Anykščiuose už 2,5 ml. Eur, kuriuos skyrė Europos Sąjunga ir Anykščių savivaldybė, įrengtą Tilto gatvės kompleksą įveiklina 13 į klasterį susibūrusių fizinių asmenų bei organizacijų. Klasterio narių iniciatyvoms įgyvendinti Anykščių rajono savivaldybė iš biudžeto spalio mėnesį skyrė ir finansinę paramą – 19 tūkstančių eurų.
„Anykšta“ tęsia straipsnių ciklą, apie Tilto gatvės komplekso įveiklintojus ir domisi, kokioms veikloms ir tikslams jie naudoja mokesčių mokėtojų pinigus. Viena iš paramos gavėjų – vos aštuonius mėnesius veikianti viešoji įstaiga „Širdžių metas“. Šios įstaigos projektui „Įmonės veiklos ir kūrybinio proceso integracija į Klasterio veiklą“ iš rajono biudžeto buvo skirti 3 tūkst. Eur.
„Anykštai“ plačiau sužinoti apie komandą, kuri plušės prie šio projekto, sekėsi gan sunkiai. Užuot suteikusi informaciją, kaip bus naudojami viešieji pinigai, savo išsilavinimą slepianti viešosios įstaigos (VšĮ) „Širdžių metas“ direktorė Giedrė Leitonė „Anykštos“ pasijuto provokuojama, stebėjosi, kaip galima nežinoti apie jos ankstesnes veiklas bei nurodinėjo, kaip reikia dirbti žurnalistams.
Didžiąją dalį paramos išleis baldams
Anykščių rajono savivaldybei pateiktoje VšĮ „Širdžių metas“ paraiškoje rašoma, kad už suteiktą 3 tūkst. Eur paramą įstaiga per trijų mėnesių laikotarpį (spalio–gruodžio mėnesiais) surengs akciją „Padovanok knygą“. Padovanotas knygas įstaiga visiems norintiems suteiks galimybę skaityti nemokamai Tilto gatvės komplekse. Šalia Tilto gatvės komplekso taip pat numatyta pastatyti knygų namelį, kuriame paliktomis knygomis galės naudotis visi anykštėnai.
„Širdžių metas“ taip pat yra numačiusi surengti akciją „Darom“. Jos metu įstaiga kvies Anykščių bendruomeninio ir socialinio verslo bei paslaugų klasterio narius sutvarkyti vienišų senjorų namų aplinką.„Širdžių metas“ rengs teminius pokalbius ir diskusijas jaunimui temomis „Trylika klausimų kodėl…“, „Prieraišumo laisvė“, „Galybė ir garbė“. Tarp numatytų veiklų – fotografijų paroda „Kas nutiko?“, kuri bus eksponuojama Tilto gatvėje.
Paraiškoje taip pat rašoma, kad trijų savanorių komanda teiks paramą socialiai remtiniems bei rizikos grupės vaikams, lankysis tokius vaikus auginančiose šeimose.
Už skirtą paramą VšĮ „Širdių metas“ planuoja įsigyti kiek daugiau nei 2 tūkst. Eur vertės baldų komplektą, taip pat ekspozicinių stovų, profesionalių žirklių, apšvietimo elementų, kėdžių, lentynų. Šios priemonės bus naudojamos Tilto gatvės komplekse, kur viešajai įstaigai, kaip klasterio narei, yra skirtas kambarys ir sandėliukas.
Paraišką įvertino už kokybę
„Anykštai” pasidomėjus, kuo remiantis komisija mano, kad „Širdžių metas” gebės pasiekti užsibrėžtus tikslus savivaldybei pateiktame projekte bei pasiteiravus, ar komisijai buvo žinoma apie panašius „Širdžių metas“ jau įgyvendintus projektus, Anykščių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Loreta Pesliakienė, koordinuojanti Anykščių rajono savivaldybės bendruomeninių iniciatyvų finansavimo priemonę, atsakė:„ Komisija rekomendavo skirti finansavimą 2022 m. įkurtos VšĮ „Širdžių metas“ projektui „Įmonės veiklos ir kūrybinio proceso integracija į Klasterio veiklą“ įvertinusi kokybiškai parengtą ir savivaldybei pateiktą paraišką, taip pat atsižvelgus, kad 2022 m. balandžio mėn. įsteigta VšĮ „Širdžių metas“ jau įgyvendino LR Užimtumo tarnybos finansuotą projektą, bei esant faktui, kad VšĮ „Širdžių metas“ yra Anykščių bendruomeninio ir socialinio verslo bei paslaugų klasterio narė, laimėjusi atranką dėl patalpų esančių Tilto g. 1, Anykščiai, įveiklinimo ir pasirašiusi Klasterio sutartį.
Anykščių rajono savivaldybė remia ne tik ilgametę projektinę patirtį turinčių organizacijų projektus, bet ir naujai įsteigtų organizacijų iniciatyvas ir veiklą, jei tų organizacijų pateikti projektai yra tikslingi ir atitinka priemonių, pagal kurią teikiama paraiška, aprašuose nustatytas gaires.“
L. Pesliakienė informavo, kad suteikdama paramą, Anykščių rajono savivaldybė nesigilino, kas yra VšĮ „Širdžių metas“ nariai, kokie yra jos narių išsilavinimai, ar jų turimos kompetencijos yra pakankamos projekte iškeltiems tikslams pasiekti.
„Paraiškoje informacijos apie VŠĮ „Širdžių metas“ narius ir jų išsilavinimą nebuvo prašoma pateikti. Kadangi Komisija yra priėmusi protokolinį sprendimą rekomenduojantį skirti finansavimą, daroma išvada, kad Komisijai pakako paraiškoje pateiktų argumentų, kad projekto metu iškelti tikslai bus pasiekti”, – aiškino L. Pesliakienė.
L. Pesliakienė „Anykštą“ informavo, kad bendruomeninių iniciatyvų projektus vertino Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės įsakymu paskirta komisija. Jos sudėtyje – Anykščių menų centro direktoriaus pavaduotoja Rita Babelienė, Anykščių menų inkubatoriaus-menų studijos direktorė Daiva Perevičienė, Anykščių rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus specialistė Monika Biliūnė, Anykščių rajono savivaldybės investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistė Vida Meliūkštienė bei Anykščių turizmo klasterio narė, MB „Rinkodaros guru“ direktorė Kristina Beinorytė.
Paaiškėjo, kad su Užimtumo tarnyba neturėjo reikalų
Anykščių rajono savivaldybei pateiktoje paraiškoje VšĮ „Širdžių metas“ nurodė, kad yra pagal priemonę „Vietinės užimtumo iniciatyvos: sąlygos ir tvarka“ gavusi finansavimą.
Kadangi VšĮ „Širdžių metas“ yra įsteigta tik šiais metais, minėtoje priemoneje ji taip pat turėjo dalyvauti tik šiais metais, tačiau „Anykštai“ susisiekus su Užimtumo tarnyba specialistė informavo, kad pagal priemonę „Vietinės užimtumo iniciatyvos: sąlygos ir tvarka“ šiais metais finansavimas dar nebuvo skirstomas.
Pati VšĮ „Širdžių metas“ direktorė Giedrė Leitonė taip pat sakė neprisimenanti, kad Užimtumo tarnybos priemonėse šiemet VšĮ „Širdžių metas“ būtų dalyvavusi.
„Su Užimtumo tarnyba aš neturėjau reikalų“, – ,,Anykštai” sakė G. Leitonė.
Už paraiškos turinį atsako pareiškėjas
Bendruomeninių iniciatyvų projektus vertinusios komisijos pirmininkė, Anykščių rajono savivaldybės Investicijų ir projektų valdymo skyriaus specialistė Vida Meliūkštienė „Anykštai“ sakė, kad pareiškėjai, teikdami Anykščių rajono savivaldybei paraiškas, atsako už jose pateiktą informaciją.
„Gale paraiškos pats pareiškėjas pasirašo deklaraciją, kurioje pasirašo, kad teikia informaciją. Kas buvo neaišku komisijai, ta informacija buvo tikslinama ir sprendimas buvo priimtas tik po to. Jūs, kaip ir kiekvienas pilietis, galite kreiptis raštu, mes svarstysime ir atsakysime į jūsų užklausą“, – sakė V. Meliūkštienė.
V. Meliūkštienė sakė, kad turi nemenką patirtį vertinant paraiškas, tačiau sakė, kad per jos darbo praktiką nėra buvę, kad pareiškėjai pateiktų neteisingą informaciją.
Nurodinėjo rašyti „teisingu rakursu“
„Anykšta“ susisiekė su šios viešosios įstaigos direktore G. Leitone.
Nuo pirmųjų pokalbio minučių, užuot plačiau papasakojusi apie VšĮ „Širdžių metas“, G. Leitonė ėmė dėstyti, ką ji galvoja apie „Anykštą“.
„Jūsų „Anykšta“ yra atitinkamo pobūdžio laikraštis, kuris labai provokuoja žmonių reakcijas. Gyvendama Anykščiuose šešis metus tą tendenciją labai pastebiu. Aš stengiuosi nesivelti į jūsų provokacijas. Kartais tai, kaip jūs pateikiate informaciją, yra toli nuo ašies, kuri būtų reikalinga skleisti žinią, kelti žmonių susidomėjimą teisingu rakursu. Aš palaikau teigiamą miesto augimo poziciją, o jūs viską rašote apie neigiamą“, – apie tai, kaip reikia dirbti žurnalistams, mokė savo išsilavinimo nesutikusi atskleisti G. Leitonė.
VšĮ „Širdžių metas“ direktorė aiškino, kad jai labai svarbu „kokia intencija“ bus rašoma apie jos įsteigtą įstaigą ir numatomas įgyvendinti veiklas.
„Į kurią pusę jūs lenksite tą visą pokalbį? Man labai įdomu, kokia bus įžvalga ir kokia bus provokacija jūsų tekste?“ – klausinėjo G. Leitonė.
Stebėjosi, kaip galima nežinoti jos nuopelnų
Kalbėti apie savo ankstesnę veiklą, kuri turėtų sąsajų su nauju jos projektu, su „Anykšta“ G. Leitonė nepanoro.
VšĮ „Širdžių metas“ direktorė nurodė apie jos nuopelnus informacijos pasiieškoti internete, nes ten viskas apie ją, kaip ji pati sakė, „labai gražiai parašyta“.
„Internete yra informacija paskelbta apie mano apdovanojimus valstybinių lygiu, apie mano ambasadorystę. Meras Sigutis Obelevičius prieš porą metų važiavo į Martyno Mažvydo biblioteką pasveikinti manęs, gavus tokį apdovanojimą, ir jūs apie tai nieko nežinote?“ – stebėjosi G. Leitonė.
Savanoriai priklauso ir nuo sezono
„Anykštą“ domėjosi, kokia komanda dirbs prie VšĮ „Širdžių metas“ projekto, kuriam Anykščių rajono savivaldybė skyrė 3 tūkst. Eur. Šioje vietoje G. Leitionė nebuvo tokia atvira kaip „Google“, kur apie ją, kaip sakė ,,Anykštai”, ,,labai gražiai parašyta.”
Ji atsisakė įvardyti, kas yra antrasis viešosios įstaigos „Širdžių metas“ steigėjas, tik paminėjo, kad tai yra moteris, o apie projekte dalyvausiančius savanorius dėstė: „Papasakoti kas bus savanoriai yra tiesiog neįmanoma. Priklausomai nuo sezono, nuo to, kas yra tikslinė grupė, tokie ir bus savanoriai. Kas norės dirbti su seneliais, kas norės dirbti su vaikais. Iš kur atsiranda savanoriai? Jie atsiranda po to, kai paskelbi žinią ir jie atsiranda.“
G. Leitonė sakė, kad Anykščių rajono savivaldybės remiamą projektą pradžioje įgyvendins viena, taip pat žada pasitelkti psichologę – terapeutę.
Pasidomėjus, kaip nustatė, kad Anykščių rajone dar yra reikalinga pagalba socialiai remtiniems vaikams, vienišiems senjorams, G. Leitonė sakė atlikusi tyrimą.
„Vien Troškūnų miestelyje yra 50 vaikų, kurie yra rizikos faktoriuje. Tai konkretus požymis, kad nėra tos kokybės, kuri gaunama iš valstybinių institucijų. Trūksta gilesnės emocinės paramos, užimtumo. Mano veikla yra idėjinė – gelbėti vaikus. Tai yra socialinės gerovės skatinimas ir dovana žmonėms“, – kalbėjo G. Leitonė, kuri, kaip pasigyrė, globoja tris vaikus.
Prieš šešerius metus palikusi sostinę, G. Leitonė kartu su vyru Eriku Leitonu Anykščių senamiestyje įkūrė šeimos restoraną „5 taškai“. Šiame restorane savo svečius mėgsta vaišinti Anykščių rajono savivaldybė. Patys G. ir E. Leitonai taip pat yra dažni svečiai Anykščių rajono savivaldybės rengiamuose priėmimuose.
Interjero dizainere save respublikinei žiniasklaidai pristatanti G. Leitonė yra įtraukta į įvairių Anykščių rajono savivaldybės komisijų sudėtį.
Labai slyksti motera, vis lenda i viesuma, niekas taves neprase rodytis, slykstyne
Visur kisasi, reiskiasi, nori demesio, ir tiek. sau i kisene pinigus susikiso
Visur kisasi, reiskiasi, nori demesio, ir tiek. sau i kisene pinigus susikiso
Oi šita bjauri boba, tegu grąžina pinigus!!! varyk atgal iš kur atejus, suka
Šlykšti savanaudė persona. Siekia sau naudos išpešt iš kiekvieno, egoistė ir narcizė. Turėjau su šita ,,direktore” reikalų, tai vimdė nuo jos. beto, stumdo savo gėjų vyrą kaip tarną.
madam pampa dour , butter fly
tokiuos kaimos ir renkas visokie svieto perejunai padedami valdininkelem babkes plaut
Gryžk moterėle iš kur atvykai ,juo labiau nėr pasitikejimo tamsta.
Orinem projektams pinigų yra .o kai paprašai realiomis darbo vietom sukurti negausi.
Atsirado Merui Obelevičiui proga parodyti, kad nesitaiko su sukčiavimais. Tegul perduoda savivaldybės kontrolieriui patikrinti aprašytus klasterio narių projektus, nes liberalė Irma Smalskienė viešai peza, kad iš projektinių lėšų moka už komunslines paslaugas, o šita koldūnų madam navatna pavarde prisipažįsta, kad suklastoti duomenys paraiškoje.
Juk tai mūsų visų pinigai. Geriau miestą už juos apšviestų, nei taškytų kažkokių bibliotekų Tilto gatvėje kūrimui
Straipsnis iš esmės apie koldūnų esmę. Pinigų duokit jiems! O pradžioje atrodė visai nieko. Maloni net, bet gerokai garsoka. Nelabai gera Taškuose valgyti ir ne tik todėl, kad kainos kaip Paryžiuje, nes prilimpa prie svečio kaip vantos lapas, kalba kalba…
unt Anykščių parapijuos?
Kokių dar iliuzijų prikurs 3 klasių neištempusiems gojams?
Gali pakeisti miestą, pavardę, susikurti išgalvotą cv, bet kaip vienoj dainoj dainavo “Nieko nepasakyta, patylėk, praeitis akmenim užmėtė”
Perskaičiau.
Siaubas! Kokius projektus persona gali vykdyti, jeigu kalba kaip baigusi profkę. Žemas lygis, o dar nori dirbti su vaikais. Geriau liktų prie savo puodų. Akivaizdu, kad jos išsilavinimas bus koks statybos technikumas ar kokioje balbieriškių kolegijoje socialinis darbas.
Ką dabar darys Gerbiamoji Kuliešaitė, kai paaiškėjo, jog paraiškos teikėjas suklastojo duomenis apie savo veiklą?
Paklauskite ponios Ligitos. Ji juristė, žino kas gręsia, kai apgaudinėji valstybės instituciją.
Kas pasakė sakė, kad savivaldybės direktorė kalta dėl to, kad komisija teigiamai įvertino reikalingą pareiškėją?
Čia tik žurnalistų vienašališka, nepatirinta informacija, kaip sako- ”provokacija”. Projektų įgyvendinimą pagal paraiškas vertina atsakingi savivaldybės tarnautojai ir tik jie turi teisę daryti išvadas, o ne kokie tai Juozai ar vietinės spaudos laiškraštininkai prieš rinkimus darantys intrigas.
Koldūnų boba
Atvaziuoja tokie vilniečiai ,kaip i kaimą ,sušilę kojas ,pradeda lyst į miestelėnų gyvenimą .Kažkodėl bisnio Vilniuj nedarė o lindo į Anykščius .Nepasitikiu ,juo labiau kai veržiasi prie lovio .Gėda .
Pradėjo nuo kavos ir virtinių ,jau to neužtenka ? Vilniuj daugiau reikia tokiu kaip jūs,o mes susitvarkysim patys .
Štai ir atsakymas, kodėl žmonės nieko niekam nenori sakyti. Niekam nesinori būti apjuodintam. Ar galima nebeloti vieni ant kitų? Žmonės stengiasi padaryti kažką įdomaus, gero. Iš kur kyla nepasitikėjimo nuotaikos? Ar tik ne iš to, kad pats blogo komentaro rašytojas pats nebūtų nelabai sąžiningas?
dar vienas dėjų dėjuomenė atsirado
Nereikia gvieštis neuždirbtų pinigų ir nereikės niekam nieko aiškintis.
pas Peslikiene dar neatvyko?
BeinoryteLeitone vagiančių bičių komiteto žmonės.
Labai gerai, kad parašėte. Atsirado žvaigždė…Susireikšminusi, pasikėlusi, pavytusi moteriškutė pardavinėjanti kinietiškas bezdeluškes ir garsiai apie tai rėkaujanti. Matyti intelekto nesubjaurotas veidelis ir smegenys. Blizgutinė. O pasirodo ji ne tik piarinasi bet ir šildosi prie mūsų pinigų prilindusi. Žinosim dabar kokie jos verslai.
Nemaloni moteriške ,kažkodėl sostinėj nedarė veiklos .
Gerai kad pataršėt Tubio pakalikę.
dabar kolioji Tubį, ryt keiksnosi Veršelienę
Nevarykit ant Donaldo anas jau pasiekęs kitą lygi groja trancendentinę muziką, o paskui žvirkelius profiliuoja, sankryžų nebestebi, nebent atokiose vietose, patrauklias žvyrkelių sankryžas.
Iki šiol pyksti… Labai gerai…
Oriniai projektai. Nemalonu.
Giedrė ir Erikas buvo mano sodo puikūs kaimynai. Linkiu jiems kuo puikiausios sėkmės. Dėl viešumo. Suprantu, kai verslininkai, konkuruodami tarpusavy, turi paslapčių, stengiasi neskelbti informacijos, kad nepakenkti verslui. Visai kas kita viešame sektoriuje. Konfidencialia negalima laikyti informaciją, kuri, galbūt, gali sukelti nepatogumus valdžiai. Jeigu vieno ar kito projekto įgyvendinimui skiriami viešieji finansai, tas projektas turi būti viešas, o informacija apie jį turi būti prieinama žiniasklaidai ir plačiajai visuomenei.
Daug puikių kaimynų yra, bet kokie jie būna kaip darbdaviai… Ar kitokie veikėjai….Anykščiai mažas miestelis, bet žmonės….aišku, nieko čia nepakeisi, net kartais ir grabo lenta žmogaus neįštiesina.. Visokie projektai, būna vėjo verti…
Tansta gal dar jaunas buvot, kai sovietų okupacinė valdžia kolchozus kurė. Tada iš pasitūrinčių kaimo valstiečių nacionalizavo viską-ūkip pastatus, padargus ir aišku, žemę bei skelbė, kad suvaryti į vadinamus kolūkius visi turės socialinę gerovę…
Taigi, matosi, kad rajono valdžia naudoja istorinį sovietinį įveiklinimo pavyzdį savo Tilto g. komplekse tik dabar paimdama iš vadinamų viešųjų finansų ir resursų ir atiduodama saviems, rementiems šitą ne visai teisingai įgyvendinamą socialinio verslo politiką apgaunant ES fondų lėšų skirstymo kontrolierius.
Kas apmauna-tas ir gauna tokiuose dirbtiniuose dariniuose.
Labai teisingai parašėte. Pagarba.
Pritariu.
Žinau tik, kad Leitone buvo atvaryta į Tubio renginį ir sakė kalbą. Labai priminė 1940 metų birželio įvykius, kaip užgrobus Lietuvą rusams BUVO TOKIŲ, KURIE SAKĖ sveikinimo KALBAS.
O tų oratorių palikuonys tapo aršiais komjaunuoliais, kegebistais, stovėdavo prie bažnyčių su užrašų knygutėmis. Vėliau, padėčiai pasikeitus, pradėjo lįst į bažnyčios pirmas eiles, ilgam užsislaptino ir patapo teroristinės partijos nariais po dėdulės sparneliu.