Vasario 13 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salėje vyko anykštėno kraštotyrininko Gintaro Vaičiūno knygos „Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinynas“ sutiktuvės.
Į renginį susirinko per šimtą anykštėnų bei svečių iš kaimyninių rajonų. Renginio moderatorius istorijos mokslų daktaras Norbertas Černiauskas atkreipė dėmesį, kad XXI amžiuje yra daug kalbančių ir išmanančių apie rezistencinį laikotarpį, o tyrėjų esama mažai. G. Vaičiūnas yra tikrasis paminklo partizanams statytojas. Šioje knygoje šalia pačių smulkiausių duomenų, pateikiami apibendrinimai, kuriuose galima įžvelgti ne tik Anykščių rajono, bet ir visos Lietuvos pokario situaciją. N. Černiauskas vardino, kad paėmusieji į rankas knygą ras ne tik žuvusiųjų Anykščių krašto partizanų bei žūties vietų suvestines, bet ir partizanų vadavietes, atminimo ženklus partizanų kovoms, asmenvardžių ir vietovardžių vardynus.
Kraštotyrininkas, partizaninio karo Anykščių krašte žinovas bei tyrinėtojas G. Vaičiūnas medžiagą knygai „Žuvusių Anykščių krašto partizanų žinynas“ rinko apie trisdešimt metų. Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui bei 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio (LLKS) Tarybos posėdyje priimtos Deklaracijos 70-ties metų sukakčiai anykštėnas istorikas nusprendė ilgus metus kauptą medžiagą susisteminti ir parengti žinyną, kuriame būtų pateikti išsamūs bei objektyvūs duomenys apie Anykščių krašte vykusį partizaninį karą, žuvusius partizanus, partizanų organizacinius-karinius vienetus, vadavietes bei štabavietes, taip pat žuvusių partizanų atminimo įamžinimo vietas.
Žinyno sudarytoją sveikino Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkė Prima Petrylienė, rašytojai Vygandas ir Milda Račkaičiai, bibliotekos darbuotojai, svečiai iš Ukmergės, draugai ir kaimynai.