gydymą nuo alkoholizmo. Dar pridėjau komentarą apie socialinių darbuotojų saugumą. Šiuo metu jų saugumas – tik pagrasinimas, kad aš iškviesiu policiją.
Buvau socialiniu darbuotoju, todėl žinau situaciją. Jau kuris laikas mano galvoje kirba mintis, kad socialinis darbuotojas turi turėti priemones apsiginti. Manau, kad tinkamiausia priemonė būtų elektrošoko prietaisas. Tai priemonė, kuri bent jau laikinai galėtų atgrasyti smurtautoją. Jį turėti turėtų kiekvienas socialinis darbuotojas. Visko būna, savo patirtyje turėjau smurtinių atvejų, kai neturėjau kuo apsiginti ir galų gale teko bėgti. Galų gale net ir apsigynimui nuo šunų.
Pereinant prie priverstinio gydymo nuo alkoholio temos – žinoma, aš esu tikrai už tai. Net pikta, kodėl tik dabar kalbame apie tai, kai vos ne pusė Lietuvos jau yra degradavusi ir patyrusi maksimalią žalą nuo neatsakingo alkoholio vartojimo namuose pasekmių? Pavyzdžių pilna – pradedant pilnais vaikų globos namais vaikų, kurių atsidūrimo ten priežastis daugeliu atveju yra tėvų neatsakingas alkoholio vartojimas, baigiant žudymais keliuose ir net butuose. Aš visiškai palaikau ministrę Rimantę Šalaševičiūtę, kuri kelia šį klausimą, aš tikrai esu už.
Ar nepažeis žmogaus teisių ir tarptautinių susitarimų? Aš už tai, kad ieškoti kompromiso tarp bendruomenės ir asmens interesų. Dabar vienam asmeniui vartojant alkoholį kenčia visa bendruomenė. Kartais reikia paaukoti tuos susitarimus. Aišku, labai negražu, kad reikėtų gydyti priverstinai, bet ar gražiau, kai girtas užmuša žmogų? Klausimas būtų, kaip reikėtų įgyvendinti tą priverstinio gydymo procesą? Juk vis tiek turėtų būti sistema. Apie mechanizmą reikia diskutuoti. Jei bus priimtas sprendimas, manau, kad Anykščių savivaldybė bus už tai ir prisidės prie mechanizmo sukūrimo ir proceso įgyvendinimo kiek įmanoma greičiau ir racionaliau. Mūsų komandos pozicija – alkoholis negali būti toleruojamas“.