Šį šildymo sezoną Lietuvoje itin pabrangus centralizuotai šilumos energijai, premjerė Ingrida Šimonytė kartoja, kad kompensavimo tvarkos keisti neketinama. Premjerės teigimu, kylančias elektros ir dujų kainas amortizuoja sprendimai, kurie kainų šuolį išdėstė per keletą metų, išplėsta kompensacijų bazė žmonėms su mažomis pajamomis bei pensijų, minimalios algos ir biudžetinio sektoriaus darbuotojų atlyginimų didinimas. „Tai yra tai, ką daro valdžia. Pasaulinių dujų kainų valdžia nereguliuoja“, – pabrėžė ji.
Kylant energijos kainoms, Lenkija nuo vasario šešiems mėnesiams atšaukė pridėtinės vertės mokestį (PVM) maisto produktams, taip pat trąšoms, o PVM tarifas degalams mažinamas nuo 23 proc. iki 8 proc.. I. Šimonytė sako sunkiai įsivaizduojanti, kad Lenkijos valdžia po pusmečio grąžins PVM į buvusį lygį.
Tik vienas pavyzdys apie brangstančius resursus: 2020 metų gruodį „Anykšta“ už redakcijos pastato šildymą dujomis mokėjo 235 Eur, o 2021 metų gruodį – 897 Eur.
„Anykšta“ teiravosi pašnekovų, kaip juos palietė brangstantys energetikos resursai, domėjosi, kaip jie reaguoja į kaimynų lenkų bei mūsų šalies ekonominę politiką dėl kompensacijų tvarkos.
Romaldas GIŽINSKAS, buvęs Anykščių rajono tarybos narys:
– Manyčiau, kad visos Lietuvos žmones palietė šita beprotiška kainų pasiutpolkė, kuri priklauso 80 proc. nuo respublikinės valdžios ir užsienio politikos. Mes nesuprantame arba specialiai darome, kad būtų tik išrinktiesiems gerai. Tai parodė Sausio 13-osios minėjimas, kada valdžia užsitvėrė nuo daugumos žmonių. Jeigu užsienio politikoje būtų racionalumas, pragmatiškumas, tokių dalykų nebūtų.
Niekas iš Finansų ministerijos nepasako, kiek BVP yra praskolinta, Lietuva praskolinta. Neoficialiais kanalais yra sakoma, kad praskolinta 85 proc.Lietuvos.
Parašiau socialiniuose tinkluose apie tai, kas Lietuvoje pasiekta, sukurta ir sugriauta per Nepriklausomybės metus, tai Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius pasakė, kad Anykščių rajonas klesti, o šalis yra pasiekusi didžiulių laimėjimų. O koks procentas žmonių skursta.
Kainos gali būti reguliuojamos. Valdžia sako, kad brangimas atidedamas penkeriems metams. Bet čia tik išdalijimas. O gal po penkerių metų, pasikeitus politinei situacijai, tos dujos „mizerį“ kainuos pagal dabartines kainas.
na,manau,kad tokie ,,žinovai,, ,kurie remiasi nepatvirtintais kanalais,man labai panašūs į tuos baubusius prie seimo.
Visi ekonomistai yra vagys
Kaip teip ant prezidento…
oten rodo katbulbu skola mazesne negu musu nemalk sudo
O Gižinskas girdėjo kad yra toks dalykas kaip internetas ir google, kur gali pasitikrinti valstybės skolos dydį lyginant su BVP? Jei nemoki naudoti internetu ir oficialiais šaltiniais, tai nereiškia kad nuo tavęs slepia informacija, tada nereikės rašinėti išgalvotų nesąmonių. Lietuvos skolos lyginant su Bvp sudaro 45 proc. ir yra viena mažiausių ES. Romaldo išvajotos šalies Baltarusijos skola su Bvp yra 65 proc. Siūlai reguliuoti kainas tarsi Lietuva pati tas dujas išgauna, o neperka pasaulinėmis kainomis pasaulinėse rinkose. Ką tu siūlai nupirkti dujas užsienyje po 800 € ir pardavinėti Lieruvoje po 200€? Kalba tarsi pasaulyje niekur dujos nepabrango keturis kartus, išskyrūs Lietuvą. Laikas jau būtų išmokti naudotis internetu o ne pletkais, ir prieš skleidžiant informaciją pasitikrinti oficialiuose šaltiniuose.
Visiška teisybė