Ar tikrai mažose būsto erdvėse sukurti bei išlaikyti jaukumą yra kur kas sunkiau, kadangi dažniausiai dėl daiktų pertekliaus yra juntamas slogumo jausmas? Ne. Svarbiausia – gebėti kurti aplinką, kurioje visi akcentai yra tokie, kaip Jums labiausiai patinka, derinti juos, nebijoti keisti ir suprasti, kad minimalizmas gali būti lygiai toks pats jaukus, tik reikia žinoti – kaip jį tinkamai įvaldyti.
Nesvarbu, ar Jūsų laukia vieno aukšto namo projektas, ar vos 40 kvadratinių metrų butas – jame išpuoselėti jaukumą, šilumą ir ramybę – tikrai nėra sunku.
Veidrodžių magija
Pirmiausia reikia bandyti mažas erdves kuo labiau vizualiai padidinti, kadangi tuomet, kai patalpa jau nebeatrodys per daug apkrauta, bus kur kas paprasčiau komponuoti smulkmenas, kurios leis džiaugtis jaukumu.
Erdvių didinimui geras įrankis yra veidrodžiai. Tik rinkitės tokius, kurie yra ne su per daug masyviais rėmais. Pastarieji – gražu, gali būti tikrai skoningas akcentas, tačiau mažose patalpose labai masyvūs rėmai gali atrodyti per daug dideli, tai yra, dar labiau apkrauti patalpas.
Tinka veidrodžiai be rėmų, apsimoka vienus veidrodžius statyti prieš kitus, skirtingose patalpos vietose. Tai leis vizualiai dar labiau išplėsti erdves ir tuo pačiu suteikti patalpoms daugiau jaukumo.
Spalvų disbalansas – mažina erdves
Taip pat erdvių vizualiam plėtimui siūlome įtraukti tinkamai parinktas spalvas. Šiuo atveju svarbiausia ne patys atspalviai, tačiau kaip jie bus derinami. Vizualiai patalpas pėsti galima suderinus tos pačios paletės atspalvio spalvas, tai yra, išlaikant harmoniją ir ne bandant kontrastinti erdves. Ne veltui specialistai dažniausiai kurdami erdves remiasi spalvų palete, vaivorykšte, kuri padeda nuo vieno tono pereiti prie kito, o ne priešinti jų.
Charlotte May iliustracija iš pexels.com
Susipažinti su unikaliais pavyzdžiais, kuriuose spalvos ne tik derinamos, tačiau ir kontrastingai įkomponuojamos, galite www.architektugildija.lt/interjero-dizainas.
Funkcionalūs baldai
Nepamirškite funkcionalių baldų, kurie labai pasitarnauja mažose erdvėse. Tai gali būti iš kavos staliuko į didelį valgomąjį stalą besitransformuojantis baldas arba sofa, kuri išsiskleidžia ir tampa didele lova tinkama ne tik svečiams, tačiau taip pat ir patiems namų gyventojams.
Svarbiausia, kad tokie funkcionalūs baldai tikrai nėra gaminami tik pagal užsakymą bei kainuoja brangiai. Rinkoje tokių poreikis yra gana didelis, tad ir pasiūla – ne ką mažesnė.
Atskirkite funkcines zonas
Jeigu gyvenate mažame bute – reikia apgalvoti asmeninius poreikius, savo kasdienines rutinas, kurios padės sukomponuoti atskiras erdves. Pavyzdžiui, šiais laikais dažnas dirba iš namų, tad reikia apgalvoti – kur statyti darbo stalą, kad jis būtų patrauklioje vietoje, tačiau per daug neapkrautų erdvės. Zonos sukūrimui puikiai tinka kilnojamos širmos, kurios suteikia galimybę koreguoti erdves pagal tuo metu vyraujančius poreikius ir galbūt galimybes. Lygiai taip pat širmų pagalba galima vieną miegamąjį padalinti į du: vienas skirtas suaugusiems, o kitas – vaikams.
Nereikia bijoti minimalizmo
Mažose erdvėse kiekvienas ne vietoje padėtas daiktas apkrauna erdvę, tad natūralu, kad gali būti sunku kvėpuoti, ką jau kalbėti apie tai, kad tuomet tvarkymosi yra kur kas daugiau. Kokia išeitis? Labai atsakingai organizuoti daiktus, tai yra, juos laikyti stalčiuose, spintelėse, dėžėse arba bandyti sukurti minimalistinį stilių. Jis nereiškia, kad nebus galima komponuoti įvairių dekoro akcentų, tik dažniausiai jų kiekis – mažesnis, dėl to svarbu, kad kiekvienas pasirinktas būtų labai apgalvotas.
Užsak. nr. 785