Gyvūnų globos namai Anykščiuose įrengiami nebus. Jiems numatyti 46 tūkst. Eur Anykščių rajono tarybos sprendimu skirti karo krečiamos Ukrainos humanitarinei pagalbai.
Tačiau rajono beglobiai gyvūnai be priežiūros neliks – Anykščių rajono savivaldybė pratęsė sutartį su Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija.
Anykščių rajono savivaldybė gyvūnų globos namams buvo numačiusi buvusio archyvo pastatą Gegužės gatvėje. Pasiteiravus, ar šioje vietoje gyvūnų globos namų įrengimas jau pradėtas, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė atsakė neigiamai.
„Kovo mėnesį vykusiame Anykščių rajono tarybos posėdyje iš tos biudžeto eilutės, kurioje lėšos buvo numatytos gyvūnų globos namams, jie skirti humanitarinei pagalbai Ukrainai. Kol kas su gyvūnų globos namų steigimu Anykščiuose niekas nevyksta“, – informavo L.Kuliešaitė.
Beje, vasario 1 dieną Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė, kaip skelbiama Anykščių rajono savivaldybės tinklapyje, dalyvavo nuotoliniame susitikime dėl gyvūnų globos namų steigimo Anykščiuose. „Anykštai“ pasidomėjus, kokie sprendimai tuomet buvo priimti šiame susitikime, L.Kuliešaitė sakė neprisimenanti, kad koks nors susitikimas dėl gyvūnų globos namų steigimo šiemet būtų vykęs.
„Vidinių pasitarimų visada būna visokiausių, bet kai manęs paklausėte po pusės metų, tai tikrai nieko nepasakysiu. Pasitarimo kažkokio tikrai nebuvo“, – sakė ji.
Anykščių rajono savivaldybės sutartis su Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija sudaryta nuo balandžio 2 dienos ir galios iki šių metų spalio 1 dienos. Sutarties vertė – 6 tūkst. Eur.
Už šią sumą Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugija turės gaudyti bei į gyvūnų globos namus transportuoti beglobius Anykščių rajono gyvūnus. Sutartyje numatyta, kad preliminariai planuojama sugauti iki 70-ties beglobių gyvūnų.
Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė Jolanta Guobaitė „Anykštai“ sakė, kad Anykščių rajonas dėl beglobių gyvūnų problemos yra „juoda skylė“.
„Troškūnai, Kavarskas… Ten „ojetau“ – imk tų beglobių gyvūnų kiek nori“, – sakė ji.
J.Guobaitė sakė, kad tarp beglobių gyvūnų vyrauja katės. „Tų kačiukų prie tvartų prisiveisia, priklysta, tai mes juos sterilizuojame, kad jų daugiau neprisiveistų“, – kalbėjo gyvūnų mylėtojų draugijos vadovė.
Utenos rajono gyvūnų globos namuose šiuo metu gyvena per 300 beglobių kačių ir daugiau nei 100 šunų. Per metus gyvūnų globos namuose apgyvendinama bei prižiūrima apie 1,5 tūkst. beglobių gyvūnų.
Išgirdusi, kad gyvūnų globos namus planuota steigti ir Anykščiuose, Utenos rajono gyvūnų mylėtojų draugijos pirmininkė J.Guobaitė sakė, kad blogiausia, jei gyvūnų globos namų administravimas būtų patikėtas komunalininkams.
„Dažnai jiems primetama tokia funkcija, tačiau jie šioje srityje nei turi supratimo, nei noro kažką daryti. Aš net neįsivaizduoju, kiek turėtų valdiškuose gyvūnų globos namuose būti etatų – juk žmonės dirba tik tai, kas jiems priskirta. Mūsų gyvūnų globos namuose dirba savanoriai, kurie neskaičiuoja nei darbo valandų, nei savaitės dienų. Kai dirbi norėdamas padėti – dirbi visiškai kitaip, lyg gyventum gyvenimą“, – kalbėjo J.Guobaitė.
Anykščių rajono savivaldybės Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Simas Aštrauskas „Anykštai“ sakė, kad per metus iš Anykščių rajono į gyvūnų globos namus patenka vidutiniškai 60 – 70 beglobių gyvūnų. Šiemet sugauti 7 beglobiai gyvūnai.
603540 739651I dont leave a great deal of comments on lots of blogs each week but i felt i had to here. A hard-hitting post. 470675
Pikta ir skaityti.Apgailetina valdzia …….Automobiliu uz tai prisipirks.O gyvuliukai palauks ,ne ju gi cia……
Stebiuosi ar anykštėnai tikrai tokie neišsijudinantys ir tik pasroviui plaukiantys. Taigi gyvūnų globos mylėtojai imkitės iniciatyvos ir nušikinkite rajono politinius vadovus patys surinkę iš aukotojų tuos varganus 50′ tūkst., įteikite savivaldybės tarybai su prašymu tiksliniam panaudojimui, kuris buvo jų pačių balsavimu patvirtintas.
Ka tu vargsti cia rasinedamas duok pats tuos varganus 50.000 ir nevark.
nebus pilietinės akcijos tokiu atveju iš vieno asmens. Svarbu kai kiekvienas savanoriškai aukoja ir pareiškia savo laisvą valią išrinktiesiems politikams, kurie prisiekė tarnauti bendruomenei ir vykdyti bendruomenės labui tenkinti vykdomosios valdžios įgyvendinamų sprendimų valdymą.
Bendruomenės susitelkimas yra svarbi varomoji jėga, kuriai nedrįs pasipriešinti savivaldybės biurokratai ir apsnūdę valdantieji politikai.
Jei nesugebi susitvarkyti savo namuose, tai ir kitam nelabai gali padėti. Prisidengimas humanitarine pagalba sunaikinant pradėtus kurti globos namus gyvūnams gali būti vertinamas tiesiog kaip bjauri biurokratų manipuliacija, niekšybė. Gyvūnų globos namai – tai ir darbo vietos Anykščiuose, ir savanorystės frontas ugdant jautrumą ir atjautą jaunąjai kartai, ir anykštėnų bendruomės stiprinimas realybėje, o ne popieriuose su visokiomis a lia „veiklos grupėmis”, „seniūnaičiais” ir t.t.
Anykščių valdžios sprendimai nieko bendro su demokratija neturi. Jie vėl pasitarė su savimi ir, spjaudami į daugelio anykštėnų siekį turėti gyvūnų globos namus, padarė taip, kaip jiem šviečia.
Ko gero, administracijos direktorei Anykščių krašto murkliai ir ciūcikai taria nuoširdų „miau” ir „au” už tragišką nesirūpinimą benamiais keturkojais. Gal krantinėj atsiras užrašas „Anykščiuose nėra vietos benamiams?”.
Dabar mada nacius remti,savi alkani prie konteinerių.
Gyvūnų prieglauda Anykščiuose turėjo būti įrengta jau prieš 30 metų. Gėda Anykščių savivaldybės ponams – ar anykštėnų atsiklausėt, ar jie sutinka mokesčių pavidalų surinktus pinigus gyvūnų prieglaudai skirt kitiems reikalams? Humanitarinė pagalba reikalinga, bet civilizuotai sutvarkyt savo poreikius yra pirmumo reikalas. Atsainus požiūris į beglobius gyvūnus Anykščiuose signalizuoja apie atsainų savivaldybės administracijos požiūrį ir į vietinius žmones.
Labai teisingai parašėte! Mūsų valdžiai gyvūnai tuščia vieta…
Netik gyvunai bet ir zmones jiems niekas juk zadejo nakvynes namus bet ir liko pazadai.