Apie VšĮ „Sveikatos oazė“, valdančią Anykščių baseiną „Bangenis“, jos nuveiktus ir planuojamus darbus kalbamės su įstaigos vadove Sonata VERŠELIENE.
-VšĮ „Sveikatos oazė“ pradėjote vadovauti 2009-aisiais? Kokią situaciją radote įstaigoje? Kokios buvo pirmosios mintys, apie tai, nuo ko reikėtų pradėti darbus?
– Taip, 2009 metų rudenį pradėjau vadovauti ir jau trylika metų sėkmingai vadovauju viešajai įstaigai „Sveikatos oazė“, kuri jau dvidešimtmetį eksploatuoja Anykščių baseiną „Bangenis“. Situacija, kurią radau objekte, buvo pakankamai sudėtinga. Galvoju, kad tai, kaip atrodė baseinas, pamena ir visi tuo metu dirbę darbuotojai, ir anykštėnai, kurie lankydavosi jame kaip poilsio paslaugų klientai ar sportininkai. Atėjusi dirbti mažai žinojau apie esamą pastato techninę būklę, bet tai turbūt ir lėmė baseino plėtros sėkmę, nes nežinau, ar būčiau ryžusis ir turėjusi tiek drąsos dalyvauti konkurse, jeigu tuo metu būčiau žinojusi, kad objekte baigiasi svarbiausio dokumento – higienos paso – galiojimas, ir neturėjau supratimo, kaip jį gauti. Pastato techninė konstrukcija buvo avarinės būklės, pradedant stogo dangomis, langais, durimis, sienomis, dezinfekcine įranga ir baigiant vidaus vamzdynais, elektros instaliacija ir kitais techniniais dalykais. Tačiau kartais nežinoti yra gerai, tad, jeigu leistų gražinti laiką, nieko nekeisčiau, tik daryčiau dar geriau ir eičiau į priekį. Mano stiprioji pusė buvo socialinė komunikacija, vadyba, tikslas didinti pardavimus, plėsti paslaugų spektrą, įmonės dokumentų valdymas, renginių organizavimas, projektinė veikla. Pradėjusi dirbti radau komandą, žmones, kurie buvo motyvuoti, noriai dalijosi savo patirtimi. Įvertinę situaciją, turėjome didžiulį tikslą baseino pastatą prikelti naujam gyvenimui.Visada norėjome ir norime, kad mūsų objektas būtų unikalus, derėtų ir su senosiomis tradicijomis, ir su inovacijomis. Naujų technologijų paieška ir jų įdiegimas, stebinantis komandos optimizmas ir noras tobulėti buvo ir yra mūsų įstaigos stiprioji pusė. Ir pirmosios mintys, pradėjus dirbti, visada sukosi apie įstaigoje dirbančius žmones, jų norą tobulėti bei keistis ir keisti, eiti į priekį. Asmeninis iššūkis buvo sudaryti saugias sąlygas lankytojams, kurie atvykdavo, taip pat darbuotojams, kad nenusloptų jų motyvacija ir noras dirbti bei patikėti, kad objektas gali pasikeisti visų mūsų pastangomis, siekis, kaip visa tai padaryti baseino neuždarius ilgai rekonstrukcijai. Prisimenu pirmuosius pokalbius su darbuotojais, mačiau, kaip vieni labai tikėjo mano noru ir užsidegimu, sportiniu azartu eiti į priekį, kurti, dirbti, tačiau, žinoma, buvo ir tokių, kuriems pasikeitimai nepatiko, jiems nepritarė, tačiau tai normalu. Nuolat diskutuodavote, tardavomės: jie mokė mane, aš mokiau juos. Tuo labai džiaugiuosi, nes visada sakiau ir sakysiu, kad tik žmonių tikėjimas suteikia norą kurti, dirbti ir eiti į priekį. Darbus visada reikia pradėti nuo bendravimo su žmonėmis, ar jie būtų tavo komandos darbuotojai, ar rajono bei valstybės vadovai. Tik komunikuodamas, išsiaiškindamas situaciją bei dirbdamas kartu, atrandi problemų sprendimo būdus įvairiose srityse. Tada supranti, kad nieko nėra neįmanoma. Sakyčiau, natūraliai apleistą pastatą prikėlėme naujam gyvenimui, todėl tikiu, kad Anykščių rajono žmonėms jis yra labai svarbus ir brangus.
– Kurias iš tų pirmųjų idėjų pavyko įgyvendinti, o ko nepavyko padaryti?
– Pirmiausia, ką pavyko padaryti, tai, suprantama, kaip ir minėjau, kad galėtume tęsti darbus, reikėjo padaryti daug namų darbų, sutvarkyti dokumentaciją ir gauti leidimą- higienos pasą. Tai nebuvo idėja, tai buvo realus darbas. Idėjų dėl paslaugų plėtros buvo ir yra labai daug, todėl sunku pasakyti, kokia pirmoji idėja buvo įgyvendinta. Didžiulis darbas buvo ieškoti investicijų, kad galėtume pradėti pastato rekonstrukciją. Jau antrais darbo metais pradėjome treniruoklių salės rekonstrukcijos darbus: planavome padaryti dviejų aukštų treniruoklių salę, tačiau dėl lėšų stygiaus įgyvendinome tik vieną etapą. Mes niekada nelinkę numesti savo norų ir vizijų į šalį, rankų nenuleidžiame, todėl ir 2022 metais teikiame per 350 tūkst. vertės projektą dėl sporto salės rekonstrukcijos antrojo etapo įgyvendinimo. Idėjų ir svajonių mums netrūksta, jos tampa mūsų įstaigos naujomis paslaugomis, o jų mes turime labai daug.
– Kas yra VšĮ „Sveikatos oazė“? Ar tai tik baseinas, kaip daugelis anykštėnų įsivaizduoja?
– 1993 metais dar Ažupiečių kaime kaip Anykščių technologijų mokyklos vienas iš objektų pradėjo veikti 25 metrų plaukimo baseinas. Tuo metu tai buvo vienas iš nedaugelio Lietuvoje pradėjusių veiklą baseinų. 2001 metais įkurta viešoji įstaiga „Sveikatos oazė“, kuri vykdo ūkinę komercinę veiklą ir kurios pagrindinė užduotis buvo ir yra iki dabar – administruoti plaukimo baseiną „Bangenis“ su mini SPA, rūpintis lankytojams teikiamų paslaugų plėtra ir kokybe, vykdyti rajono savivaldybės finansuojamas programas, rengti plaukimo varžybas. Tai yra juridinis vienetas, kuriame dirba per dvidešimt įvairių profesijų ir pareigybių darbuotojų. Šiandien įstaiga turi vieną dalininką, t.y. Anykščių rajono savivaldybę.
Jeigu Sonata Veršelienė ruošiasi mero rinkimams, tai aš labai džiaugiuosi. Būtų geriausia kandidatė. Labai norisi, kad Anykščiuose vadovautų tokie jauni, protingi, organizuoti žmonės. Vien kaip gerai tvarkosi su baseinu, jau pasako daug.
Tomai tau vyresnės patinka? Šiaip visi aplinkiniai rajonai tuoj turės po baseiną, mnau tai bus eilnis nuolatos duotojamas objektas, o šiaip kas žino baseino istoriją tai puikiai žino kad daugiausiai prisidėjo prie vystymo A. Gališanka
Savigyra gerai. Be tai nesolidu, ypač žinant kieno dėka buvo išsaugotas baseinas, kieno pastangomis buvo gautos pirminės investicijos.Gal galite prisiminti tuos du vyrus? Ir visos kitos investicijos buvo gautos ir atliktos ne tų kuriems čia giedami ditirambai.
Puikus ir darbštus kolektyvas, verta pagyrų direktorė. Išpuoselėta aplinka ir tvarka pastato viduje. Kuri dar įstaiga Anykščiuose taip tvarkosi? Lankytojai plūsta iš aplinkinių rajonų. Sėkmės Jums darbuose, baseino darbuotojai!
Šitą kontora iš valdiškų įstaigų tikrai yra geriausiai veikianti. Pati pinigus uždirba, neelgetauja.
Neelgetauja, bet iš mokesčių mokėtojų lėšų gauna daugiausiai tarp kitų biudžetinių ….
Visos pastangos formuoti merės įvaizdį, labai nevykę. Toks vaizdas, kad viešųjų ryšių ekspertė nėra stipri.
Viskas bus OK. Man panašu, kad Gebelsas projekte jau dalyvauja.
Ar Skvernelis su Tomilinu buvo jau nuspraust baseine? 🙂
Ir nusopendė visi pirty, jad bus direktorytė meru, nu čia kitiemet, gal..
tai kų jau savų kadrų neturi meruos ? Gaila Tutkaus, Patalauskienės