Anykščių rajone gyvenantis keramikas Andrius Rozanovas, kuris pripažintas kaltu dėl sugėrovo nužudymo, kalės trumpiau.
Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė, kad Panevėžio apygardos teismo paskirtą aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę sumažina iki septynerių metų ir šešių mėnesių.
Nauju nuosprendžiu pripažinta A.Rozanovo atsakomybę lengvinanti aplinkybė, kad nusikalstamos veikos padarymui įtakos turėjo provokuojantis ar rizikingas nukentėjusiojo asmens elgesys.
Nustatyta, kad nukentėjusysis pirmasis užpuolė A.Rozanovą – šoko jam ant nugaros, po to grasino sužaloti peiliu.
Apeliacinio teismo teisėjų kolegija padarė išvadą, kad toks nukentėjusiojo elgesys pripažintinas provokuojančiu ir rizikingu. Atsižvelgiant į tai, nuteistajam skirtina švelnesnė laisvės atėmimo bausmė.
Žmogžudystė Kurklių seniūnijoje buvo įvykdyta pernai vasario 17 dienos pavakarę. Ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, tądien į sodybą, kurioje gyvena keramikas 45 metų A.Rozanovas atėjo gretimame kaime gyvenantis jo bendraamžis. Svečias paprašė leisti jam nusiprausti pirtyje.
Abu vyrai pirtyje gėrė alkoholinius gėrimus, o vėliau tarp jų kilo konfliktas ir A.Rozanovas nužudė svečią. Teismo medicinos ekspertai nustatė, kad nužudytajam į galvą kirviu buvo suduota ne mažiau kaip 16 smūgių. Žmogus mirė iškart. A.Rozanovui buvo nustatytas 1,17 promilės girtumas.
Sodybos šeimininkas netrukus paskambino savo motinai ir prisipažino nužudęs žmogų, jos paprašė iškviesti policiją, nes pats nepajėgė surinkti numerio.
Nuteistasis manė, kad jo apkaltinamasis nuosprendis turi būti panaikintas, nes ikiteisminis tyrimas šioje byloje atliktas nepilnai, nevisapusiškai ir neobjektyviai, be to, pirmosios instancijos teismas nukrypo nuo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo praktikos šios kategorijos bylose. Vyras įsitikinęs, kad nusikaltimo padarymo metu jis buvo patologinio ar fiziologinio afekto būsenoje.
Tačiau Apeliacinis teismas nusprendė, kad vyriškio elgesiui įtakos turėjo jo apsvaigimas nuo alkoholio, o ne psichikos pakitimai.
Už tyčinį nužudymą Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo 7 iki 15 metų.