Ar tinkamų lipnių etikečių užsakymas gali būti iššūkis? Žinoma! Yra daugybė šių iš pažiūros įprastų etikečių rūšių, o kiekvienas variantas gali būti skirtingo patvarumo ir kokybės, priklausomai nuo laikymo sąlygų. Verta išnagrinėti visas etikečių rūšis, kad rastumėte tokią, kuri puikiai atitiktų jūsų konkretaus verslo poreikius.
Etikečių tipai – medžiaga, iš kurios jos pagamintos
1. Terminis popierius
Šioms lipnioms etiketėms naudojamas popierius padengtas terminiu sluoksniu, kuris, veikiamas šilumos šaltinio, tampa juodas. Šio tipo etiketės dažniausiai naudojamos trumpalaikiam žymėjimui.
2. Popierius su apsauga
Tokios lipnios etiketės yra padengtos apsaugine danga, kuri apsaugo spausdinimo plotą. Dėl to paviršius, kuris standartinėje versijoje yra jautrus šviesai ir karščiui, gali būti veikiamas aplinkos veiksnių. Jis taip pat įgyja tam tikrą apsaugą nuo riebalų, tepalų, tirpiklių ir plastifikatorių. Šio tipo etiketės dažniausiai naudojamos šaldikliuose laikomiems maisto produktams ženklinti.
3. Blizgus popierius
Tai universalus popierius, kuris dažniausiai naudojamas daugiaspalviam spausdinimui. Jis užtikrina aukštą spausdinimo kokybę – spausdinama aiškiai, ryškiai ir su daugybe detalių. Šis sprendimas naudojamas aukščiausios kokybės prekių ženklams.
4. Veliūrinis popierius
Lygus, baltas, itin plonas popierius, kuris yra apdirbtas mašininiu būdu ir kuriame nėra smulkių medienos elementų. Šis tipas dažniausiai naudojamas bendroms reikmėms, pavyzdžiui, brūkšninių kodų spausdinimui.
5. Folija
Lipnioms etiketėms naudojama folija pasižymi didesniu patvarumu ir universalumu, palyginti su popierinėmis etiketėmis. Kadangi tokie variantai yra atsparūs vandeniui, jie dažnai pasirenkami tokiems gaminiams kaip kosmetika, maisto produktai ar asmens higienos reikmenys.
Klijų tipai – patvarumas ir sukibimas
Dažniausiai lipniose etiketėse naudojami klijai yra ilgalaikiai ir labai patvarūs (tai reiškia, kad užklijavus etiketę jos neįmanoma pašalinti nenaudojant jėgos ar specialių priemonių). Šis tipas naudojamas, kai etiketėje pateikta informacija yra svarbi ir turi visada būti ant gaminio. Tokių klijų galiojimo laikas sausomis ir vėsiomis sąlygomis yra apie 12 mėnesių.
Kitas variantas, nors ir rečiau pasitaikantis, yra kai lipnią etiketę galima visiškai nuplėšti nuo paviršiaus. Šis tipas gali būti naudojamas, pavyzdžiui, tais atvejais, kai reikia dažnai keisti produktų kainas.
Taip pat yra specializuotų klijų, kurie gali išlikti ekstremaliomis sąlygomis. Tarp jų populiariausi yra šaltoje aplinkoje gerai veikiantys variantai.
Užsak. Nr. 166