Gruodžio 15 dieną, ketvirtadienį, vykusiame Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos posėdyje kalbėta apie Istorijų dvarelį.
Kultūros tarybos narė, Anykščių L.ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė apie Istorijų dvarelį sakė:„Jeigu aš būčiau vadovo vietoje,spręsčiau Istorijų dvarelio veiklos klausimą.Jeigu mes vadovaujamės bibliotekų įstatymu, tai tas Istorijų dvarelis negali būti bibliotekos filialu. Jis neaptarnauja skaitytojų,neformuoja savo dokumentų fondo. Tai nei biblioteka, nei muziejus, nei kultūros centras. Atvirai pasakysiu, Istorijų dvarelis yra „kaip auglys“.
Plačiau – laikraštyje „Anykšta“.
Balčiūnų Vytautas atėjo Kultūros tarybon, tai tuoj viską sutvarkys. Vilniuje jam per mažai veiklos, tai Anykščiuos tos veiklos suras. Pirmiausia bibliotekos ir muziejaus pavadinimų pakeitimai, o paskui jau visa kita.
Tai gal galima šiame dvarelyje atidaryti prof.
A. Tylos vardo skaityklą su jo dovanotų knygų fondu buvo skelbta kad sudėtinga su patalpomis
ir tai bus viena iš bibliotekos veiklos funkcijų?
taigi ponai ir ponios, vadovaujantys bibliotekai tas funkcijas labiau sapnuoja nei be išgali natūroje įgyvendinti.
Ach kaip praverstų Anykščių rajonui kokia nors „Teltonika” su 500 gerai apmokamų darbo vietų… O dabar tik pavydžią seilę varvinate, kai matote, kaip „Teltonika“ Molėtuose atidarė naują 34 mln. Eur vertės technologijų centrą. O jūs kas? Nukurortintų asilų rajonas su meru komunistu valdžioje, blyn?
Ei, komentatoriai, gal pradėkite knygas viešai laužuose deginti kaip viduramžių laikais degino inkvizicija, ar kokie azijos šalių sultonai užkariautojai?
Na taip… Jiems „dvarelis” gerklėje įstrigo! Nei išspjauti, nei praryti, nei krapštuku iškrapštyti. 🙂
Tai tik vienos personos, galimai nepatenkintos savo užimama pozicija biudžėtinėje įstaigoje ar Anykščių padangėje nuomonė. Tačiau tiek savivaldybės kultūros taryboje, tiek savivaldybės administracijoje bei mero komandoje dar yra kitų asmenų, galimai turinčių kitokį supratimą ir nuomonę, bet apie tai rajono žiniasklaida nutyli. Kodėl…?
sitas darkinys kaip dvarelis nu nikaip neinsipaiso unt bibliatekos kancepciju
Mano nuomone vadovautis viena įstatymo eilute ir konstatuoti išvadą apie įstaigos padalinį kaip „auglį” nėra konstruktyvu.
Čia labiau reikėtų įsivertinti visos įstaigos administracijos darbo politikos ir turėjimo ar neturėjimo tikslų bei uždavinių juos įgyvendinant ryškumus ar silpnybes.
Politikavimas ponios iš bibliotekos yra istoriškai žinomas ir niekur jis nedingęs ir dabar, artėjant rinkimams ir vykstant politiėms varžyboms be taisyklių ir atsiribojimų darbinėje veikloje.
Tavo kvailumui nėra ribų. Išmes kaip musę iš barščiaus ir ‘Vardan Lietuvos” partija, jei nesugebėsi patylėt ko nesupranti. Nekompromituok Antano.
O aš jeigu būčiau vadovo vietoje L ir S Didžiulių bibliotekai tikrai 50% biudžeto kitiems metams nubraukčiau, kuris 2022 metais sudarė 838 tūkstančius € !
Absurdas vos ne milijoną knygelių pasiskaitymams skirti ? Kaži kelios dešimtys knygų skaitytojų per metus apsilanko bibliotekoje, juk viso pasaulio knygas jau elektronines galima skaityti internetu ?
Atvirai pasakysiu – biblioteka rajonui yra ’’kaip auglys’’ ! Vien kaimuose 23 maži ’’augliukai’’.
Mano galva – esmė vadyboje. Ir dar požiūryje į siūlomas galimybes. Jei bibliotekos kolektyvas nesupranta, kad šiuo projektu įstaigai buvo pasiūlytos naujos literatūros edukavimo priemonės, tai taip ir liks viskas patogiame sąstingyje. Sėkmės 🙂
Na, nežinau apie kokį literatūros edukavimo naujumą kalbama. Kiek teko lankytis dvarelyje, gal taip galima būtų pasakyti apie ten esančius eksponatus, interjerą. O kad kažkaip būtų populiarinima literatūra, tai nei matyti, nei girdėti neteko.
Tai kokio išskirtinio veiksmingumo tos Jūsų tariamai naujos literatūros edukavimo priemonės, kad be jų biblioteką ištiktų patogus sąstingis? Gal nereikėtų taip susireikšminti, nes jau darosi juokinga
Pagarba Audronei už drąsą ir pasakytą tiesą apie „išpompastintą” darinį. Bėda ta, kad kol įveiklintojui ir suinteresuotiems asmenims jis bus finansiškai naudingas, biblioteka ir toliau temps jo nuostolių jungą.
ir biudžeto milijonus siurbiantį ’’auglį’’ rajono L ir S Didžiulių biblioteką su visais filialais ! Sprendimą naikinti, būtina įtraukti į rajono biudžeto kitų metų taupymo programą !
Istorijų dvarelį ir Menų inkubatorių reikia perduoti privatininkui koncesiniu būdu.
ir biudžeto milijonus siurbiantį ’’auglį’’ rajono L ir S Didžiulių biblioteką su visais filialais ! Sprendimą naikinti, būtina įtraukti į rajono biudžeto kitų metų taupymo programą !
Oi, Audrone, kentėsi nuo visų dabar už tokį atviravimą. O gal tave jau Kutka atleido iš darbo, kad tokia šneki ir atvira. O sakei tai gryną tiesą. Reikalingas bibliotekai tas dvarelis kaip šuniui penkta koja.
nejaugi jau visos būsimos mero patarėjos išsiperėjo ir nereikalinga patogi gūžta? Ar niekas iš valdžios kiaužinų ten nebededa?
Kylų daug Anykščiuose. Dar Lajų takas su visokiom apžvalgos aikštelėm, Šventosios krantinės, Tilto gatvės kompleksas su styrančiais apšvietimo vamzdžiais. Ir kam Dvarelis reikalingas? Pinigai mėtomi vėjais.
Debilo smegenims tai nei muziejai, nei bibliotekos, nei kultūros centrai ar bažnyčios reikalingi, nei čia bambalį išgersi nei ką
tie debilai tave rinks
Pristeigė biudžetinių įstaigų ir nežino kur dėti.
Menų centro direktoriu paims :).
Jis pajėgus, ne taip kaip bibliotekos ….
Teisingai pasakyta. Primetė bibliotekai tą „dvarelį” ir direktorius neturėjo kur dėtis. Pasipriešinsi – tai valdžia išės kaip kokį Vasiliauską. Nulenki galvą ir tyli… Senai laikas tą „dvarelį” privatizuoti ir nebeliktų valdžiai problemų.
Leonai, žinai, kad ES lešomis renovavus pastatus, privatizuoti negalima.
Tai ir nešiokitės šitą kylą tarp kojų! 🙂
Dar Tilto gatvės kyla yra, neturi kur dėti.
„Dvarelis” buvo vaikų bibliotekos skyrius. Pastačius naują biblioteką, viskas turėjo persikelti ten. Taip, kad visi šitie „tampymaisi” su „Dvareliu”, labiau panašesni į pinigų iš visokių projektų dalybas, nei istorinės ir kultūrinės vertės pastato ir aplinkos išsaugojimui (Iš lauko kaip ir gražu, tipo autentiška, viduje tuščias kevalas).