Šiomis dienomis beveik po lankytojų centro langais, pievelėje, medžių pavėsyje išdygo Didieji kukurdvelkiai (Langermannia gigantea).
Šeima: Pumpotaukšliniai, Gentis: Langermanija. Kukurdvelkis išsiskiria savo rutuliškas forma. Toje pačioje radavietėje grybas gali būti randamas kelis metus iš eilės. Auga liepos – spalio mėnesiais, dažniausiai atrandamas pievose, ganyklose, parkuose bei soduose. Mėgsta dirvožemį, kuriame nėra azoto. Įprastai šitas kukurdvelkis auga nuo 8 iki 27 centimetrų skersmens, tai itin greit augantis grybas, dažniausiai užauga per vieną naktį. Pirmiausia susiformuoja lygus, panašus į odą išorinis sluoksnis, kuris labai greit ima trūkinėti ir trupėti. Spalva balta, tačiau nevienoda turi ir gelsvo ar rusvo atspalvio. Knygose randamas užfiksuotas rekordas iki 1,5 metro skersmens ir 7 kg svorio. Grybas įrašytas į Lietuvos raudonąją knygą, todėl rinkti jo nederėtų. Anot mikologų, milžiniški vaisiakūniai gali suformuoti ir milžinišką sporų kiekį. Vis dėlto, mokslininkas sielojasi, kad toks gražus grybas dažniausiai žmonėms sukelia ne pasigėrėjimo jausmą, bet norą jį nuspirti. „Fantastiškas grybas, galintis ir turintis kelti susižavėjimo jausmą, dažniausiai dideliems ir mažiems tautiečiams sukelia norą spirti. Po spyrio baltų trupinių pavidalu į visas puses išlakstantis vaisiakūnis turbūt „spirdžiui“ sukelia tokį pasitenkinimo jausmą, kad išspardomi visi iki vieno rasti vaisiakūniai. Taip milžiniškus kiekius sporų galintis suformuoti grybas dažnai išvis nepaskleidžia sporų. Ir labai liūdna, kad tokį pasididžiavimo vertą grybą dauguma lietuvių dar vis begėdiškai spardo“.
Tačiau, Anykščių regioninio parko direkcijos specialistai tikisi, kad šalia lankytojų centro augantys Didieji kukurdvelkiai sėkmingai subrandins sporas ir sulauks norinčių jais pasigrožėti Anykščių miesto gyventojų!