Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys po pokalbių su Jungtinių Valstijų (JAV) kolega sako, jog nėra jokių požymių apie Maskvos deklaruojamą Rusijos kariuomenės atsitraukimą nuo Ukrainos sienų, o platus šalies puolimas gali prasidėti „bet kada“.
Šią situaciją V. Rupšys BNS teigė vėlų trečiadienio vakarą aptaręs daugiau nei valandą trukusiame pokalbyje su JAV jungtinio štabų vadų komiteto pirmininku Marku Milley (Marku Miliu).
„Kariškas vertinimas yra paskaičiuotas pagal tai, kokia informacija disponuojame. Tai deeskalacijos požymių nėra absoliučiai jokių: vyksta politiniai pareiškimai vienokie, o praktinis koncentravimas pajėgų, jų judėjimas, pajėgų struktūrizavimas – matosi, kad toliau ruošiamasi gal net pačiam blogiausiam variantui. Jis nėra nė per nago juodymą sumažėjęs“, – teigė kariuomenės vadas.
Pasak jo, Rusijos pajėgos yra pasirengusios įsiveržimui ir „tik laukia įsakymo“.
„Laiką turbūt žino geriausiai Vladimiras Putinas ir dar kas nors iš jo artimiausios aplinkos, taip pat ir karinės. Galutinį sprendimą taip pat turbūt žino irgi tik Putinas. Bet žiūrint iš praktinių veiksmų, yra galimybė, kad invazija prasidės ir ji gali prasidėti bet kada, nes jie pasiruošę pilnai, nepaisant to, kad dar ir toliau telkiami vienetai į operacinius rajonus“, – tvirtino jis.
Pajėgos visiškai parengtos puolimui
Pasak V. Rupšio, šiuo metu Rusijoje vyksta vidinis karinių pajėgų perdislokavimas ir tai gali būti vertinama tik „kaip vienas iš manevrų paslepiant pagrindinį sumanymą“, t.y. įsiveržimą į Ukrainą.
Anot jo, tokias išvadas galima daryti pažvelgus į pajėgų išsidėstymą greta Rytinės ir Šiaurinės Ukrainos sienos, Juodojoje Jūroje, taip pat ir Baltarusijos pietuose.
Kariuomenės vado teigimu, dislokuotos pajėgos gali vykdyti ir žvalgybą, taip pat ir specialiuosius veiksmus – objektų užėmimą, išžvalgymą arba diversijas.
„Jie visi yra parengti ir yra vietose, iš kurių gali šiandien pradėti operacijas. Kitas dalykas – oro desanto, jūrų desanto vienetai yra praktiškai išeičių rajonuose, iš kur galėtų pradėti vykdyti operaciją: desantavimus iš jūros, iš orlaivių arba iš sraigtasparnių, kalbu apie patį karinį personalą, techniką, ginkluotę, atsargas, paramos vienetus“, – kalbėjo V. Rupšys.
Grėsmė – iš visų pusių
Jo teigimu, iš esmės visa Ukraina šiuo metu išlieka apsupta Rusijos karinių pajėgų ir „kol kas nėra požymių, kad kažkas vyktų kitaip, nei prognozuota“.
„Tikslai, ko gero, yra ir Kijevas, ir Charkovas, ir, ko gero, pietinės dalies atkirtimas nuo Juodosios Jūros, ir tolesnis vystymas, kad užimti, ko gero, ir visą Ukrainą. Toks scenarijus, o ar jis išsipildys – rusai priiminėja sprendimus, bet sakyti, kad tam nėra pasiruošta, būtų neatsakinga“, – pabrėžė vadas.
Anot jo, grėsmė pagal Rusijos pajėgų išsidėstymą kyla tiek nuo 2015-ųjų karinio konflikto apimtiems Doneckui ir Luhanskui ar šiaurės rytuose esančiam Charkovui, bei Mariupoliui pietryčiuose, tiek ir arčiau Kijevo esančioms sritims, netgi Odesai.
„Visi jie pakankamai arba grasinami, arba gali būti potencialiais objektais, kurie gali būti užimami“, – tvirtino V. Rupšys.
Ukrainai skelbiant apie virtinę kibernetinių atakų, Lietuvos kariuomenės vadas sako, kad tai gali būti dar vienas indikatorius apie pasiruošimą karinei invazijai.
„Kibernetinės atakos ir kiti stebimi Rusijos veiksmai rodo, kad ji nėra nusprendusi daryti kitką, nei buvo suplanavusi anksčiau“, –
JAV kartoja: 5-asis NATO straipsnis – geležinis
Kariuomenės vadas, kalbėdamas apie Lietuvos saugumo garantijas, sako iš M. Milley dar kartą išgirdęs patikinimą, kad Valstijų įsipareigojimas 5-ajam NATO kolektyvinės gynybos straipsniui „yra geležinis“.
„Faktas, kad Rusija tai ir supranta, o Amerika ir NATO demonstruoja: NATO 5-asis straipsnis yra nediskutuotinas, čia visą laiką bus pajėgos, kurios atgrasys ir gins. Faktas, kad dislokuojant ar batalioną, ar du, rodoma, kad čia bus gynyba. Tad nemanyčiau, kad reikėtų prisirišti prie vienetų dydžių, bet vadas aiškiai pasakė, kad abejonių, jog čia nebus NATO, amerikiečių, negali būti“, – pabrėžė V. Rupšys.
Maskvai prie Ukrainos pastaruoju metu sutelkus daugiau kaip 100 tūkst. karių ir įvairios karinės technikos, Vakarai nuogąstauja dėl galimos karinės invazijos į šią šalį. Nepaisant Maskvos pareiškimų apie atitraukiamas pajėgas, NATO, JAV lyderiai teigia nematantys reikšmingų ženklų, jog tai vyktų iš tikrųjų ir skelbia apie Aljanso pasirengimą tiek diplomatiniam krizės sprendimui, tiek galimai agresijai.
Kada RUSIJA, kariavo. Ji taikos balandis pasaulyje, gynėją ur uztareja vargšų. Šalin rankas nuo vargšės nuskriautos šalies…
isvardik kur amarikonai snuki kisa gausis ko ger ilgesnis sarasiuks
Gal reiktu skirti, Pentagona nuo NATO. Nors NATO, Pentagono zodis toli grazu ne paskutinis.
NATO per ta pati laika, realiai ginkluotus konfliktus isvardinciau 3 valstybes..
Jugoslavija kartu su Bosnija su Hercegovina
Livija
Ir Afganistanas..
Pvz Persu ilankoje dalyvavo ne NATO, JAV savarankiskai. Britai prisidejo.
——————————————————————————–
Klausimas ne tame, kad aiskintis kas pasauli teisus, kas ne… Klausimas kuria puse pasirenkame ir nesimetome… Ir prisimename kas tai yra diplomatija, kiek imanoma valstybes, o ne globolistu naudai.. Nes globolizacijos isvengti vis tiek nepavyks, visa esme su kokio lygio suverinitetu i ja izengsime.
Kai susidaro ispudis, kad valstybes suverinitetu tarptautineje arenoje, turgavojama tarsi turguje kojinemis.
O jei puolame „kiaukseti” globalioje arenoje, kai niekas musu to nepraso, taip prisidengdami pseudo morale, sloviname tik sovinizma. Jokio skirtumo koki, rytu ar vakaru gaublio puseje.
O jei zmonems atrodo kad Rusijos priedangoje gyventi butu patogiau, lai aplanko Rusijos provincijas.
Ne Maskva, ne Piteri, o butent provincijas, arba tas valstybes kurioms ji prieglobsti suteike. Ir pasiziuri koks ten fainas gyvenimas.
O siai dienai kai vyksta pasaulio dalybos, kalbeti kad vieni gerieciai balti ir pukuoti, kiti blogieciai, butu absurdas.
Kaip NATO bombos Jugoslavija suligino ??
Ir labai gerai kad sulygino šį sovietinį darinį. Vien verta buvo sulyginti Jugoslaviją, už kroatų, bosnių, Kosovo albanų gonocidą. Nėbėra Jugoslavijos, nebėra ir Rusijos remiamo serbų fašizmo. Iš karto taika ir ramybė tose šalyse.
Atmetus saujelę serbų, visa Jugoslavija jaučia dėkingumą už tokį sulyginimą.
Keliavau prie Adrijos ir buvau Erasmus mainų programoje.
Rusija visada yra pasiruosusi, bet ne pulti o gintis. Kodel rusija neturi lektuvniasiu, nes ju nereikia gynybai, tokie laivai naudojami tik puolimui, kadangi reikia nugabenti naikintuvus ir bombonesius.
Rusija niekada nepuolė Suomijos, neorganizavo II pasaulinio karo kartu su Hitleriu, neužgrobė Kurilų salų, neokupavo Padniestrės, neatėmė Krymo ir Donbaso, neokupavo Abchazijos ir Osetijos. Rusija tai taikos balandis, kuris kviečia visus į savo konclagerį.
As jum galiu pavardinti nuo 1990 metu karinius konfliktus kame Rusija vargse tik ginesi:
Gruzija, Moldavija, Tadzikija, Pirmasis Cecenios karas, Dagistanas, antrasis Cecenijos karas, Pietu Osetija, Siaures Kaukazas, Ukrainos Donbasas ir Krimas, na ir Sirija bei Centrine Afrikos Respublika.
Na galite suprasti kaip taikdariu misija, tik dauguma siu atveju siai misijai reikejo iki tu konfliktu dirbtines juras iskasti, kad butu kur lektuvnesiams pasireiksti. Neturi misijos uz atlanto, kokia lektuvnesiu prasme. Kalbame apie Europa..
___________________________________________________________________________________
Is kitos puses nuo kada Ukraina tapo NATO nare ir jai galioja NATO 5 straipsnis?
Kiek zinau ji buvo tik NATO padidintu galimybiu partnere, kurios statusas ir gana ribota pagalba aiskiai aprasyta sios partnerystes istatuose..
Bet yra kitas daugiau nei pries desimtmeti ikurtas aljansas, kuris siai dienai uzmirstas. Tokiu ilgu pavadinimu LITPOLUKRBRIG, ji prismenu tik isskaidzius LIT(Lithuania) POL(Polish) UKR(Ukraine) BRIG(Brigade), Kas isvertus butu Lietuvos Lenku Ukrainos Brigada… Kurios ir vada prisimenu del jo pavardes, Ukrainietis Bratischka..
O kaip NATO veikla galetu transformuotis per sia Brigada kuri oficialiai trunija laukdama momento ir koks joje vaidmuo gali tekti Marijos zemei, stai kur klausimas.
pagal tokius samprotautojus iš balkonėlių, tai kiekvienas vyras yra prievartautojas, nes visada priemones tam turi prie savęs
Iš kur tokių klaunu yra ?? Ką jie ten rūko ??
O ką tu rūkai, žinove.
Sako, kad 5-asis NATO straipsnis – geležinis. Bet geležis ne titanas, tai ypatingai rūdyjantis metalas… Net šaukštams gaminti netinkamas.
Už tai iš geležies pagaminamos labai geros raketos Stinger, kurios išvaro greitai visus rytų okupantus namo.
„Stinger” yra dar 1970 gaminta seniena. Vakarykštė diena, a ne? 🙂
Bet nieko geriau už Stinger Rusija nesukūrė, ir vis dar skraido juokindama pasaulį su 1953 metų gamybos bombonešiais TU-95.