Pastaruoju laiku vis girdisi, kad šventėje „Bėk bėk žirgeli“ buvo nuobodu, į o koncertus susirenka vis mažiau žmonių, tad ką daryti, kad lankytojų – vietinių ar turistų – būtų daugiau? Gal informacija apie renginius nepasiekia potencialių lankytojų? Tam gal reikėtų išnaudoti miesto ekraną, stovintį prie Anykščių kultūros namų, nes dažniai rodo neaktualią informaciją.
Deja, reklama jame brangiai kainuoja, o renginių biudžetai kulkūs. Kita alternatyva – švieslentė prie A. Baranausko aikštės, bet ji kažkodėl žema, ir pravažiuodamas automobiliu, gali tik užmesti akį, kad lyg kažkas blyksi, bet tiksliai įskaityti sunku, nes turi pasukti galvą ir žiūrėti, gal net sustoti, bet negali, nes turi stebėti eismą gatvėje. Pravažiavai, neįžiūrėjai, juk nebegrįši, nes laukia krūvos reikalų, todėl ši informacija ištirpsta minčių sūkuryje.
Gal padėtų, jei paskelbtų socialiniuose tinkluose? Bet jei nestebi atskirai, pavyzdžiui, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos puslapio, tuomet ir ši informacija pasiklysta bendrame sraute. Paskelbti vietiniame laikraštyje?
Galima, tik renginių Anyščiuose tiek daug, kad tikriausiai laikraščio lapų neužtektų visus surašyti. Atsivertusi Menų inkubatoriaus socialinių tinklų puslapį, suprantu, kiek įdomių renginių jau praleidau.
Pavyzdžiui, „Bučinių“ nuotraukų projektas labai mielas ir linksmas, būčiau sudalyvavusi, tik kažkodėl visa fotografavimo sesija vyko 13–16 val. – tuomet, kada potencialūs lankytojai dirba… Nebent savivaldybės ar valstybės tarnuotojai gal būtų spėję, nes penktadieniais dirba trumpiau. Tad kyla klausimas, į kokią žmonių grupę orientuotas toks renginys? Faktas, kad ne į dirbančius.
Aš suprantu, kad tokius renginius organizuojančių įstaigų darbuotojai taip pat nori namo, dirba jie už atlyginimą, ir niekas nenori sėdėti viršvalandžių, nesvarbu, koks įdomus projektas bebūtų. Kitas faktas, kad renginys darbo metu nepritrauks daug lankytojų net vasaros metu. Tad gal reikėtų pakeisti kai kurių renginių laiką?
Renginiai savaitgaliais? Taip, jie aktualūs, tik kam? Tiems patiems dirbantiems žmonėms? Daliai tikrai taip, ir jie mielai juos lanko, laukia. Tačiau yra ir kiti, kurie pavargę nuo begalinio informacijos srauto ir krūvio darbe, savaitgalį renkasi ramesnį poilsį, pavyzdžiui, kaimo turizmo sodybą – ten, kur mažiau žmonių.
Pasirinkau ir aš, pabuvau, pasimėgavau, o atsivertus Anykščių turizmo ir verslo centro (toliau – TVIC) tinklapį, ketindama paieškoti kitos įkvepiančios sodybos ramiam poilsiui, labai nuliūdau, nes kai kurių sodybų nuotraukos maždaug 10 metų senumo.
Tai rodo medžiai, juk per metus jie dideli neužauga. Tačiau kam tai rūpi?
Į sodybą plaukia klientai, rasdami informaciją kitur, o TVIC irgi nerūpi, informacija sukelta, niekas nesiskundžia, vadinasi, viskas gerai. Tad gal reikėtų atnaujinti informaciją? Sukelti nuotraukas į puslapį nesunku, bet jei amžius artėja ar perkopė pensinį, ir noro draugauti su naujausiomis technologijom nėra, tada labai sunku.
Taip ir teka gyvenimas Anykščiuose lėtai, nieko nekeičiant, tvirtai laikantis to, kaip buvo. O renginius lanko tie patys veidai, dažniausiai jau gyvenimo matę, turintys daug laisvo laiko senjorai.
Todėl tikriausiai Troškunuose įvykusioje roko šventėje dalyvavo tiek mažai žmonių – senjorams neįdomu, o vietinis jaunimas arba dirba, arba geria, arba gyvena kitur, kur didesnė darbo pasiūla. Tai viena iš priežasčių, kodėl žalias jaunimas bėga iš šio lėto rato.
Gal reikėtų į renginius pritraukti atvykstančių turistų, kuriems vietinė valdžia deklaruoja, kad Anykščiai – šeimų miestas. Labirintų parkas, Kalitos kalnas, Basų kojų takas – tai geros vietos šeimoms, bet ne pats miestas. Ką veikti su vaikais mieste? Nuvesti juos į žaidimų aikšteles, įrengtas prie daugiabučių namų, ar į miesto parką, kur savaitgalį sunku rasti vietą pasistatyti automobilį, o visa infrastruktūra pasenusi?
O gal į bažnyčią? Užsukusi ten, labai nustebau – vaikams skirta edrvė primena žaidimų kambarį: staliukai, kėdutės, pieštukai, dėžės žaislų. Pačiai teko gerokai paplušėti, kol įkalbėjau vaiką eiti kitur. O gal vertėtų pasižiūrėti, kaip šeimų poilsį organizuoja gilesnę kurortinę patirtį turintys miestai, pavyzdžiui, Druskininkai? Padaryti „iškirpti“ ir „įklijuoti“?
Ten pramogos mieste: nuostabios pasivaikščiojimo alėjos, o Dineikos sveikatingumo parke galima praleisti visą dieną nemokamai, ir ten užsiėmų ras visi. Miesto pliažas prie ežero… mieste, kur viską lengva pasiekti pėsčiomis, ir su dviračių, paskirtukų, mašinėlių vaikams nuoma… Fontanai, traukiantys turistus ir vietinius…
Mieste daug pramogų. Valdžia gali sakyti, kad tai – nemokamos paslaugos, kurios kainuoja savivaldybei. Bet turistai lieka mieste, jie ten pietauja, eina į vietinius renginius, apsiperka vietinėse parduotuvėse, skanauja desertus už kosminę kainą, o vietiniai turi darbo.
Tad manau, jei nors kokia pramoga atsirastų pačiame Anykščių mieste, tuomet būtų laimingi ir turistai, ir renginių organizatoriai, ir vietiniai gyventojai, kurie mielai sulauktų vykstančio renginio vakare, pramogaudami dieną mieste.
Graži moteris nuotraukoje. Kas tokia?
Aš savo svečiams visada rodau Anykščių senamiestį. Visiems didžiausią ispūdį palieka Taikos gatvės pradžia nuo Vilniaus gatvės. Tokie sukrypę nameliai daug įdomiau už Baranausko klėtelę.
Nusimeskime kaukes
PONAI !!!Siulyciau pasivaikscioti ne kairiuoju taku, o naturaliu taku nuo Dainu slenio papludimio galo, pakylus metaliniais laiptais i virsu is kart po desine. Link Puntuko akmens.
Beveik visos atodangos irengtos ne mazgojant ES lesas, o vietiniu Regioninio parko meistru deka yra ispudingos.
Mano akimis Rubikiu boksto apzvalgos aiksteles vaizdas, daug ispudingesnis nei Laju tako.
Is vandens telkiniu. Be Rubikiu ezero, nuo kranto Simoniu girioje Denioniu ir Prigodo ezero vaizdas ispudingesnis, bet taip pat sezono metu pamegti poilsiotoju, bet ne taip kaip Rubikiai.
Maziau zinomi Kuojinis ezeras ir Skaistis turi irengtas poilsiavietes. Skaistis yra apauges uzpelkejusiomis samanomis, kurios ties poilsiaviete zmogus nesketa ir smagu ant ju lingavimo pasivaikscioti basomis.
Is mokamu pramogu vargu ar rasime ka nors maloniau, nei plaukima baidaremis sventosios upe.
Tik mano nuomone plaukime nuo Mickunu tilto link Mikieriu, galite pasijausti kaip magistraleje tarp pramogautoju gausos ir triuksmo.
Nuo Mikieriu link Anyksciu baidarininku zenkliai mazeja, vaizdai pakranciu grazeja, bet yra nemazai slensciu, kuriems iveikti reikia siek tiek irklavimu igudzi. Tiksliau pagrinde reikia irkluoti kuo greiciau per slenkscius, tuo baidare plauks stabiliau. Dauguma sustoja ir stengiasi islaikyti pusiausvyra.
———————————————————————–
Bet pagrindine vertybe Anyksciu lankytojams mano galva tai atodangos. Kiekviena savaip ispudinga, turi savo kalba, irengta labai apgalvotai su ismanymu, kaip meno kuriniai. Jas galima susirasti zemelapi.
——————————————–
Na o nauju laiku kulturiniai komuniagos kokia cia sintetine kultura kuria, kam jiems ta masovke, kurios daugelis taip ir nesupranta ko atvaziavu i „ispiarinta” kulturine sintetika, as nesuprantu. Kame keliama tik Norfos ir Maximos apyvarta.
didžioji dauguma renginių yra posas, muziejuje visiškas to paties ir per tą patį darymas arba nieko nedarymas, festivaliai silpni, beveidžiai, išskyrus „Purpurinį vakarą”, o kapelų trali vali jau seniai visiems įsiėdė iki gyvo kaulo. Klasikos nedaug, bet jis vienintelė verta dėmesio meno sklaida. Literatūros festivalių nėra, kultūrinių sezonų nėra, bet Tubiui nieko kito ir nereikia. Kultūrinis duganas.
Autobusas į kapines tikrai blogai surašytas,kadangi vyksta į MSV,o kapus palieka visi pritaria,kad galima užsukti ir ten, ir ten nes į kapines daugiau važiuoja žmonių. Ką veikti nuėjus į parką netgi ledus reikia neštis, tylu. Radijas Anykščiuose negroja,kažko trūksta. Padaryti kažkur lauke vakaruškas tai prilėks iš Kupiškio Rokiškio ir t.t. Užtenka to jaunimo,bet,kad jie nieko nenori,o galėtų patys kažką veikti.
Kai Troškūnuose atsiranda piešinių su keistais grybais kyla abejonių, ar čia ne narkomanų menas, o koks normalus žmogus nori su jais turėti reikalų, ar kartu dalyvauti renginiuose?
Sveiko proto autorė. Vien logika, ne poezija
Atrodo, kad visi jau baigia persisotinti renginiais-renginukais ( ypač linksminamojo stiliaus ) taip gausiai užtvindžiusiais visą Lietuvą. Rengėjai tikisi iš jų ne tik išgyvent, bet ir gerai gyvent… Gal tiesiog jau laikas atsitokėti,susitelkti kasdieniam prasmingam, ramiam, santūriam, darbingam, kūrybingam, patogiam gyvenimui, nesiverčiant per galvas ką, kur ir kaip „pritraukti.”
Paskambinkite merginoms iš brigadų – merginoms iš litawerų brigadų. Jos visas Jūsų didžiausias asmenines problemas išspręs akimirksniu 🙂
Tokie maži miesteliai pasmerkti, apie turizmą nebesvaikit. Žmonės dabar reiklus. Anykščiuose daugiausia gali užsibūti 2 dienas, ir viskas, viskas aplankyta, o jau antrąkart jei ir važiuosi pro šalį jau nebe užsuksiu, nes visos pramogos Lietuvoje panašios,ir važiuosi į kitą miestą. Esmė nuolatiniai gyventojai, reikia kažkaip stengtis pritraukt žmones čia gyventi. Tuomet ir atgis Anyksciai
Teisingai! Pritariu.
gal jau Onutę pradžiuginai jos figūrą nepriekaištingą įvertinęs ir pašėlioję judu abudu po vakarinio koncerto? 🙂
Dabar galėtumėte imtis realių veiksmų dėl jaunų žmonių ir šeimų išlaikymo Anykščių rajone įgyvendinimo. Štai garsiai trimituojama, kad Kavarsko mieste yra vaikų darželio patalpos, bet vasarą neteikiamos paslaugos tėvams dėl vaikų priežiūros darželyje, kas tikrai sukelia papildomų rūpesčių dirbantiems tėvams.
Ponai, senjorai, organizuokite savanoriškas veiklas ir vaikų užimtumą kartu, kad nereikėtų jaunoms šeimoms bėgti iš rajono.
Pakvieskite valdančiųjų partijų skyrių sekretorius, jų pavaduotojus prie arbatos ar prie alaus ir perduokite savo gyvenimiškos patirties žinias tiems, kurie vis dar mokosi valdyti. Nesėdėkite tik savo malonumui soduose ar ant suoliuko prie daugiabučio.
Esu anykśtietě, tankiai lankausi kapinése, nes daugiau nieko neturiu. Prasideda vargai, kai reikia iśeiginémis dienomis (niekuom nesiskiria ir darbo dienos) n kai reikia 4 val. Praleisti gatveje iki se.kanćio autobuso. O kaip pasiekti kapines, kai rankose neśama įv. Įrankiai kapų tvarkymui, gélés…., o po darbų dar grįżti atgal ī stotį? Jokios transporto priemonés nevažiuoja, kainos śalia esanćiame restorane ar bet kurioje kavinéje kosminés. Śtai ir kurortinis miestas. Eiliniai monès visai nelaukiami, nes jie lieka vieni tuśćiose gatvése, geriausiu atveju sutiksi keletą žmonių, vedžiojanćius śuniukus.
Liŭdna kurortiniame mieste.
Suprasta. Kapinėse reikia išnešiojamos maisto produktų prekybos. Karšti čeburekai, šaltas alus.
Norėjot pasakyti, kad su čeburekais ir alumi galės vežioti į kapines???
Vakar ( 2024-07-06) kalbinau Anykščių svečius – latvius, kupiškėnus, klaipėdiečius. Visi gyrė anykštėno – Litawerų Karaliaus – projektus. Su malonumu Litawerų renginiuose Anykščiuose dalyvautų dešimtys tūkstančių svečių iš Lietuvos, Europos, pasaulio 🙂 Tad Anykščiuose bus labai įdomu. Galingiausi pasaulio žmonės Litawerai planuoja Anykščių šventinius renginius 🙂 Tad tiek žinių. Anykščiuose Litawerams yra ir dar bus reikalų 🙂
Taiklus akmenukas į rajono kultūrininkų langą.
atmink, kur akmenį bemestum, visada pataikysi į mero langus…
Ar patiks jo patarėjams tokie zbitkai, ar nesugrįž vėliau kruša į metytojų pusę?
Net tarpmiestiniai autobusai nebeužsuka į šitą Dievo pamirštą užkampį. Kol buvo autobusų maršrutai iš visur – nebuvo problemų nei su koncertais nei su šventėmis. Sausakimši autobusai važiuodavo turistų. Dabar pagrinde liko tik vietiniai,o Anykščiai per mažas miestas,kad pakaktų vietinių gyventojų koncertams ir šventėms. Jaunimas išvažinėjo,liko vyresnio amžiaus žmonės,kurie iš nedidelių pensijų irgi nelabai „pasitūsins” šventėse. Pažiūri į mirusią autobusų stotį,kurioje dar prieš keletą metų vyko gyvenimas,ir pasidaro liūdna. Supranti,kad jau viskas. Pabaiga. Paskutinis išvykstantis išjungia šviesą…
Klaidas ištaisykit… Nemalonu skaityti!
Esmė turinyje, o ne klaidose. Skaitykite DELFI ten daugiau klaidų rasite. Bus veiklos.
Teisingai,čia gi ne diktantas
Aplinkines kūdras pripilti kisieliaus, kad būtu kiselnyje berega, o upe paleisti pieną, būtu pieno upės. Tada tūrystai važios net griausmu.
Šiais laikais būtina turėti puslapį socialiniuose tinkluose, kur vienoje vietoje būtų info apie visus renginius. Galgi jau ne balanos gadynė, visi internetu naudojasi.
Nesąmonė. Socialiniuose tinkluose tai kaip kosmose. Kas gali rasti kur paskelbta. Užtektų į anyksta.lt sudėti renginius ir matytų visi žmonės. Juk visi po kelis kartus atsidarom paskaityti naujienas. Tai gerai veikianti žinoma platforma, kurios nereikia reklamuotii. Vyresniems reikia reklamuoti laikraštyje.
yra tokia informacija L.Fergizo puslapyje
Fergizas plačiai žinomas siauruose sluoksniuose. Tas tiesa. Bet platesniam ratui tai kardinolas jakuta
Nepagavau visai minties.Ką tai norima pasakyti.Atrodo,kad varymas i vienus vartus.Viskas blogai,o kas gero nežino ką atsakyt.
Kaip privilioti tai- ko nėra . Nebėra žmonių Lietuvoje.
Na kiek galima važiuoti i tuos Anykščius žmonės atvažiavo pasižiūrėjo negi kelis kartus važiuos juk tiek jau atsibodę tos pramogos vienas ir tas pats o ir apleistas netvarkingas miestelis pirmiausia reikia susitvarkyti o tada laukti turistų juk kiek daug Lietuvoje vietų kur tikrai verta nuvykti ir yra į ką pažiūrėti ir pamatyti o Anykščiai nyksta jaunimas išvyksta gyventi į didmiesčius ką jiems čia veikti daugiausia likę pagyvenę gyventojai
O aš reklamuočiau ne tik Anykščius, bet ir visą Anykščių kraštą. Esam beproto turtingi: nuostabi gamta, puikūs žmonės, tikrai turtingi įvairiomis pramoginėmis ir kultūrinėmis veiklomis. Kažin ar rastume vietoje daug žmonių, kurie pajėgtų išvardinti bent 80% turimos pasiūlos. Kiekvienas mes stiprūs srityje kuria patys domimės. Gal ir krašto pristatymas turėtų būti pateikiamas pagal veiklos pobūdį, tarsi sugrupuojamas. Pvz.aktyvios veiklos su vaikais ir be jų, kultūrinės pažintinės, gamtinės pažintinės, kulinarinės ir pan.
Apsinuoginkite moterys daugiau vaikščiokit po Anykščius ir vyliokit turistus i Anykščius teikite sėkso paslaugas Oralyniu ir Analyniu būdu iškart padaugės tūrystū i Anykščius.
Išmok lietuviškai rašyt tu psichiatre, o tai neina suprast
nesuprantu šio straipsnio autorės teksto esmės. Kodėl spaudoje peikiami Anykšiai kaip kultūros ir turizmo paslaugų miestas. Kodėl nepaminėti savivaldybės vadovai ir jų komandos nariai, dedantys pastangas tiek kultūros, tiek turizmo politikos vystymui ir Anykšių propagavimui Lietuvoje ir už jos ribų?
Susidaro nuomonė, kad kažkas norėtų užimti vietą savivaldybės valdomoje įstaigoje ir žaisti savo svajonių žaidimus ”kopijuojan/įklijuojant” ir prisiklijuojant nuopelnus kas jau padaryta.
Kalbi nesąmones, kad vadovai deda tiek daug pastangų turizmui plėtoti, kai yra priešingai. Kas kiršina žmones jei ne šis meras, kuris nei iš šio, nei iš to pareiškė, kad jis „netiki Anykščių kurorto idėja”. Tai buvo baisi klaida, nes meras neturi teisės kalbėti priešingai, negu numatyta rajono strateginiame plane, kurį, beje, pirmosios kadancijos metu jis yra patvirtinęs. Būtent meras sužlugdė muziejaus atnaujinimo galimybę, prikalbėjo nesąmonių apie muziejaus kalvos griovimą, t. y. daužė ir daužo tai, kas pažangiausia ir prasmingiausia.
Tai kaip gali turizmas augti, kaip gali gerėti kurotinės vietovės pozicionavimas, kai meras netiki Anykščių ateitimi? Juk jis pjauna šaką, ant kurios sėdi.
nu nu, jeigu pagal tave greitai nupjaus tai gal Seimo kėdėn nukris, o jeigu pjauna iš lėto, tai iki kadencijos pabaigos dar savo asmeniniu vardu pagarsis Anykščius, kuriuse vėl Naisių vasaros kultūra garsės ir bulvės laukuose žydės kaip mylimam kolūkyje….
Ar nematote kaip vicemeras, atsakingas už kultūra jau matuoja vietą prie viešosios biblioteko dėl kalbos plytelės, kaip meras su muziejumi vis stato pilies bokštus ir piliakalnio laiptus į dangų…
Baikit bėdavot, varykit į kitus rajonus, ne ką geriau rasit
Dabartinė mero komanda net copy paste nesugeba. Darbotvarkėse skelbiama, kad vis seminaruose dalyvauja, mokymuose, po užsienius važinėja į Slovakijas, Portugalijas, Gruzijas, bet matyt tuose seminaruose shoppinasi, deginasi ir tūsinasi. Anykščiuose galima nebent paupiu pasivaikščioti. Nes tokių bažnyčių ir vietinio lygio niekniekius eksponuojančių muziejų turi visi panašūs Lietuvos miesteliai. Įdomi, unikali nebent A. Baranausko klėtelė, bet ir ta užgaražinta neskoningomis reklamomis ir dar stacijos bažnyčios tvoroje. Bet ir stacijas išėmė restauruoti, o pinigus skirsto menko lygio knygeliukščių apie jas leidimui, kurių nei žmonės, nei rimti menotyrininkai, kultūrologai nevertina.
Dabartinė mero komanda net copy paste nesugeba. Darbotvarkėse skelbiama, kad vis seminaruose dalyvauja, mokymuose, po užsienius važinėja į Slovakijas, Portugalijas, Gruzijas, bet matyt tuose seminaruose shoppinasi, deginasi ir tūsinasi. Anykščiuose galima nebent paupiu pasivaikščioti. Nes tokių bažnyčių ir vietinio lygio niekniekius eksponuojančių muziejų turi visi panašūs Lietuvos miesteliai. Įdomi, unikali nebent A. Baranausko klėtelė, bet ir ta užgaražinta neskoningomis reklamomis ir dar stacijos bažnyčios tvoroje. Bet ir stacijas išėmė restauruoti, o pinigus skirsto menko lygio knygeliukščių apie jas leidimui, kurių nei žmonės, nei rimti menotyrininkai, kultūrologai nevertina.