Ankstyvą gegužės 27-osios, penktadienio, rytą grupė Telšių Atžalyno pagrindinės mokyklos mokinių ir jų mamų išsiruošėme į dviejų dienų kultūrinę-pramoginę kelionę į Anykščius. Mūsų išvykos tikslas – aplankyti žymiausius jūsų miesto kultūrinius objektus ir linksmai papramogauti.
Anykščiuose mus pasitiko turizmo informacijos centro šaunioji gidė Eglė, kuri lydėjo visą dieną ir labai įdomiai (aukštaičių tarme!) papasakojo apie lankytus objektus. Pažintį su miestu pradėjome tautodailininko S. Petraškos akmens tapybos parodoje. Apsilankę rašytojo A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje išvydome autentišką rašytojo buities ir kūrybos aplinką, o prie A. Baranausko klėtelės sužinojome, kad joje 1858-1859 m. vasaromis A. Baranauskas parašė žymiausią savo kūrinį – poemą Anykščių šilelis. Siauruko muziejuje, įkurtame geležinkelio stotyje, mūsų gidas buvo pats muziejaus direktorius Antanas Verbickas, kurio pasakojimo apie eksponatus klausėmės net išsižioję. Atidžiai apžiūrėjome eksponuojamą garvežį Škoda, drezinas, kitus siaurojo geležinkelio riedmenis, įvairias ryšio bei signalizavimo priemones, laukiamąją salę, tarpukario Lietuvos stoties viršininko kabinetą. Dar vienas tą dieną mūsų aplankytas objektas buvo Medžių lajų takas – jūsų miesto pasididžiavimas. Čia galėjome apžvelgti Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, pasivaikščioti tarp medžių lajų. Šalia jo – Puntuko akmuo. Linksmai rankomis jį išmatavę ir iškėlę nykščius už Anykščius, visi įsiamžinome šalia jo. Užkopę ant Šeiminiškėlių (Vorutos) piliakalnio sužinojome, kad jis mena vienintelį Lietuvos karalių Mindaugą. Papilio kiemelyje išbandėme rankų taiklumą šaudydami iš lanko, žaidėme senovinius žaidimus, suorganizavome linksmas bėgimo su kliūtimis varžybas. Į Laimės žiburį (tai rašytojo Jono Biliūno kapas ir paminklas ant Liūdiškių kalvos) lipome tylėdami, nes norėjome, kad išsipildytų slapčiausi mūsų norai. Vakare, įveikę 184 laiptelius į 33 metrų aukštį, Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelėje grožėjomės nuostabia jūsų miesto ir jo apylinkių panorama, sužinojome bažnyčios istoriją.
Antrą ekskursijos dieną, gegužės 28-ą, šeštadienį, apsilankėme Dainuvos nuotykių slėnyje, įsikūrusiame Anykščių šilelio prieglobstyje, ant Šventosios upės kranto. Čia keliavome nuo medžio ant medžio, įveikėme vis sudėtingesnes trasas ir gaudėme vėją skrisdami per gražuolę Šventąją. COSMOS Paukščių take (veidrodžių kambaryje) žvalgėmės po beribį kosmosą ir patyrėme begalybės pojūtį. Savo ekskursiją baigėme vasaros rogučių trasoje ant Kalitos kalno. 500 metrų ilgio trasa, kuria galėjome skrieti net 40 km/h greičiu, mums sukėlė netikėtų emocijų ir paliko neišdildomų įspūdžių.
Nuoširdžiai dėkojame jūsų miesto TIC vadybininkei Justinai Verbickaitei už kantrybę planuojant mūsų ekskursijos programą, gidei Eglei Periokaitei i už įdomius pasakojimus apie miesto istoriją ir lankomus kultūrinius objektus, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktoriui Antanui Verbickui, kuris Siauruko muziejuje leido mums ne tik paliesti, bet ir išbandyti ne vieną eksponatą. Mums, žemaičiams, buvo labai įdomu ir šaunu apsilankyti jūsų mieste, kuriame gyvena nuostabūs žmonės ir dirba tikri profesionalai.
758694 720791Wow you hit it on the dot we shall submit to Plurk in addition to Squidoo nicely done انواع محركات الطائرات | هندسة نت was wonderful 417501