Anykščiuose apsilankę profesionalūs archeologai doc.dr. Gintaras Zabiela ir Zenonas Baubonis juokavo, kad tikriesiems archeologams, matant kaip neprofesionalas pildo „pilkąsias“ archeologijos dėmes, belieka tik pasitemti ir vertinti tokią veiklą.
Biologas, ekologijos ir aplinkotyros mokslų daktaras, Lietuvos archeologijos draugijos narys Darius Stončius Anykščių rajone Kavarsko seniūnijoje surado du naujus piliakalnius. Pagal radimo vietą jiems greičiausiai bus suteikti Kavarsko ir Paberžės pavadinimai.
D. Stončius išanalizavęs turimą informaciją – archeologinius žemėlapius, topografines nuotraukas, pasitaręs su archeologais profesionalais, spėjo, kad Kavarsko apylinkėse, kairiajame Šventosios upės krante, turėtų būti neatrastų piliakalnių. Spėlionės pasitvirtino – apaugusį brandžiu mišku, vos apie šimtą metrų į rytus nuo kelio Kavarskas – Šeriai, D.Stončius aptiko Kavarsko piliakalnį. Kitas biologo atrastas piliakalnis yra Tetervės upelio dešiniajame krante, o jei dar tiksliau – apie 70 metrų į šiaurės vakarus nuo Tetervės ir Medžiotės upelių santakos, apie 300 metrų į pietvakarius nuo kelio Kavarskas – Šeriai.
Archeologas Z.Baubonis pažymėjo, kad naujai rasti piliakalniai yra puikiai išsilaikę, taisyklingai nukastais šlaitais, matyti gynybiniai įtvirtinimai, „tarsi piliakalniai, kurie buvo ką tik apleisti žmonių“.
G.Zabiela teigė, kad tai šių dviejų piliakalnių atradimas yra reikšmingas ne tik šalies mastu, bet ir patiems Anykščiams – čia jau gerus du dešimtmečius nebuvo surastas nė vienas piliakalnis.
„Procesas nėra pasibaigęs. Per metus randami 2-3 piliakalniai. Beveik 900 jau yra žinomi, tad manau, turėtumėm pasiekti apie 1000“ – sakė archeologas doc. dr. Gintautas Zabiela.
D.Stončius „Anykštai“ atsiuntė savo rastų piliakalnių nuotraukas.