Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio darbotvarkėje skelbta, jog jis ketvirtadienį turėjo dalyvauti Vilniuje vykusioje atsisveikinimo su Kinijos ambasadoriumi šventėje. Jeigu meras dalyvautų Kinijos ambasadoriaus prisistatymo šventėje, sakytume – mezga ryšius su Kinija. O kai dalyvauja atsisveikinime – galime konstatuoti: Anykščių ryšiai su Kinija jau užmegzti.
Anykščių rajone – nebeliko ir 30 tūkst. gyventojų, Kinijoje žmonių – kokiais 30 tūkst. kartų daugiau. Jeigu bent vienas procentas kinų susidomėtų Anykščiais – jų autobusų spūstys prasidėtų ties Samara, o Deivydo Dilio labirintų parkas plėstųsi bent iki Pskovo. Na, net procento kinų mums nereikia, net vieno Šanchajaus daugiabučio dėmesio, susidomėjimo Anykščiais užtektų.
Kinams Anykščiai turėtų būti artimi ypač dėl gynybinių konstrukcijų. Didžioji kinų sieną daugelyje vietų yra sugriuvusi, ją derėtų atstatyti. Po Anykščių medinės pilies statybų, į mūsų miestą patrauks kinų inžinieriai, projektuotojai ir statybininkai semtis gynybinių objektų atstatymo patirties. Tolesnis etapas – eglinių rąstų ir arklių šlapimo eksportas į Kiniją.
Ir pagaliau – kinams ėmusis Didžiosios kinų sienos atstatymo mediniais rastais darbų – Anykščių medinę pilį, po derybų su kinais, galėsime paskelbti Didžiosios kinų sienos filialu. Ar net bendrą VšĮ sukurti… VšĮ „Didžioji kinų siena ir Gražioji Anykščių pilis“. Išeitų kažkas panašaus kaip VšĮ „Anykščių turizmo ir verslo informacijos“ centras…
Kuriem galam anglui ar šveicarui į Kiniją keliauti. Anykščiai – arčiau. Apžiūri svečias mūsų pilį ir jaučias lyg Kinų siena pavaikščiojęs. Mes savo ruožtu Kinijai perleisime turistus iš Mongolijos, Laoso ir Mianmaro.
Praeis dar metai ir suvoks sėlių gentys, kokį didį vadą jie senovėje (prieš trejus metus) išsirinko.