879 m. gimė frankų karalius Karolis III (Charles III), pravarde Naivusis. Jis sugebėjo prie savo karalystės prijungti Lotaringiją, tačiau 923 metais dvariškiai surengė maištą, uždarė jį į kalėjimą ir išlaikė jame iki pat mirties.
Įdomiausius rugsėjo 17-osios įvykius pasaulio istorijoje, remdamasi „Reuters” pranešimais, primena ELTA:
879 m. gimė frankų karalius Karolis III (Charles III), pravarde Naivusis. Jis sugebėjo prie savo karalystės prijungti Lotaringiją, tačiau 923 metais dvariškiai surengė maištą, uždarė jį į kalėjimą ir išlaikė jame iki pat mirties.
1552 m. Romoje gimė popiežius Paulius V, tikrasis vardas Kamilis Borgezė (Camillo Borghese). Kardinolu jis tapo 1596-aisiais, Romos vikaru 1603 metais, o popiežiumi buvo nuo 1605-ųjų iki pat mirties 1621 metais.
1778 m. pirmąją sutartį tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir indėnų genčių prie Fort Pito pasirašė Endrius ir Tomas Liujisai iš JAV pusės bei delavarų tautos vardu – vadai Baltoji Akis ir Džonas Elnio Žudikas.
1787 m. 39 delegatai iš 12 Sąjungos valstijų, kurių tada buvo 13, pasirašė Jungtinių Valstijų Konstituciją. Rugsėjo 17-oji švenčiama kaip Amerikos pilietybės diena.
1798 m. Paryžiuje vyko pirma didelė pramonės paroda, kurioje dalyvavo per šimtą dalyvių.
1809 m. Fredrikshamno sutartimi baigėsi Rusijos ir Švedijos karas – Suomija atiteko Rusijai.
1826 m. gimė vokietis Georgas Frydrichas Bernhardas Rymanas (Georg Friedrich Bernhard Riemann), garsus XIX amžiaus matematikas, sukūręs daug skaičiavimo metodų, teoremų ir sąvokų, vadinamų jo vardu.
1854 m. gimė amerikietis Deividas Dunbaras Bjuikas (David Dunbar Buick), sukūręs automobilį „Buick”.
1857 m. gimė rusų fizikas Konstantinas Ciolkovskis – raketų, kosminės technikos ir kosmonautikos pionierius.
1871 m. baigtas statyti pirmasis Alpių tunelis „Mont Cenis Tunnel”. Jis yra 13 kilometrų ilgio ir eina iš Modano Prancūzijoje į Bardonečiją Italijoje.
1900 m. karalienė Viktorija (Victoria) pasirašė dokumentą, pagal kurį šešios kolonijos buvo sujungtos į Australijos federalinę bendriją. Dokumentas įsigaliojo nuo 1901 metų sausio 1 dienos. Pirmuoju generaliniu gubernatoriumi tapo Houptono (Hopetoun) grafas.
1931 m. Niujorke pirmą kartą pademonstruota 33-1/3 greičiu besisukanti garso plokštelė, kurią pristatė firma „RCA Victor”.
1978 m. Kemp Deivide susitiko JAV prezidentas Džimis Karteris (Jimmy Carter), Egipto prezidentas Anvaras Sadatas (Anwar Sadat) ir Izraelio ministras pirmininkas Menachemas Beginas (Menachem Begin) ir numatė taikos sutarties projektą.
1991 m. JT Generalinė Asamblėja priėmė į Jungtinių Tautų Organizaciją Lietuvą, Latviją, Estiją, Šiaurės ir Pietų Korėjas, Mikroneziją bei Maršalo salas.
1994 m. sulaukęs 92 metų mirė vienas įtakingiausių XX amžiaus filosofų seras Karlas Poperis (Karl Popper).
2004 m. Europos Sąjungoje pradėjo veikti naujos sukarintos pajėgos, kurių pareiga – atkurti viešąją tvarką regionuose, bandančiuose atsistoti ant kojų po ilgų konfliktų, pavyzdžiui, kaip Balkanuose.