Birželio pabaigoje Andrioniškio bibliotekoje vyko Anykščių krašte prieglobstį radusių ukrainiečių ir lietuvių vaikų tapybos pleneras „Medaus šventė“.
Vaikai ant avilių piešė „Gyvenimo medį“, naudodami savo šalių ornamentiką, kuri yra skirtinga. Avilius dekoruoti padovanojo Anykščių bitininkų draugija.
Pasak rajone apsigyvenusių ukrainiečių palaikymu besirūpinančio Anykščių garbės ambasadoriaus Ukrainoje Virginijaus Strolios, plenerą organizavo A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memioralinis muziejus, Andrioniškio biblioteka ir menotyrininkė dr. Jolanta Zabulytė, o tris avilius padovanojo Anykščių bitininkų draugija.
„Bitininkystė Ukrainoje, kaip ir Lietuvoje, turi gilias tradicijas. Medunešio šventės vyksta ir Ukrainoje, ir Lietuvoje. O šis pleneras ir yra vienas iš pasiruošimo etapų Medunešio šventei, kuri rugpjūčio 13 dieną vyks Niūronyse, Arklio muziejuje, – sakė V. Strolia, pastebėdamas, kad joje dalyvaus Anykščių rajone prieglobstį radę ukrainiečiai. – Tikiuosi, kad ukrainiečių ir lietuvių vaikų gyvenimo medžiais dekoruoti aviliai ras vietą Niūronyse ir bus puiki būsimos šventės reklama, o trečiąjį Bitininkų draugijos dovanotą avilį dekoruosime šventės metu. Bitininkus sieja ypatingi tvirtos draugystės ir ištikimybės saitai, tad šventė, tikiuosi, taps dar viena gražia Ukrainos palaikymo akcija.“
Andrioniškio bibliotekininkė Lina Vaišnytė sakė, kad dekoruoti avilių į Andrioniškį atvyko A. Baranausko pagrindinės mokyklos ir A. Vienuolio progimnazijos moksleiviai. Į plenerą atvykę ukrainiečiai yra tėvynėje lankę dailės mokyklą, tapybos nepamiršo ir gyvendami Anykščiuose.
Prieš pradėdami dekoruoti avilius, moksleiviai klausėsi menotyrininkės, dailės pedagogės dr. J. Zabulytės paskaitos apie bites ir bičiuolius, ornamentiką lietuvių liaudies kūryboje, savitumus ir skirtumus lietuviškos ir ukrainietiškos ornamentikos.
Po to jie piešė „Gyvenimo medį“. Iš visų buvo išrinkti du, t. y. vienas lietuvių ir vienas ukrainiečių, kuriuos vaikai nupiešė ant avilių.
Bitininku šventės labai reikia Anykščiams !
Nu jau Zabulytės fizionomija – tragiškai didinga! Kam toks dramatizmas ir tragizmas?