Nuo pirmadienio izoliacija tampa privaloma tik po kontakto su sergančiuoju koronavirusu šeimoje, nebereikės izoliuotis turėjusiesiems didžiausios rizikos sąlytį darbe.
Kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), tokiu atveju izoliacija truks septynias dienas. Ji bus privaloma, nepaisant imunizacijos statuso – izoliuotis privalės ir paskiepyti, ir persirgę žmonės.
Išimtis taikoma tik 90 dienų laikotarpiu COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimu, atliekamu laboratorijoje.
Sąlytį su sergančiu namiškiu turėjusiems žmonėms izoliacijos laikas skaičiuojamas nuo užsikrėtusiojo testo atlikimo dienos.
Sąlytį su kartu gyvenančiais sergančiaisiais turėję asmenys, raginami tai nurodyti pildydami Nacionalinio visuomenės sveikatos centro anketą (https://atvejis.nvsc.lt/).
Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims išlieka rekomendacija tris kartus atlikti savikontrolės tyrimą arba greitąjį antigeno testą: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar po 48 valandų.
SAM taip pat nurodo, kad visiems sąlytį turėjusiems asmenims, pasibaigus izoliacijos terminui ar tais atvejais, kai izoliacija netaikoma, dar 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju dienos bendraujant su kitais asmenimis privaloma dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius be vožtuvo.
Tokie asmenys neturi dalyvauti renginiuose, masinio susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių.
Ministerija pabrėžia, kad atskiri algoritmai galioja asmens sveikatos priežiūros, socialinės globos, ugdymo įstaigoms bei kritinių tarnybų darbuotojams.
Sėkmės Monika, įdomios mintys, panašiai ir aš galvoju:)