Kontrolinis šūvis Kalėdų tvartelio prieigose. Taikyta buvo į gyventojų piniginę, bet pistoletas užsikirto. Seimas dar pusmečiui pratęsė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą šildymui. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis lėšų žadėjo ieškoti pas kelininkus. „32 mln. eurų, kurių trūksta biudžete, bus paimti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, nes kito resurso nėra“, – žiniasklaidai sakė R.Karbauskis. Kitais metais planuojamas kelininkų programos fondo dydis yra per 460 mln. eurų. 65 proc. šių lėšų yra skiriama valstybinės reikšmės keliams, vietinės reikšmės keliams – 30 proc.
„Netrukdykit mums dirbt“, – vis reikalavo valdantieji, kad per 100 dienų jų neliestų ir nekritikuotų. Kitu atveju gal ir būtų galima neliesti, bet matant Seimo užsidegimą įvairioms kvailystėms, per 100 dienų galima ir visiems kaimynams karą paskelbti. Kalbėti reikia
Taigi, PVM šilumai panaikinimas neįvyko dabar, bet nukeliamas ateičiai. Maždaug skamba taip – daugiabučių gyventojams suteikėme malonę. Ne visai taip – pirmiausia, šie pinigai dar nesurinkti, o tik numatyti, antra, niekas neliepė seimūnams Lietuvoje taikyti patį didžiausią PVM. Taikykite visiems tą patį mokesčio dydį ir neteks daryti lengvatų. Sakykim, 10 procentų, o ne 21 proc.
„Valstiečiai“ eidami į rinkimus griausmingai kalbėjo apie „pajamų nelygybę“, „kovą su skurdu“, „emigracijos mažinimą“. Vien PVM šilumai panaikinimas skurdžių gretas Lietuvoje, kaip sako ekspertai, PADVIGUBINTŲ. Jei toliau tokiais būdais bus kovojama su pajamų nelygybe, tai jau daugumai reikia eiti užsirašyti į eilę prašyti kompensacijų. Daugybei žmonių, kurie gauna tik šiek tiek daugiau nei minimumą, tai būtų smūgis.
Tiesa, reiktų priminti, kad šitas PVM šurmulys yra ne „valstiečių“ produktas. Netaikyti PVM lengvatos nusprendė praėjusios kadencijos socialdemokratai, kurių šūkis „Svarbiausia – žmogus“, Darbo partija, skelbusi save paprastų žmonių atstove ir kitos partijos.
Premjeras Saulius Skvernelis, kurio reitingai jau aukštesni už prezidentės, tvirtina, kad ši PVM lengvata yra neteisinga. Norėčiau paklausti, o kokia lengvata Lietuvoje teisinga? Išimtys bankams, ūkininkų žaliasis kuras, policininkų pensinis amžius? Kažkodėl šios išimtys yra „teisingos“, o štai lengvata daugiabučių gyventojams – ne… Beje, žadėję paramą silpnesniesiems, „valstiečiai“ vos ne pirmomis dienomis atšaukė įstatymą, kuris palaikytų būtent mažuosius ūkininkus, valdančius apie 20-30 hektarų žemės.
Premjeras vis dėlto kai kur yra ir teisus, sakykim, jis stebėjosi savivaldybių pozicija, mat savivaldybėms iš valstybės biudžeto pernai skirta 225 mln. Eur, kuriuos jos galėjo išleisti socialinei paramai. Tačiau daugiau kaip pusė šios sumos gyventojų nepasiekė. Pasak S. Skvernelio, gyventojų socialinei paramai skirtus pinigus savivaldybės leido kitaip – tvarkė atliekas, prižiūrėjo kapines, įrengė saulės baterijas, pastatė paminklų, nupirko traktorių. Pamenu ir Anykščių valdininkų džiūgavimą, kad tiek ir tiek sutaupė neišmokėdami žmonėms socialinių pašalpų. Taigi, realybė tokia, kad tiek centrinė valdžia, tiek savivaldybės turi tik vieną pajamų didinimo šaltinį – labiausiai nuo socialinės atskirties ir taip kenčiančius žmones.
Beje, savivaldybės, net tik „džiaugiasi“ sutaupiusios, bet ir nurodo, kad daugiau išmokėti poreikio nebuvo. Norėčiau paklausti, kaip tai „nėra“ poreikio, jeigu skursta kas ketvirtas žmogus, o kai kuriose Anykščių seniūnijose net 70-80 procentų vaikų mokyklose valgo nemokamai? Manau, kad likę išvis mokyklose nevalgo, nes tėvai vos vos perkopia numatytą pajamų minimumą, taigi mokėti nelabai yra iš ko. Ir visa tai vyksta nuolat skambant politikų postringavimams apie „nuo pašalpų ištvirkusią“ visuomenę. Visada buvau ir būsiu prieš reikalavimą atidirbti už pašalpas. Toks atidirbimas iš pagrindų kerta per pačią darbo sąvoką. Už darbą turi būti mokamas atlygis. Jei nėra atlygio, tai – baudžiava. Mano galva, Vorkutos anglies šachtų eksploatavimas, Belomoro kanalo statybos ar Nevėžio kanalo valymas yra to paties nusikalstamo lygio, kai valstybė piliečius prievarta verčia kurti šviesų socializmą arba brandų kapitalizmą.
Iš kitos pusės galime palyginti ir valstybės prioritetus. Kelininkų programos fondo dydis yra per 460 mln. eurų, tuo tarpu Lietuvos žmonių socialinei paramai skiriama 225 mln. Eur. Žmonėms skiriama du kartus mažiau lėšų. Esam tiesiog kelininkų valstybė. Žinoma, su keliais paprasčiau – jie valgyt neprašo, deja, ir vaikų negimdo.
984098 617832I like your writing style truly loving this site . 481808