Svėdasų seniūnijos Bajorų kaimo gyventojas „Anykštai” skundėsi, jog ir po kelio remonto sudėtinga parvažiuoti namo. Vyras dėstė, jog nužvyruotame kelyje užklampino net visureigį.
Svėdasų seniūnas Saulius Rasalas „Anykštai” sakė, jog šį pavasarį daug seniūnijos kelių yra sunkiai pravažiuojami. „Ir pats matau, ir su kolegomis pasišnekame – labai daug vietų, kur keliuose veržiasi požeminis vanduo. Tas Bajorų kaimo kelio kalnas taip pat yra pažliugęs. Bet jeigu gyveni kaime, turi suprasti, jog kol skalda susimindys, eismas bus keblus”, – aiškino Svėdasų seniūnas.
Pasak S.Rasalo, prasti ir Sausalaukės, Sliepšiškio, Kunigiškių keliai. „Sliepsiškio ūkininkai patys kelią tvarkė. Esu jiems už tai dėkingas”, – kalbėjo seniūnas.
Skaitytojo ir Svėdasų seniūnijos nuotraukose – Svėdasų seniūnijos keliai.
Debilas dar ir spalvų neskiria. Valdiška mašina balta, klipe pilka. Aiškiai matosi, kad su kažkokiu kašiku važinėja, o ne Jageriu.
Svėdasuose jau yra išleista nauja filmo serija, surežisuota kelio remonto darbų kokybės vertintojo, panaudojant tarnybinį savivaldybės administracijos automobilį. Galime po šios filmo serijos teigti kad ir senūnas yra KELININKAS ir gali vertinti atliekamų darbų kokybę be statybos skyriaus specialistų.
Naujas automobilis yra 2005-2011 metų gamybos? Skandalas. Savivaldybė skelbė, kad automobilis naujas. STT turėtų ką nors supakuoti.
Šitas lopas bus teisės nusipirkęs Gariunuose. Ne visi gaidžiai užauga iki kelių gaidelio.
Ar ten rašantys prieš vairuotoją gali parodyti bent vieną įspėjantį kelio ženklą apie kelio remontą?
Gerai sakoma duok durniui kelia ,ojei da dzipa tai ir pridirps nevisprotis nera zodziu
Tai negi čia toks žvirkelių profiliavimas vyksta?, A kap po tam jau net prasukų apvažiuot neber kur ir mašynėlas viškai iki ašių žvyrą gruntan atsisėda?
Aš mįsliu rajkėja da palukuriat kol nauja valdžia susės už tą ilgą stalą rajoni ir mažu būt dabar išrinkti valstiečiai buvusiems kolchoznikam darbą davį pre kelių remontą. Čia gi ir bobai senai aišku kad pirma raijkia kelią paravius pravagot sufarmuot kelio vidurin kapčių ir tadu volus palaist žvyrui suplūkt.
Kū ti seniūnas vienu greideriokų nusumdys mįslia užstums šviežiu žvyru išmuštus prasukus ir išpjautas vagas kely ir jau remontas uždeklaruotas kaip pasėlių ruožas.
Ilgai Mantai stengeisi , kad pasodintum dzipą ir pridarytum provežų. Ką tuo nori įroditi be savo kvailumo ? Kuo kalti kaiminai ,kad kaimelį kelius gadini ant prakasu ?
Savivaldybės administracija šiuo metu ieško specialisto į statybų skyrių, kuris vykdytų vietinės reikšmės kelių priežiūros ir eismo saugumo užtikrinimo priemonių plano įgyvendinimą.
Dabar, kai seniūnai paversti kelininkais, tai ir tūrime makalynę iki kelių, bei pasiteisinimų serialą…. Visa tai dėl to, kad darbus užsakinėja ne savos srities specialistai, o agronomai, miškininkai, oratoriai ar politiniai veikėjai, kuriems suteikta teisė valdyti kelių priežiūros lėšų biudžetą savivaldybės administracijos padalinyje-seniūnijoje.
Kaip viena nauja politikos žvaigždė, kuri pasiryžusi pakeisti stovintį vandenį rajono sasviavldybės prausykloje ir išprausti visiems savivaldybės valdininkamas ir tarnautojams akis bei ausis, kad ne tik rajono apklabas girdėtų, bet ir matytų kaip žmonės gyvena ir rjono pakraščiuose, bei kaip savivaldybės pasamdyti kelininkai ar kiti specialistai dirbą ir ko nepadaro, kad kelias ir būtų kelias, o ne žvyruota žemės juosta.
Perašasi logiška išvada, kad seniūnai -tai ne kelininkai, kurių specializacija reikalauja specialaus išsilavinimo ir profesinio parengimo. Seniūna, tai dažnai tik valdininkai ir politikai, netūrintys kvalifikacijos vertinti kelių remonto darbų specifikai.
Deja, savivaldybės administracijos statybų skyriaus specialistai vietos administracijos vadovams-seniūnams neišaiškina kas yra kelias, kaip statinys ir kokia būtina ir privaloma priežiūros darbų technologija, kad keliai su žvyro danga ir šių kelių priklausinai- kelio zonoje technologiškai tvarkingos, prižiūrimos gruntinio vandens surinkimo ir nubėgimo nuokasos su žemesniu lygiu negu kelkraštis ir neužaugusios krūmais, nešienauta pernykte žole, ar net užartomis žemės užvartomis dirbančių laukus ūkininkų besiribojančiuose su kelio zona žemės sklypuose.
Kad kelias-inžinėrinis statinys būtų tinkams eismui ir savivaldybės biudžeto lėšos būtų panaudotos efektyvai vykdant kelių priežiūros darbus reikia specialistų ir valdininkų komandinio bendradarbiavimo ir bendro tikslo siekimo dėl savo kuruojamos sriteies veiklos rezultato ir dėl rajono gyventojų poreikių tenkinimo. Taip pat ir NŽT specialistų, atsakingų už tikamą žemės naudojimą ataskingas darbas, vertinat deklaruojamus žemės plotus, o savivaldybės administracijos seniūnijų ž.ū. srities specialistų tinkama komunikacija su ūkininkais dėl kelių ir kelio zonos konstrikcijų saugojimo vykdant ūkinę veiklą.
ne seniunai kelius tvarko, o pasamdyta firma turinti ir specialistu ir supratimo. Bet deje dazniausiai seniunai nenori visai tvarkyti, nors tam ir lesuturi
Kokį darbą užsako, t.y. nuperka seniūnai-tokį kelininkai ir atlieka.
Visi seniūnai tik galvoja kaip sutaupyt nuo tų kelių remonto
Keisti tie žmonės, perka namus kaimuose ir galvoja, kad prie kiekvieno namo kažkas prives asfaltą arba kasdieną važinės greideris. Nevažinės. Žvyrkeliai baisūs, faktas, nes buvo nepastovi žiema, tai atšilo, tai vėl šalo, pavasaris lietingas. Kol keliai nepradžius, niekas jų negreideriuos, nes košę mašinos ištaškys per dieną. Aš irgi gyvenu kaime ir ką, tenka laukti ir žvyrkelio atkarpą įveikt – bėgiu.
Patarciau dabar nevazinet masinomis , palaukt kol saulute pakaitins ir pradziovins kelius , taip sutaupysite kuro ir padangu , o pesciomis vaiksciodami tik pagerinsite savo brangia sveikata.
Keisti ne žmonės,gyvenantys tuose kaimuose,o tie,kuriems labai rūpi tahs ir taip jau neišvažiuojamais keliais pralėkti su džipais,keturračiais ir pan.Šitie nesusipratėliai dar labiau sudarko tuos kelius,i tada mums,vietiniams,reikia į darbą pesčiomis?Arba už kilometro statyt mašiną ir ,apsiavus auliniais,brist iki namų!Tas ir yra pikčiausia!
Labai įdomu,ponia ar vaikštote pėsčiomis?