
Kainos Baltijos šalių mažmeninėje degalų rinkoje per pastarąją savaitę pasikeitė skirtingai – Lietuvoje atpigo dyzelinas, kuris Latvijoje pabrango, bet ten atpigo benzinas, jo kainoms Estijoje augus, rodo agentūros BNS kaupiami duomenys pagal vidutines kainas viename didžiausių regione „Circle K“ degalinių tinkle.
Pigiausias benzinas ir brangiausias dyzelinas – Lietuvoje, o pigiausias dyzelinas ir brangiausias benzinas – Estijoje
95 markės benzino litro vidutinė kaina „Circle K“ degalinėse Vilniuje per savaitę nepakito – 1,499 euro, Rygoje – nukrito nuo 1,594 iki 1,554 euro, Taline – pakilo nuo 1,550 euro iki 1,589 euro.
98 markės benzino litras kovo 21-ąją kainuoja atitinkamai vidutiniškai 1,598 euro, 1,614 euro ir 1,649 euro.
Dyzelino litro vidutinė kaina per savaitę Lietuvos sostinėje sumažėjo nuo 1,609 iki 1,589 euro, Latvijos – padidėjo nuo 1,534 iki 1,554 euro, o Estijos – nepakito – 1,500 euro.
Šis kainų palyginimas yra tik informacinio pobūdžio. Degalų kainos skirtingose degalinėse gali skirtis.
Puikus valstiečių pareiškimas
Ar mums reikalingi kariniai poligonai?
Buvęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis
Vyriausybės vadovo Gintauto Palucko pasisakymas, jog „poligonų poreikis Lietuvoje tikrai yra ir apie tai mes galime diskutuoti, bet tikrai nėra nei įpareigojimo, nei prievolės, nei, galų gale, regionų merų įsipareigojimų.“, nuvilia.
Šiuo metu plačiai diskutuojama, kiek gi čia reikia skirti gynybai procentų nuo BVP, tačiau tuo pačiu metu visuomenei siunčiama žinia, kad poligonų gal ir iš viso nereikia.
Man atrodo, kad grėsmė rajonams yra būtent neturėti poligonų. Juo labiau, kad poligonų yra visokių – šaudymams iš įvairių ginklų, taktinėms pratyboms, ar tiesiog vien manevravimui. Viskas priklauso nuo teritorijos, gyventojų tankumo ir t.t.
Dar praeitoje kadencijoje KAM vadovybei ir kariuomenei siūliau galimas teritorijas Rokiškio ir Zarasų rajonuose poligono steigimui, vertinant ir galimybę kurti bendrą poligoną su Latvija. Tuo labiau, kad šios teritorijos yra mažai apgyvendintos, žemės nederlingos, pro jas eina geležinkelis. Apie tai buvo kalbėtasi su tuometiniais rajonų vadovais ir iš principo buvo pritarta pradėti diskusiją dėl poligono įrengimo.
Apmaudu, tačiau tuomet KAM ir Lietuvos kariuomenės vadovybė neskyrė dėmesio šiai idėjai, nors kuriai pritarė tuometinis NSGK pirmininkas Laurynas Kaščiūnas.
Be abejo, būtina tartis su vietos bendruomenėmis, jas įtikinti, galbūt „apdovanoti” dovanomis, numatyti žemių ar sodybų išpirkimą už teisingą kainą, nesityčiojant, kaip kad kailinių žvėrelių verslo uždraudimo atveju.
Būtinybė turėti poligonus yra būtina kaip oras, ypač vertinant, kad turėsime priimti ne tik vokiečių brigadą, bet ir kitų ES, NATO šalių karinius junginius.
Logiška manyti, jog didžiausia grėsmė karinio konflikto metu tenka būtent Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims. Vien Lietuva saugo daugiau kaip 1000 km. išorinės ES sienos.
LVŽS įsitikinimu, kalbėti apie diskusijas, kurias galbūt pradėsime ateityje, laiko nebeturime. Priešingai – procesus reikia spartinti ir tai daryti nieko nelaukiant. Tuo labiau, kad turime ir gerų pavyzdžių, kaip antai Rūdininkų poligono išplėtimas, kai skubiai priimtais įstatymais procesai pagreitėjo bent tris kartus. Taigi, sėskime, susitarkime, veikime – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga buvo ta partija, kurios valdymo metu buvo įvykdytas įsipareigojimas NATO skirti 2 procentus nuo BVP gynybai ir siūlanti, palaikanti bei įgyvendinanti visus efektyvius pasiūlymus.
Uztat Vokietijoje-Laabai Biednoje salyje kuras koks buvo-toks ir liko-Kaip Anyksciuose penktadieni per nuolaida!!! Ir cia Biednioku salyje,o kadangi jie Biedni-tai ir maistas nekyla-pigesnis uz LT Lidla!!!apie maksimas nesneku,nes cia Vokieciams butu per brangu-jie Varguoliai,tai ne Mes-Geroves Valstybeje!!!!