Šį ketvirtadienį, rugpjūčio 15-ąją, Lietuvoje bus švenčiama Žolinė, Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė.
Klausiame – ar minite šią dieną? Ar religinės šventės šiandien vis dar tokios pat svarbios kaip ir anksčiau, ar jos „neišeina iš mados“? Ar jaunimas supranta šių švenčių reikšmę?
Valentinas GUDĖNAS, Budrių bendruomenės pirmininkas:
„Pas mus, bendruomenėje, tai tikrai Žolinė švenčiama. Kiekvienais metais Žolinė – tokia brandos diena. Mes, bendruomenė, dirbame pagal senus papročius, per Žolines visada turime puokščių parodą, darome Medaus šventę. Būna korys, jį laužome, pasidalijame. Ši diena – bendrystės šventė. Sakyčiau, mūsų bendruomenėje ji švenčiama gana stipriai.
Jei yra bendruomeniškumo stygius, kai kiekvienas žmogus dirba sau, šventės ir praranda savo reikšmę. Mums tikriausiai pasisekė, kad yra bendruomenė, – ir jaunimas, ir senjorai. Bet pasaulis margas, pasiūlymų – kiek tik nori, tai labai matosi, kad jaunimas išbando naujoves. Ar šventės praranda prasmę? Laikui bėgant, tai sugrįžta. Jaunimui jos rūpi mažiau, kažkur pasitraukia, paskui, su branda, tos tradicijos sugrįžta.
Kaimuose tradicijos išlieka stipresnės. Kaip bedėliosime, mes jas turime – siuvame, gaminame Užgavėnių kaukes, per Velykas organizuojame margučių ridenimą, daužymą, marginimą. Nemanau, kad šventės „paduotų“ senatim, bet į jas reikia įpinti ir eilėraščių, ir dainą, reikia pasiaukojimo ir išmonės jas organizuojant.“