Nuo sausio mėnesio mėnesio Anykščių kultūros darbuotojai uždirba vidutiniškai 46 eurais mažiau nei pernai. Vykdant Kultūros ministerijos nurodymus, nuo 2014-ųjų liepos kiekvieno kultūros darbuotojo darbo užmokestis pakilo 117 eurų, o nuo 2015-ųjų liepos – dar 46 eurais. Savivaldybėms buvo nurodyta 2016 metais kultūros darbuotojams nemažinti atlyginimų. “Dotacijos buvo numatytos ministro įsakymu – baigėsi pinigai ir viskas pasibaigė. Teisinė bazė nėra sutvarkyta.” – kodėl mažėjo Anykščių kultūrininkų atlyginimai, “Anykštai” sakė rajono meras Kęstutis Tubis.
2014 ir 2015 metais savivaldybėms buvo skirtos tikslinės dotacijos kultūrininkų algoms didinti, o 2016 metų savivaldybių biudžetuose nebėra išskirtos tikslinės dotacijos, nors Finansų viceministras Edmundas Žilevičius rašte, adresuotame Seimo nariams Sergejui Jovaišai ir Ričardui Sargūnui, nurodė, kad 2016 metų prognozuojamos Anykščių biudžeto pajamos savarankiškoms funkcijoms finansuoti bus didesnės 85 tūkst. 316 eurų nei buvo pernai.
Aplinkinės savivaldybės 2014 ir 2015 metais kultūros darbuotojų atlyginimus kėlė didindamos tarnybinės algos koeficientus, o Anykščiai – mokėdami kultūrininkams priedus. Šiemet priedai nebemokami.
O aplinkinių savivaldybių vadovai išgirdę „Anykštos“ žurnalisto klausimą, ar jie nemažino šiemet algų kultūrininkams, visi iki vieno liko priblokšti. Utenos meras Alvydas Katinas dėstė, kad grėsmę kelia augantis biurokratų aparatas, o ne kultūrininkai. „Neteko kultūroje matyti prabangos. Net ir Kultūros ministerijoje. Džiaugiuosi, kad bent nebeliko nešildomų bibliotekų, o kultūrininkų algos ir dabar mažos.“ – klausimu apie algų kultūrininkams mažinimą stebėjosi A. Katinas. Rokiškio meras Antanas Vagonis iš žurnalisto išgirdęs, kad Anykščių kultūros darbuotojams mažėjo atlyginima,i patarė: „Žinot, gal junkit savo Anykščių rajoną prie Rokiškio. Pas mus tokios problemos nėra“, – ironizavo Rokiškio meras.
Plačiau – Anykštoje