Sausio 22 dieną (trečiadienį) 17:30 val. Anykščių koplyčioje-Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36) vyks panevėžiečio menininko Rimanto Idzelio knygos „Cirkumfrakt“ sutiktuvės ir parodos atidarymas.
Savamokslis skulptorius, medžio drožėjas Rimantas Idzelis (1949–2013) menininkų prisimenamas kaip charizmatiška, į jokius rėmus netelpanti asmenybė. Daugiausia žinomas kaip medžio skulptorius, kūręs tiek sakralinėmis, tiek pasaulietinėmis temomis. Medžio skulptūrą jis pamilo Paberžėje, paskatintas Tėvo Stanislovo. Čia galima pamatyti jo monumentaliosios skulptūros darbus – Kryžių Lietuvos vardo paminėjimo 1000-mečiui, Jėzų Nazarietį Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kryžių ant Tėvo Stanislovo kapo šventoriuje, „Angelų kryžių“. Vienas geriausiai žinomų menininko kūrinių – Anykščių šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios šventoriuje 1981–1988 metais išdrožtos 15 Kryžiaus kelio stočių.
„Cirkumfrakt“ – tai savamokslio medžio skulptoriaus smulkiosios prozos knyga. Rašyti pradėjo jau būdamas brandaus amžiaus, pats šią savo aistrą vadino „keistu apsėdimu“. Knygos tekstuose autorius tarsi susiliejęs su savo draugu, irgi savamoksliu menininku Stasiu Petrausku, panevėžiečių vadintu tiesiog Bitlu. Jiedu buvo bendraminčiai, kartais pasipykdavo, šiek tiek konkuravo, bet buvo neišskiriami. Tekstuose kartais sunku atsekti ribą tarp tiesos ir fantazijos, jie „Fluxus” prigimties – laisvi, netikėti, pilni humoro ir ironijos, neretai siurrealistiški, metaforiški. Tai apmąstymų knyga – apie gyvenimą, mirtį, Dievą.