Dalelių tarša gali tapti labai opia problema pramonėje. Jei nėra valdoma, ji kelia didelę grėsmę ne tik turtui, bet ir aplinkai ar žmonių sveikatai. Ši tarša – smulkios kietosios ar skystosios dalelės, esančios ore, atsiradusios dėl įvairių pramonės procesų. Tokiai problemai spręsti reikia atidžios stebėsenos ir specialios įrangos, įskaitant pramoninius filtrus. Šiame tekste būtent apie tokius filtrus pakalbėsime plačiau, apžvelgdami kaip jie padeda valdyti dalelių taršą ir kokią grėsmę ji gali kelti.
Užterštumo grėsmė pramonėje
Kietųjų dalelių tarša pramonėje yra didžiulė grėsmė, kurios valdymui reikia skirti daug dėmesio. Šios dalelės gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių: degimo procesai, gamybos veikla, kasimas, maišymas ir ne. tik. Patekusios į žmogaus kvėpavimo takus, jos gali sukelti kvėpavimo takų, širdies sutrikimus ir iššaukti kitas sveikatos komplikacijas, ypač darbuotojams, dirbantiems arti taršos šaltinių
Kenkiama ne tik žmonių sveikatai. Tarša kietosiomis dalelėmis gali turėti žalingą poveikį pačiai įrangai. Kietosios dalelės gali apkrauti įrangą, todėl sumažėja jos efektyvumas, padidėja techninės priežiūros išlaidos, auga gedimų rizika. Negalima pamiršti to, kad nevaldoma tarša gali pakenkti galutiniam produktui, kuris neatitiks kokybės standartų ir jį reikės pakeisti ar nurašyti.
Kaip pramoniniai filtrai padeda suvaldyti kietųjų dalelių taršą?
Norint suvaldyti kietųjų dalelių taršą pramonėje, reikia ne tik geros įrangos, tačiau ir bendros strategijos, technologinių sprendimų. Čia bene pagrindinis vaidmuo tenka mūsų jau minėtiems, industrinio tipo filtrams. Šie filtrai yra specialiai suprojektuoti taip, kad galėtų iš dujų ar oro srauto surinkti ir pašalinti įvairias daleles, taip apsaugant ir žmonių sveikatą, ir mašinas.
Priklausomai nuo dalelių pobūdžio ir skersmens bei konkrečios pramonės šakos (jai galiojančių reglamentų), tai gali būti HEPA filtrai, aktyvintos anglies, elektrostatiniai filtrai ir ne tik. Tinkamas šių filtrų parinkimas, įrengimas ir priežiūra yra labai svarbūs siekiant, kad sistema veiktų kuo efektyviau ir, kad galutiniai produktai būtų neužteršti.
Ne tik pramoniniai filtrai padeda siekti rezultatų. Įmonės taip pat vykdo reguliarią medžiagų ir terpių stebėseną, kokybės kontrolę, kad sumažintų taršą kietosiomis dalelėmis. Valstybiniai reglamentai ir galiojantys standartai skatina laikytis reikalavimų ir investuoti į taršos valdymą.
Užsak. Nr. 803