Gavę pranešimą apie Aandrioniškyje kankinamą šunį, kuriam virvė kaklą buvo pratrynusi iki kaulo, jo vaduoti atvažiavo savanoriai iš Biržų gyvūnų globos namų. Prieš tai asmuo bandė prisiskambinti kadais veikusių gyvūnų globos namų Anykščių rajone „Duok leteną“ telefonu, skambino į Panevėžį, kol prisikvietė už 100 kilometrų esančius biržiečius, kurie gyvūną gelbėjo nuo kančių .
Beglobiai gyvūnai – įsisenėjusi Anykščių rajono problema. Benamių kačių ir šunų šmirinėjančių miesto ir miestelių gatvėmis, kolektyvinių sodų teritorijose ypač padaugėja prieš žiemą. Artimiausi nebe vieni metai sėkmingai veikiantys gyvūnų globos namai yra Utenos rajone, tačiau jie tik išimtinais atvejais priima gyvūnus iš kitų rajonų.
Spalio mėnesį Anykščių rajono savivaldybė ketino pirkti beglobių gyvūnų priežiūros paslaugą, tačiau norinčių ją teikti neatsirado.
Anykštėnų pasiteiravome, Ką jie mano apie beglobius gyvūnus, kaip siūlo spręsti šią problemą?
Sergejus JOVAIŠA, Lietuvos respublikos Seimo narys, anykštėnas:
– Esam europiečiai ir laikas keisti požiūrį į gyvūnus, laikas atsigręžti į juos su dėmesiu ir meile. Aš laikau du šunis ir jie paskiepyti, pamaitinti ir prižiūrėti. Tai visų pirma šeimininkų atsakomybė supratimas, kad gyvūnas ne žaislas, kurį galima išmesti. Jeigu toks požiūris būtų, nebūtų tiek beglobių gyvūnų. Buvo ir pas mane atklydęs benamis šuo prieš 6 – 7 metus, tai prisikviečiau komunalininkus. Pasiėmė. Dalis benamių šunų sulaukėja, gali apkandžioti vaikus, suibūrę į gaują padaryti žalos ūkininkams. Noriu priminti, kad gyvūnų gerovę reglamentuoja įstatymai, o už žiaurų elgesį su jais baudžiama
Tad atsigręžkim į tuos gyvūnėlius! Manau, reikia rasti galimybių ir lėšų Anykščiuose įkurti nedidelius gyvūnų globos namus.