Bene didžiausią jaudulį keliantis gyvenimo įvykis yra tapimas mama ar tėčiu – į šį pasaulį atkeliavęs vaikas ne tik sujaukia įprastą gyvenimo ritmą, vertybes ir prioritetus, bet ir ugdo tėvų kantrybę, atsakomybę už savo atžalą. Būsimi tėveliai, su nekantrumu laukdami savo pirmagimio, privalo pasiruošti tiek finansiškai, tiek emociškai, o ką bekalbėti apie laukiančias bemieges naktis?
Taigi šiame straipsnyje atsakysime, ką turėtų žinoti būsimi tėveliai?
1. IŠLAIDOS
Kokiais daiktais pirmiausia turėtumėte pasirūpinti?
Visi žino, kad vaiko auginimas yra brangus, todėl svarbu iš anksto susidaryti aiškų planą, ką įsigyti turėtumėte pirmiausia, o kas gali ir palaukti. Pavyzdžiui, be kūdikio lovytės ir drabužėlių bene svarbiausia apsirūpinti sauskelnėmis, drėgnomis servetėlėmis, vienkartiniais seilinukais, tačiau būsimos mamytės taip pat turėtų pagalvoti apie savo higieną pogimdyminiu laikotarpiu. Šioje el. parduotuvėje rasite ne tik svarbiausias kūdikio higienos priemones, bet ir rinkinius besilaukiančioms mamoms.
Kam gi turėtumėte negailėti pinigų?
Kadangi šiandien tų pačių vaikiškų prekių kainos ženkliai svyruoja, priklausomai nuo gamintojo ir prekės ženklo, būsimiems tėveliams sunku priimti sprendimą – kuriems kūdikio daiktams nevertėtų taupyti? Investuokite į tuos daiktus, kurie bus naudojami kiekvieną dieną ir ilgesnį laiką, pavyzdžiui, kūdikio vežimėlį ar lopšį, daugiau keliaujantys turėtų įsigyti kokybišką ir komfortišką automobilio kėdutę.
Ar vertėtų rinktis naudotus daiktus ar dėvėtus drabužėlius kūdikiui?
Žinoma! Šiandien, kai vis garsiau kalbama apie ekologiją ir tvarumą, turėtume išsilaisvinti iš besaikio vartotojiškumo ir rinkis reikalingus daiktus iš antrų rankų. Prekyba ir mainai tarp mamyčių tapo ypač populiarūs ir todėl, kad dėvėtų daiktų kokybė visai nenuvilia, o taip reikalingą vežimėlį ar lovytę galite įsigyti kur kas pigiau.
2. ŽINIOS IR EMOCINIS PASIRUOŠIMAS
Žinoma, būsimi tėveliai turėtų skirti laiko švietimui apie vaiko priežiūrą, jo vystymąsi ir psichologiją – šias ir dar daugiau temų diskutuoja šiuolaikinė literatūra, taip pat vertingos informacijos visuomet galite ieškoti internete, forumuose ar uždarose mamyčių bendruomenėse.
Kuo svarbu domėtis būsimai mamai?
Bene kiekviena nauja mama susiduria su sunkumais maitindama naujagimį. Norint iš anksto pasiruošti šiam iššūkiui vertėtų savarankiškai domėtis žindymo ypatumais, o ateityje nebijoti konsultuotis ir su žindymo specialistais.
Ką svarbu žinoti būsimam tėčiui?
Būsimas tėtis turėtų domėtis, kaip tinkamai pasirūpinti kūdikiu ir jį nuraminti, o svarbiausia – suteikti emocinę paramą kūdikio mamai. Šeimos vyras turėtų suprasti besilaukiančios moters negalavimus ir ja nuolat rūpintis, kadangi moters sveikata ir emocinė būklė tiesiogiai lemia ir kūdikio sveikatą.
Bendradarbiaukite su savo partneriu
Be literatūros skaitymo ir teorinio pasiruošimo būsimiems tėveliams svarbu dar prieš vaiko gimimą atvirai pasikalbėti apie gresiančius iššūkius ir pasidalinti savo požiūriu į vaiko auginimą ir auklėjimą, kad ateityje būtų išvengta konfliktų. Atsižvelkite į vienas kito nuomonę – juk tėvystė tai naujas, tačiau sudėtingas santykių etapas, kuris jus brandina, kad taptumėte geriausiais pavyzdžiais savo vaikui.
Užsak. Nr. 1110