Anykščiuose vyksta ypač daug profesionaliojo meno renginių, festivalių.Reikia pripažinti, kad į daugelį tokių renginių kaimuose gyvenantys žmonės ne visada turi laiko bei galimybių atvykti – renginiai vyksta po darbo valandų, prastas susisiekimas viešuoju transportu.Kaip manote, ar profesionaliojo meno sklaida nėra išskirtinai koncentruota tik į miesto gyvenimą? Ką siūlytumėte, kad profesionalusis menas kuo plačiau pasklistų ir po visą Anykščių rajoną? O gal kaimų gyventojams pakanka meno mėgėjų kolektyvų?
Juozas RATAUTAS, anykštėnas:
– Kiekvienas profesionalusis ar mėgėjų menas turi savo žiūrovą. Kaimo vietovėse, kur mažesnė žmonių koncentracija, mažiau sulaukiama lankytojų, nors sąlygos vienam ar kitam renginiui gali būti pakankamai neblogos. Gi komercinių renginių organizatoriams yra svarbi nauda. Aš būčiau už tai, kad pavyzdžiui festivalis „Devilstone” vyktų kažkur prie Rubikių ežero ar Kavarske prie Šventosios. Taip organizatoriams paprasčiau būtų užtikrinti dalyvių viešąją tvarką, eismo taisyklių bei aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi. O svarbiausia -nebūtų pažeisti viešieji žmonių interesai.
Kita vertus, noras ar motyvas aplankyti dominantį renginį yra kur kas svarbesnis už palankias ar ne visai palankias tam sąlygas jį pasiekti. Gyventojų mobilumas yra gana aukštas, tad nuvykti į koncertą, spektaklį ar parodą Vilniuje ar Kaune, tuo labiau mūsų mieste, nėra sunku. Antra, Anykščių kultūrinė infrastruktūra, paslaugų spektras bei gausus kultūrininkų būrys įgalina tobuliau ir įdomiau organizuoti renginius. Tačiau niekaip nenuvertinčiau meno mėgėjų kūrybos. Ją reikia skatinti ir puoselėti. Ne kartą teko labiau pasidžiaugti folkloro ar šokių kolektyvo pasirodymu, nei atvežtiniu tipo profesionaliu kolektyvu. Kičo pasitaiko visur, mene- taipogi.