Gyventojai, planuojantys augalus nuo žiemos šalčių apsaugoti eglių šakomis, du lapkričio penktadienius eglės šakų galės atsivežti iš Valstybinių miškų urėdijos girininkijų. Miškininkai, iš anksto priruošę eglišakių, gyventojų lauks lapkričio 23-ią ir 30-ą dienomis prie girininkijų pastatų. Eglišakės bus dalinamos nemokamai.
„Eglės šakos yra vienas seniausių, laiko patikrintų būdų per žiemą išsaugoti lepesnius sodo ir daržo augalus. Miškininkai parūpins šakų, gyventojams tereikės atvažiuoti jų pasiimti. Tokiu būdu norime visus paraginti elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai ir tausoti mišką“, – sako Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Miškininkai taip pat primena gyventojams neiti šakų rinkti ten, kur vykdomi miško kirtimo darbai, nes tai nesaugu. Patys miškininkai pririnks šakų kirtavietėse, retindami mišką arba nugenės nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu numatoma iškirsti.
Du penktadienius, lapkričio 23-ią ir 30-ą dienomis, eglišakės bus sukrautos prie girininkijų administracinių pastatų. Iš viso Lietuvoje yra 337 Valstybinių miškų urėdijos girininkijos. Pasiimti šakų augalams dengti gyventojai laukiami nuo 8:00 iki 15:00 val.
Miškininkai primena, kad miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos LR aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisykles ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skiriama nemenka bauda.
„Norisi, kad ne taisyklės ar baudos stabdytų nuo tokių veiksmų, o supratimas, kaip ilgai miškas auga. Gali atrodyti, kad medžiui nieko blogo nenutiks nulaužus vieną kitą šaką. Taip nėra, spygliuočiai medžiai ypač nemėgsta genėjimo ar šakų laužymo, o dažniausiai nukenčia jauni medeliai, kurių šakas lengva pasiekti. Todėl kviečiu saugoti kiekvieną medį, leisti jam augti ir susiplanuoti laiką atvykti į girininkijas pasiimti paruoštų šakų“, – sako M. Pulkauninkas.
Informaciją, kur įsikūrusi artimiausia girininkija, gyventojai gali rasti Valstybinių miškų urėdijos interneto svetainėje www.vivmu.lt arba paskambinę į įmonės regioninius padalinius.
Valstybinių miškų urėdija vykdo kompleksinę miškų ūkio veiklą ir yra svarbi šalies miškų ūkio sektoriaus plėtros dalyvė. Įmonė rūpinasi šalies miškingumu, diegia pažangias miškų įveisimo, atkūrimo, apsaugos, tvarkymo ir išteklių naudojimo technologijas, prižiūri valstybiniuose ir privačiuose miškuose esančius kelius ir saugo miškus nuo gaisrų.
Šiuo metu vienas pagrindinių Valstybinių miškų urėdijos veiklos prioritetų – sėkmingai užbaigti valstybinių miškų valdymo konsolidaciją, apjungti įmonės padalinių bendrąsias administracines funkcijas, centralizuotai organizuoti medienos ruošą.