Prieš rinkimus valdžia bando liaudžiai pataikauti ir įtikti rinkėjams. Bet tik ne pas mus. Tai, kas vyksta šiuo metu Seime, yra aukščiausia cinizmo, trumparegiškumo ir beprotybės viršūnė. Svarstant naująjį Darbo kodeksą kasdien sužinome praktiškai tas pačias naujiems – paprastiems dirbantiesiems teisės vis labiau karpomos, įmokos didinamos, o štai verslininkams ir daugiau uždirbantiems – vienos privilegijos.
Politikai „prisisvarstė“ jau iki to, kad įteisino galimybę atleisti nėščias moteris, padidino viršvalandžius. Dar juokingiau, kad jie giedru veidu aiškina, jog nėščiosioms bus tik… geriau, kad darbuotojams, kurie bus lengviau atleidžiami, gaus dirbti daugiau viršvalandžių, bus tik naudingiau. Juokingiausia, kad iniciatoriai sako norėję palengvinti tik darbe geriančių ar vagiliaujančių nėščiųjų atleidimą. Žinote, kai lietuvės moterys pasijunta nėščios, tai kad ims gerti ir vogti, vogti ir gerti – sindromas čia toks. Jeigu reikės – ir mediką tai patvirtinantį ras iniciatoriai…
Mano galva, tai tik dar vienas darbas, kuris užlygina kelio duobes emigracijai. O emigrantai, perskaitę apie tokius pokyčius, tiesiai rėžia: „Čia baudžiavą žada įteisinti ir siūlo mums grįžti?“.
Didėjantis socialinis neteisingumas ir nebuvimas galimybių nors kiek normaliau egzistuoti vėl didins emigracijos srautus, mažės gimstamumas. Tai nusikaltimas, mano galva, prieš savo tautą, kurį dabar atlieka Seimas. Turtingieji nuo to taps tik turtingesni, o mažai uždirbantys toliau neš valstybės išlaikymo naštas. Reikia pastebėti, kad paraleliai su tuo naujuoju Darbo kodeksu platinama žinia, kad Lietuvoje nėra darbo jėgos, ją teks vežti iš trečiųjų šalių. Tačiau tokiu atveju kodėl nedarbas Lietuvoje niekaip nemažėja? Kelkit, brangūs verslininkai, įmones į Anykščius, čia nedarbas jau 10 metų apie 12 procentų sukasi.
Lietuvoje net ir valdiškose įstaigose susiklostė tokia ydinga situacija – vadovai turi aukščiausias kategorijas, gauna didžiausius priedus, o štai pavaldiniams mokama kiek įmanoma mažiau. Pagal mane, tai visokių tarpgalaktinių kvalifikacijų valdytojams, didžiai kompetentingiems vadovams turėtų būti gėda. Ne todėl, kad jie daug uždirba, gėda turėtų būti, kad prisirinko tokių nevykėlių, kurie teverti minimumo. Bet taip yra turbūt dėl to, visa vadovų kompetencija ir pasibaigia tik ties asmeniniu atlyginimu ir priedais sau?
Keista yra tai, kad kalbink kurį nori Seimo narį, jie kratys galvas, kad jie čia niekuo dėti – kartais pagalvoju, ko tų rusų bijoti, jeigu Seimas jau seniai užimtas. Juk mūsų parlamentarai nekalti, kad tokius įstatymus priima, net neaišku, kas juos priima, nes jie neatsako už kvailus įstatymus. Todėl Lietuvoje nėra ko rinkėjams įtikti, nes jie nieko blogo nepadarė, bet neabejotinai yra verti būti išrinkti į Seimą.
Iš viso visas politinis ciklas tiek rajone, tiek respublikiniu lygiu dalinamas į tris aiškias fazes: pirmoje fazėje kandidatas į valdžią nuolankus ir žmogiškas, jis aiškina, kaip dabar blogai daro ir kaip jis gerai darys, antroje fazėje, kai jau atsisėdama valdžios olimpe, buvęs kandidatas tampa arogantiškas ir pasipūtęs ir ima kalbėti, kaip iki jo blogai darė ir kaip gerai jis dabar daro, o trečioje, kažkokiu neteisingu būdu iškritus iš valdžios olimpo, buvusysis meta partiją ir mielai dalinasi, kokie ten niekšai buvo, kaip dėl Lietuvos nedirbo, o jis darė, bet nieko negalėjo padaryti. Net knygas apie tai rašo.
Ne vienas, gerokai prasitrynęs Dzeuso (t.y. Seimo pirmininko arba mero) dešinėje ir šildęsis valdiškomis privilegijomis ir pinigais, ima rėkti: „Ką jie padarė, argi už tokią Lietuvą mes Baltijos kelyje stovėjom?“. Šioj vietoj reiktų patikslinti, ne „jie“ padarė, o tu, dirbdamas pačioje valdžios viršūnėje. Ach, tiesa, visai užmiršau, kad Seimą kažkas užgrobė ir tuos įstatymus, baudas, griežtinimus, ribojimus, filmavimus, duomenų kratymus nežinia kas priima. Teisingai tauta sako, kad niekada dar lietuvis taip blogai negyveno, kaip prie Barako Obamos.