Pirčių pasaulis neįsivaizduojamas be gero garo. Maudynes garinėje pirtyje medikai siūlo sergantiems kvėpavimo takų ligomis, tiems, kuriuos kamuoja sąnarių skausmai. Jos padeda ir nuo nemigos bei sutrikusios medžiagų apykaitos. Garinė pirtis – pirmas vaistas nuo antsvorio ir kraujotakos sistemos negalavimų. Moterims pagelbsti nuo celiulito.
Kaip veikia pirtys, kuriose garą teikia generatorius, kur jas galima rasti?
Garinėje pirtyje įrengtieji garo generatoriai jį pagamina ir išpučia į pirties patalpą. Garinėje pirtyje įprastai šildomi ten esantys paviršiai – grindys, plautai ir sienos, kad joje besimaudantis žmogus, prisilietęs prie jų galėtų mėgautis švelnia šiluma. Garinės pirtys yra įprastos sveikatingumo ir poilsio centruose, sanatorijose, įvairiose reabilitacijos įstaigose, SPA kompleksuose ir privačiuose namuose ar net daugiabučių namų butuose.
Ar sudėtinga įsirengti garinę pirtį?
Įsirengti garinę pirtį įmanoma bet kurioje esamų pastatų vietoje, tik svarbu, kad šalia jos būtų atskira patalpa, kurioje būtų įmanoma įtaisyti visą reikalingą garinės pirties įrangą – garo generatorių, aromatų dozatorių, šviesos projektorių santechnikos ir pirties valdymo mazgą, pirties paviršių šildymo sistemą ir kt.
Visos garinei pirčiai reikalingos įrangos montavimui daug vietos nereikia, o naujos šiuolaikinės technologijos sudaro sąlygas sparčiam ir kokybiškam garinių pirčių statybai. Didelis privalumas yra tas, kad atsisakius tokių šalto tipo statybinių medžiagų, kaip plytų ar betono, pirtyje yra lengviau sukurti tikrai jaukią ir komfortišką aplinką.
Kokia aplinka būdinga garinei pirčiai?
Kadangi garinėje pirtyje jos paviršiai įprastai būna kambario oro temperatūros, tai nenaudojant garo generatoriaus galima pašildyti plautus, grindis ir sienas maždaug iki 35 laipsnių šilumos. O tokioje šilumoje pirties patalpą galima naudoti ir cheminio odos valymo reikmėms, kai veido, kaklo ir dekoltė srityse reikia atsikratyti, negyvų, pažeistų odos ląstelių, spuogų, pigmentinių dėmių, sustandinti pačią odą, išlyginant jos raukšleles.
O kai pirties patalpoje oras įšyla iki 55 laipsnių šilumos, tada sumažėja drėgmės kondensatas. Tada garas būna ne toks drėgnas, koks būna iš plytų mūrytoje pirtyje. O gerai įrengta viduje ventiliacija garantuoja lengvą kvėpavimą maudantis, padeda išvengti galimo galvos svaigimo.
Užsak. Nr. 516