Per šv. Mato atlaidus Anykščių bažnyčios šventoriuje pašventintas paminklas 1863 metų sukilimui atminti – kryžius 1850–1863 metų Anykščių klebonui, sukilėlių rėmėjui ir tremtiniui Ferdinandui Stulginskiui bei visiems laisvės siekusiems anykštėnams (autorius – Anykščių krašto tautodailininkas Pranas Petronis).
Po mišių bažnyčioje istorikas, profesorius Antanas Tyla prie paminklo kalbėjo apie istorinę sukilimo reikšmę, aktyvų dvasininkijos ir Anykščių klebono F. Stulginskio vaidmenį jame. Jis prisiminė iš tėvų pasakojimų girdėjęs apie sukilėlių stovyklą Knebių kaime, kaip sukilėliai rinko maistą ir pašarus savo būriams. Pasak A. Tylos, sukilėlių vadai gerai suprato, kad nugalėti ir iškovoti laisvę galima tik sukilus visai tautai. Tad bažnyčiose dvasininkų skaitomas sukilėlių manifestas ir turėjo visą tautą pakelti į kovą.
Profesorius nėra tikras, ar yra išlikęs F. Stulginskio kapas Smolenske, tačiau jei išlikęs, jo palaikus reikėtų perkelti į Anykščius. „Tai anykštėnų pareiga“, – sakė A. Tyla.
Į vieną savo pirmųjų ganytojiškų kelionių, į vyskupo ir poeto miestą atvykęs neseniai paskirtas Panevėžio vyskupas Lionginas Virbalas SJ pašventino paminklą ir linkėjo meldžiantis prie jo semtis stiprybės ir Dievo palaimos.
Naujasis Panevėžio vyskupas įšventintas rugpjūčio 10-ąją Panevėžio katedroje. Jėzuitas, prieš tai jis buvo Popiežiškosios Rusų kolegijos Romoje rektoriumi. 52-ejų metų gimęs Biržuose vyskupas L. Virbalas yra bene jauniausias Lietuvos vyskupas, be lietuvių kalbos moka italų, ispanų, rusų ir vokiečių kalbas, yra apdovanotas Sausio 13–osios medaliu.