Panašu, kad besibaigiantis šildymo sezonas buvo paskutinis, kurio metu centralizuotai tiekiamai šilumai buvo taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis (9 procentai). Gegužės 31 dieną baigia galioti Seimo priimta lengvata. Normalus PVM yra 21 procentas. Diskutuojant, kodėl reikia naikinti lengvatinį tarifą, ne kartą skambėjo argumentas, kad lengvata naudojasi ir turtingesni gyventojai. Seimas žada, kad kompensacinis mechanizmas nepasiturintiems bus net išplėstas taip, kad kompensacijas už šildymą galės gauti tie, kurių išlaidos šildymui sudaro nebe 20, bet 10 procentų nuo pajamų.
„Mane šiek tiek pribloškė pono Karbauskio pasisakymas, kad išaugus kompensacijų už šildymą gavėjų skaičiui, tai bus savivaldybių reikalas“, – „Anykštai“ situaciją apie šildymo lengvatas komentavo rajono vicemeras Sigutis Obelevičius.
„Anykšta“ klausia, ką manote apie lengvatos šildymui naikinimą
Saulius RASALAS, daugiabučio gyventojas:
– Visos lengvatos jas gaunantiems geros, bet jas kažkas kitas turi sumokėti… Turiu kvailą viltį, nors buvau beprarandąs, kad, kadangi šį lengvatų naikinimą kūrė ne valstiečiai, tai gali būti, kad tas mechanizmas bus apgalvotas. Dabar, jei nori bet ką sugadinti, prileisk prie to valstietį ir tas daiktas nebeveiks. Na, tokia jau jų aura. Taip buvo su urėdijų reforma, su spaudos įstatymu, kad ne mažiau kaip 50 procentų žinių turi būti pozityvios, ir kitais panašiais dalykais. Turiu vilties, kad jei jie neprikiš trigrašio, gali būti dar neblogai.
O šiaip pagal natūrą esu prieš biurokratiją ir papildomus popierių tvarkymus, bijau, kad su nauja kompensavimo tvarka nerealiai nepadidėtų darbo krūviai socialinės rūpybos skyriui, administracijai ir patiems kompensacijas besitvarkantiems žmonėms. Bet tikriausiai taip atsitiks. Nenusikalbėkim, kad elektroninė erdvė išlaisvina žmogų nuo lakstymo po kabinetus.