Paskutinį savaitgalį prieš Kalėdas vyko dvi kalėdinės mugės, kurių nei viena negalėjo pasigirti lankytojų gausumu. Vieną mugę organizavo Turizmo ir verslo informacijos centras Tilto gatvės komplekse, kita vyko Anykščių kultūros centro pirmojo aukšto fojė.
Nuo pajūrio mobilią žuvų rūkyklą į mugę atvežęs verslininkas abejojo, ar jam atsipirks tokia tolima kelionė iš Kunigiškių kaimo šalia Palangos į Anykščius.
„Kitąmet vargu ar čia jau dalyvausime“, – kalbėjo ir iš Kauno atvykę ukrainiečiai, kurie Tilto gatvėje siūlė pirkti šaukštelius ir puodelius po 8 eurus. Kiek geriau sekėsi parduoti Zarasų rajone iškeptus konditerijos gaminius. Jais buvo prekiaujama „Dusetų kepyklėlės“ stende.
Anykščių kultūros centre buvo sukviesti rankdarbių autoriai parduoti savo nuosavus kūrybos darbus.
„Aš net nesupratau, kas organizavo šią mugę. Aš tik prisijungiau prie TAU – Trečiojo amžiaus universiteto“, – sakė rankdarbių kūrėja Danguolė Rimavičienė. „Besigrožėjančiųjų buvo gerokai daugiau, nei perkančiųjų. Buvau tik šeštadienį, tai žmonių atėjo, mano manymu, labai mažai. Prieš savaitę Menų inkubatoriuje veiksmas vyko žymiai intensyviau. Galbūt techniškai sunkiau yra padaryti vieną didelę mugę, kad ir per miesto eglės įžiebimą?“ – retoriškai klausė verslininkė ir lituanistė D. Rimavičienė.
„Nebuvo žmonių visiškai, bet vis tiek kažkiek užsidirbau“, – po mugės Kultūros centre lakonišką atsakymą pateikė ir vilnonių kojinių mezgėja Ramunė Šulskienė.
„Man labiau mugė pasiteisino Menų inkubatoriuje. Kultūros centre trūko reklamos, dalis žmonių vaikščiojo po Tilto gatvę ir ieškojo mezginių, net neįtardami, kad Kultūros centre kažkas vyksta“, – taip į „Anykštos“ klausimą atsakė prabangių eglutės žaisliukų gamintoja Žydrė Zlatkuvienė.
Tilto gatvės komplekse lygiagrečiai su muge, pasirodo, vyko ir daug pramogų vaikams ir edukacijų, tokių kaip berniukų sušukavimas prieš fotosesiją su Kalėdų seneliu Kaziu Morkūnu. Apie jas „Anykštos“ reporteris sužinojo tik po renginio, rinkdamas informaciją straipsniui. Pasirodo, feisbuke veikia tokia paskyra pavadinimu „Anykščių Tilto g. Klasteris“, turinti 57 sekėjus ir 11 patiktukų, kurie gauti iš tų pačių klasterio narių. Joje ir buvo prieš savaitę paskelbta išsami Tilto gatvės komplekse vyksiančių renginių programa. Iš jos buvo galima sužinoti, kad dalis užsiėmimų buvo nemokami, dalis kainavo po 7 eurus.
Pavyzdžiui, operos dainininkės Onos Zabielaitės-Karvelienės namuose vykusioje muzikinėje popietėje „Superkalėdinis Kardiofonas“ apsilankė penki praeiviai. Jie net nenusirengę trumpai paklausė kalėdinės muzikos iš vinilinių plokštelių ir išbėgo savo reikalais. Vinilinę perklausą organizavo muziejininkas Raimondas Guobis. Tarpukario stiliaus muziejiniame kambaryje jis kvietė mėgautis autentišku analoginiu garsu leidžiamos legendinės grupės „Kardiofonas“ plokštelės „Kalėdų eglutė“, roko operos „Jėzus Kristus superžvaigždė“, M. K. Čiurlionio simfoninės poemos „Jūra“.
Turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) vadovo Udriaus Armalio nuomone, yra blogas dalykas, kai kalėdiniai renginiai išblaškomi po įvairias miesto lokacijas. Anykštėnams tapo iššūkiu susigaudyti, kas, kur ir kuriuo metu vyksta.
„Pavyzdžiui, Vokietijoje, kuri nuo viduramžių plėtoja Kalėdinių mugių tradicijas (Weihnachtsmarkt), visi koncertai, prekyba karštomis spurgomis ir karštu vynu, pramogos vaikams, artistų pasirodymai sukasi aplink pagrindinę miesto eglę. Tada miestelėnai automatiškai prie jos renkasi kone kasdien, būna natūraliai įtraukiami į šventės šurmulį, formuojasi bendruomenės pojūtis. Siūlyčiau 2025 metais miesto eglę uždegti Tilto gatvės komplekse ir ją padaryti Kalėdų šventės ašimi – aplink ją pastatyti staliukų, stoginių ir paviljonų, pagalvoti apie infraraudonųjų spindulių šildymą ir kitus patogumus lankytojams“, – idėjomis, kaip pritraukti turistų, dalijosi jau keturis mėnesius TVIC-ui vadovaujantis U. Armalis.
kaip mana diedas vadeliodamas arkly sako-bezdek nebezdejys, bet kai šikt raijks vis tiek uodegū pakelsi. Tai ir su tom mesčioniū mugem-kol uodegos nepakelia na savo kreslū tie pasakoriai-tai bezdalas ir gaunas. Ale da ape tai ir laikraštin paraša kaip ir ape savivaldybes paneliū kvapa istorijū pindami iš ta visa raikala naujū virvelū.
Kas gi ti šiūmet bus kiteip jeigu iš miesta centa nukels patiltant Kaledini miesta eglū? Nesamane unt stoti iškelt- a žmanem centri nebepalikt jaka valdiška švintinia grožia tik bažnyčias švintoriuj kū rasis.
tai, ką pasaulis seniai supratęs, atradęs, kaip ką daryti, ir sėkmingai padaręs (kad ir tos kalėdinės Vokietijos mugės) – pas mus net nukopijuoti nesugebama…
Į kainas tose mugėse pažiūrėkit ir taps aišku kodėl nėra lankytojų. Su mugės vieta tai niekaip nesusiję.
Ir gerai, kad nesugrūsta viskas krūvon. Sveika pasivaikščiot, bet žmonių kišenės neišneša tų prekeivių siūlomų kainų. Čia ne Vilnius, kiek gyventojų ir kas jų piniginėse
Taigi ne orgamizatorių vizijos turi valdyti o sveikas protas ir žmonių įpročiai. Daryt vien tam kad tik dėl pliuso nereikia geriau visai. Visi ateina, atvažiuoja eglės pažiūrėt , kartu ir kažko skanaus pirkt. Norim but europiečiai tai ir elkimės kaip jie. Nepagarba prekybininkams kurie ruošias tokioms šventėms.
O ar kadienybėje atsižvelgia savivaldos pareigūnai į anykštėnų poreikius? Jurzdiko bendruomenė sukilo ir išsaugojo koplyčios medžius, anykštėnai stojo piestu prieš A.Vienuolio muziejaus išdarkymo projektą, nebuvo viešų diskusijų su miestelėnais dė Dauniškio prastūmimo, rajone anykštėnai stengiasi padipriešinti mokyklų ir darželių naikinimui. Tai koks bendruomenės pojūtis gali būti, kai išrinkti į savivaldos postus klerkai nuolat ignoruoja ir tyčiojasi iš anykštėnų. Anykščiuose nerengiamos jokios labdaros mugės nepasiturintiems ar sergantiems anykštėnams, bet ponas Armalis siūlo taškyt biudžeto pinigus spurgoms, kad pritrauktų dirbtinai lankytojus į apsimestinius renginukus. Galų gale, kada Anykščiuose savivaldybės administracija įsteigs mieste gyvūnų prieglaudą, nes jai skirti pinigai 30 000 €-buvo išleisti visai kitur nepasitarus su jokia anykštėnų bendruomene?Tad gana veimainiauti,nes anykštėnų bendruomeniškumas savivaldybės valdininkams kaip šuniui penkta koja.
Pritariu dėl prieglaudos gyvūnėliams,išmestiems be sąžinės dvikojų sutvėrimų,ar bus kada,buvo kažkada žadėta,laukėm nesulaukėm
Savivaldybės pastatas,gali būti gyvūnų prieglaudą,vyti valdžiazmogius.
Kada jums buvo gera valdžia, patys gi išsirinkot, tai nustokit kritikuot
Aš nesu “Dūzgilės” dirbtuvių savininkė. Faktus reikia tikrinti arba klausiant nuomonės, Laimai, pasakyti, kur ir kaip ją panaudosite. Etika.
palaidi nuomonės formuotojai už paleistą informaciją neatsako. Kreipkitės į portalo redakciją.
P.s. ateityje atsargiau kalbėkite su ivairių vėjų blaškomais informacijos rinkėjais.
Įmonės pavadinimą ištrynėme.
Atsiprašau už nepatogumus.
Kainos kosmosas, vergai babkiu neturi.
Gal medaus kompreso reikėtų ”organizatoriams”, kad skausmas aprimtų? Kita vertus, ir Klasterio teritorijos valytojai aišku, kad prieš imantis veiksmo darbams, reikia pasitarti visų pirma su „Kvapų” departamento vedėja ir kitų jos pavaldume esančių institucijų vadovais, miesto ir rajono vadovų patarėjais, maisto-veterinarijos ir higienos kontrolės tarnybos specialistais ar šios srities žinovais. Nereikėjo pamiršti ir šio krašto Seimo narių patarėjų bei padėjėjų nuomonės atsiklausti. Svarbu ir pagrindinio spaudos biuro redakcijos duris atverti ir ne tuščiomis prieš tokį renginį!
Dabar, kai jau rūkomos jūros žuvies dūmai išsisklaidę iš Tilto g., nereikia skūsti kaip mokinukui, jeigu prieš kontrolinį darbą nepasiruošta. Na, o bandant nusirašinėti, kopijuoti kitų darbus ir ateityje sėkmės savo darbe nesitikėkite…
Nusiimkite rožinius akinius ir dirbkite kaip Anykščiuose ir anykštėnams!