2020 metų lapkričio 13 d., penktadienį, prisiekė bei darbą pradėjo tryliktasis Seimas. Tryliktasis Seimas sekmadienį, lapkričio 13 d. minėjo kadencijos vidurį.
„Anykšta“ klausė – kaip vertinate Seimo darbą, kuo Jums labiausiai įsiminė praėję dveji Seimo kadencijos metai ir ko tikitės iš likusių dvejų?
Žilvinas AUGUSTINAVIČIUS, Anykščių rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas:
„Jei kalbėti iš žemės ūkio srities, nesame su Seimu labai susiję, mums aktualiausia Žemės ūkio ministerija, su ja daugiausia bendraujam. Iš Seimo pusės – turim ryšius su Seimo kaimo reikalų komitetu. Supratimo ir palaikymo iš Kaimo reikalų komiteto turime daugiau nei iš ministerijos. Neretai į Komitetą ūkininkų visuomeninės organizacijos kreipiasi, kai jau nebegali susikalbėti su Žemės ūkio ministerija.
Situacija nėra išsisprendusi. Penktadienį buvo Lietuvos ūkininkų sąjungos susitikimas su ministru Kęstučiu Navicku, Anykščių rajoną atstovavo keturi ūkininkai, tai kaip pasakyti… – bandomas sudaryti įvaizdis, kad kažką norima spręsti, bet apie rezultatus, kol kas labai anksti kalbėti.
Kadangi ministras atėjęs ne iš žemės ūkio srities, o iš aplinkosaugos, tai ministerijos politika labiau kreipiama į aplinkosaugą, nei į žemės ūkio išlikimo klausimą. Tiek Žaliasis kursas, tiek Strateginis planas, geros agrarinės būklės ir kiti reikalavimai tiesiogiai nurašomi iš Europos Sąjungos teisės, nors kas gali būti rekomendacija, dažnai priimama už privalomą. Nuo kitų metų pradės galioti Strateginis planas, naujos taisyklės ir tada matysime kas bus toliau. Ypač skaudus ūkininkams suartų pievų klausimas, nes nykstant gyvulininkystei ūkiai persiorientavo į javų auginimą, suarė pievas ir dabar gresia arba didžiulės baudos, arba tas pievas reikia atstatyti. Dalis ūkininkų veiklos tęsti nebegalės. Yra tokių ūkių, kuriuos palies šimtu procentų. Žmogus yra pakabintas – prisiimta įsipareigojimų, paskolų. Net neaišku, ką jiems reikės daryti. Pagal dabartinius teisės aktus, apie Naujus metus tokie ūkininkai turėtų gauti laiškus su pranešimais apie sankcijas. Situacija labai nekokia ir tai tik vienas iš punktų.
Būtent Seimas, Kaimo reikalų komitetas ūkininkus labiau palaiko ir spaudžia ministeriją, kad rastų išeitis. Labai tikimės, kad problemos bus išspręstos, nes kitaip, neperdedant, grės dalies ūkių bankrotas.“
ukrainieciams 65 milijonai, zydams 35 milijonai,pensininkams irgi 35 milijonai, vaikams 7 eurai papildoma,……. pradinukams pietums mokyklpse- nereikia-neskyre tipo labai gerai gyvenam-bankuose pilna evru…KA SKIRS ES KOMISIJA TA IR TURES ZEMES UKIS LIETUVOJE-PER 30 METU LIETUVOS SANTVARKA NETUREJO NORO KAZKA ISSIDERETI IS ES KOMISIJOS….KA SIANDIENA TURI ZEMES UKIS-NUOPELNAS ES LIETUVOS-LABAI,LABAI MAZAI…SEIMO DAUGUMA-TAI ZMONES KURIE GRIOVE ZEMES UKI IKI PAMATU…..
Ko čia varai ant pirties merės
Man atrodo ūkininkų sąjunga turėtų prisiimti ir sau atsakomybes dėl tam tikro nerūpestingumo išaiškinant žemdirbiams ir žemės ūkio verslo vykdytojas, kad du kartus į tą pačią upę neįbrisi… tai ir žemės naudojimą bei už joje vykdomą ūkininkavimą du kartus pinigų negausi.
Taigi, rizikas ir atsakomybes su tais žemės ūkio verslo kolegomis reikia dalintis, o ne ti laukti iš valstybės ar ES išmokų, dotacijų ir paramos be savo atsakomybės už jų panaudojimą.
Dabar iš pirmininko kalbos girdisi panašios gaidos kaip iš Anykščių baseino valdančiųjų, kai įstaigos skoloms dengti panaudoti rajono mokesčių mokėtojų biudžeto pinigai, o jų grąžinimą bandoma paversti muilo burbulais ir tekančiu dušo vandenėlių „nekaltybės” akto praradimo požymiams nuplauti…