Per koronaviruso pandemiją išpopuliarėjusius nuotolinius pasikalbėjimus, pasitarimus ir posėdžius Anykščių rajono valdžia keičia į gyvą bendravimą. Gyventojai kviečiami į susitikimus, tačiau jie skirti tik pensijinio amžiaus žmonėms ir bedarbiams, nes visų jų pradžia 17 valandą.
Įprastą darbo dieną, nuo 8 iki 17 valandos, dirbančiam Anykščių rajono gyventojui sudalyvauti susitikime su rajono valdžia – misija neįmanoma. Štai žvelgiu į paskelbtą savivaldybės vadovų susitikimų su gyventojais grafiką ir bandau įsivaizduoti, kokių veiksmų reikėtų imtis, norint išgirsti gyvą Anykščių rajono mero žodį.
Darau išvadą, kad šie susitikimai skirti dviejų kategorijų žmonėms – tiems, kurie yra dideli Anykščių rajono valdžios „fanai“ ir tiems, kurie yra ant jos labai pikti. Net jei rajono vadovai sumanytų darbo dieną susitikimą su gyventojais surengti 14 valandą, tikėtina, kad į susitikimą ateitų ir vieni, ir kiti.
Deja, bet rajono valdžia visiškai negalvoja apie uoliai visą dieną dirbantį žmogelį, kuris po darbo dar lekia į vaikų darželį pasiimti savo atžalų, tuomet dar užsuka į prekybos centrą nusipirkti maisto produktų vakarienei, o pravėręs namų duris lekia į kiemą pavedžioti savo šuns… Jis nori ir turi ką pasakyti rajono valdžiai, tačiau susitikimai lyg tyčia organizuojami tokiu laiku, kuris patogus valdininkams, o ne eiliniams žmonėms.
Susitikimą su Debeikių seniūnijos gyventojais rajono valdžia taip pat surengė eilinę darbo dieną 17 valandą. Vos už 6 kilometrų nuo Debeikių – viena didesnių seniūnijos gyvenviečių – Leliūnai. Tikėtina, kad ir šio kaimo gyventojai bent viena ausim, taip pat norėjo išgirsti gyvą Anykščių rajono mero žodį. Galbūt kažkas per pusnynus ir pasieks miestelį nuosavu automobiliu, tačiau, šiais laikais net sunku patikėti – viena didžiausių Debeikių seniūnijos gyvenviečių – Leliūnai yra visiškai atskirti nuo seniūnijos centro – Debeikių. Tarp šių dviejų vietovių dar niekada nekursavo viešasis transportas ir tegul jau jis geriau būna mokamas, bet suteikime žmonėms galimybę bent kartą Debeikiuose pamatyti gyvą seniūną, Debeikių bažnyčios bokštus bei apsipirkti kooperatyvo krautuvėj…
Tikėtina, kad Anykščių rajono valdžia pati būtų atvažiavusi į tuos pačius Leliūnus, tačiau, gėda garsiai kalbėti, matyt, pabijojo, kad ant galvos nusileis plyta. Ne, nepagalvokite, šio kaimo žmonės nėra labai pikti ir, galbūt, net vienas kitas iš jų kitais metais per savivaldos rinkimus atiduos savo balsą už dabartinius valdančiuosius. Bėda ta, kad Debeikių seniūnijos Leliūnų kaime, buvusio administracinio pastato pirmajame aukšte, Anykščių rajono savivaldybė yra suteikusi patalpas Leliūnų kaimo bendruomenei. Pastatas yra dviejų aukštų, antrasis aukštas savivaldybei nepriklauso. Nuo pastato stogo ant žmonių galvų pradėjo byrėti plytos, tačiau šią vasarą, kai prasidėjo šios bėdos, Anykščių rajono mero pavaduotojas Dainius Žiogelis šių eilučių autorių įtikinėjo, kad savivaldybei remontuoti pastato stogą nepriklauso.
Artėja savivaldos rinkimai, keičiasi ir „plokštelė“. Rajono laukus ir klonius užklojus storai sniego dangai, Anykščių rajono mero pavaduotojas D.Žiogelis šią savaitę informavo, kad bendruomenės pastato stogas Leliūnų kaime bus tvarkomas. Pasak D.Žiogelio, nuo šių metų vasaros užsitęsė remonto darbų sąmatos skaičiavimai, tačiau dėl griūvančio pastato „gelbėjimo“ bus teikiamas sprendimo projektas Anykščių rajono tarybai. Suskaičiuoti nuo stogo kelias nukritusias plytas, žinoma, pusmečio darbas, o remonto darbai žiemą, pasirodo, tampa realybe ne tik Ramybės ir Pušyno mikrorajonuose, bet rajono kaimuose. Na, bet reikia suktis, juk jei iki ateinančių savivaldos rinkimų tų kelių nukritusių plytų nesumūrys, žiūrėk, ir gyventojų balsus prarasi…Gyvas bendravimas su žmonėmis – tai ne koks nors „Messenger“ ar „Zoom“, dabar jo labai išsiilgę kaimo žmonės. Bet gal malonėtų rajono valdžia susitikimus su gyventojais organizuoti vėlesniu laiku, kad į juos galėtų užsukti kiekvienas norintis? Suprantama, baugu tiems patiems valdžios atstovams tamsiais žiemos vakarais, kai dėl taupymo skubama kuo anksčiau išjungti gatvių apšvietimą, bet kaimus, kaip iki šiol mėgstama sakyti, palaiko „rusenantys kultūros židiniai“…
Molėtų rajono meras prieš keletą metų susitikimą su gyventojais kartą surengė viename Molėtų miesto bare. Aiškino, kad susitikimui tiesiog patogi vieta. O gal ir geras sprendimas? Neteko girdėti, kad kas nors po to būtų piktinęsis dėl susitikimo laiko…
300889 513794I surely did not realize that. Learnt some thing new these days! Thanks for that. 384161
tai sigutei belieka tik pas jonu knaipej sustikimu saukt
Teip išeina pagal laikraščio nuomonį didžiausias noras yra kad meras per susutikimų vaišintu alum ir dar pavalgyt datų.
Tai atsimenu gal valstiečiai-Vardan Lietuvos preš rinkimus susitikdami valgidino agurkais iš Maxsimas.
Būtent išrinko
Ėmė ir neišrinko Molėtų mero. Patarimas paprastas – nori būt neišrinktas, susitikinėk bare.
Mano galva rajono politiniai vadovai nesulaukė tokio vyriausybės nurodymo- dirbti po darbo valandų, vakarais, o jų patarėjai, važinėdami kartu su vadovais į susitikimus po seniūnijas visai nenorėjo dirbti besaikių viršvalandžių, kurių apmokėjimui ir taip gali nepakakti iš mero turimo biudžeto, skirto
reprezentacijai ir susitikimams. Prisiminkite kiek biudžetui kainavo mero kviestiniai pietūs per miesto šventę, kad reikėjo tarybai tvirtinti naują reprezetacinių išlaidų sumą biudžete.